Jump to content
I_Yordanov

Моите фарове

Recommended Posts

Преди 7 часа, I_Yordanov написа:

Няма да обяснявам процедурата подробно

Лесно ли се разлепят стъклата и с какво ги залепи обратно?

Сарото лепило останало по канала,лесно ли го почисти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не го чистих болкита. То и за това сега се запотява единия - с дргугия извадих късмет. Много бързо трябваше да се случат нещата и разчитах количеството там да стигне. Ще ги мина с ренц(примерно) външно и ще стане. Инак ги нагрях с пистолет за горещ въздух добре и започвайки откъм "острата" страна (габаритите), с дърпане се разделиха нормално. В началото малко си помогнах с плоска отверка, за да подхвана хубаво "стъклото", но като цяло става лесно. Зглобяването е по обратния ред - нагрях докато болкита си смени консистенцията и ги затворих, още малко нагряване и натиск и толкова. 

По принцип можеше да изчистя всико и накрая да напълня канала с полиуретан, но щяха да станат затворени форевър, а това не ме кефи🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от изпотяването (предполагам) ми се прецака баласта отдясно и ми го смениха с китайче и нова запалка съответно, защото иначе оставах без фар, а количката ми трябва ежедневно...

Много ми се иска и аз да мина някаква процедура по рециклаж на този потливия фар. Ако някой знае в Пловдив кой може да свърши тази работа ще се радвам да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и лепило от Али-то:

€ 10,93  16%OFF | 4 m black butyl rubber LED light adhesive LED headlights sealer retrofit Reseal HID headlights Taillight Shield Adhesive tape
https://a.aliexpress.com/_mOrfGSk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен левия фар беше в плачевно състояние, като я купувах, и обмислях, да рециклирам самостоятелно, но реших да се доверя на фирма, която се занимава с това и за рециклиране на рефлектора на ксенона, почистване, вътрешно полиране и фолиране ми взеха 150 лв. Кондензът не изчезна напълно след първата интервенция, та се наложи да дообработят фара, но като цяло резултатът е добър.

 

Специално за лепилото, бих се доверил на име и известна марка, а не на китайските боклуци, особено като говорим за сравнително малка сума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко китайско е "боклук". И не всичко "марково" е добро. Много отдавна спрях да робувам на марки и съм по-доволен в живота🙂 🍻

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид боклуците, които предимно се предлагат в aliexpress, а не всичко китайско.

Особено предложеното от теб - нито има производител, нито опаковка, аз определено не бих го сложил на фаровете. За вратите обаче става.

Предполагам, че не си купуваш масло за двигателя или скоростите в бутилка от минерална вода... :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация:

Разглобих халогените, защото имаше окис вътре. Нищо не става от тях, но поне се свързах с едни момчета в Плевен, които се занимават с  покритие на рефлектори и т.н. Направиха ми много добро впечатление по телефона и реших да споделя инфо.

Плевен                                             

+359887341383 

https://farove.alle.bg/

 

За Велико Търново:

+359883451882 - Росен

 

 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...