Jump to content

Recommended Posts

Каза ми го човек, който продава катализатори. Посъветва, който се съмнява да отиде в най-близкия пункт за ГТП.

IMG_20240911_095246.thumb.jpg.a0ae42c4f5e55e05641511a324986069.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сондата не я интересува дали имаш или нямаш катализатор, тя мери CO.

Аз съм с Хондата във втора Еко група, съответно газовете би трябвало да ми попадат в интервалите до 0,5% на празен ход и до 0,3% на високи обороти. Вече за самото изискване дали трябва или не е задължително до 2002г. да имам физически катализатор не съм запознат, но това са изискванията за CO за втора ЕКО група, а пък групата се определя от първата регистрация на автомобила. Иначе фабрично Сикика си има катализатор (имал е)

Редактирано от kvd74
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква хубава тема стана.да живне малко раздела.че малко останахме вече с сивици 6.

Сега по работа- от къде да си взема ламбда сонда,щото хондето забива на бензин и според мен и от нея.давам газ и тя доста мисли преди да поеме ,пък и прегледа който ми идва след 20 дни да сме наред?

Редактирано от dragob
Правопис
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах със сивика без проблем. Катализатор наличен, евро 2. Колата на газ, пали на бензин и обръща на 40°, като си я карам основно на газ. За всеки случай сипах 5л бензин да е пресен точно преди прегледа и повъртях 7-8км да загрее добре колата. Заговорих се с хората от пункта предварително преди прегледа.. Казаха, че пак всичко е пунта мара и въобще да не се притеснявам. По старите коли минават без проблем. М/у временно си виждам по пътищата изкормените дизели пушещи като кюнец вече с новите стикери, минали преглед успешно.. А за газта кога ще направят категория, като еко гориво.. 

Редактирано от Сивик 1.5 114 аеродек англ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...