Jump to content
Slavei

Проблеми при авоматичната скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте!

От сравнително скоро съм собственик на MDX 2014, както вече писах по друга тема. От известно време се появи едно "накъсване" при подаване плавно на газ. Оборотомера не се движи равномерно, а подскача, когато оставя да паднат оборотите издава някакъв шум при сваляне на предавка. Също така от няколко дни при потегляне от P към R и D се усеща леко ритане. 

Някой имал ли е подобни проблеми и насока към сервиз за отстраняването му? 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

има ли свещета лампа на таблото - "зъбно колело"?

Преди да почнеш с каквото и да е, трябва една хубава диагностика да се направи.

 

това ли са ти симптомите:

 

 

при това видео - 4:48

 

 

с тези клипове, само може да се насочиш за какво иде реч. Но както казах, без диагностика си е гледане на боб.

Редактирано от tenata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavei, пробвай с 3х oil change.

колегата го е описал тук ->

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavei провери цветът на маслото в кутията, на Пилота имах ритане при смяна на по-ниските предавки и по-силно при включване на задната. Направих 3 смени на маслото на доста къс интервал и се ритането поизчезна, само при задната остана по-осезамо. В Бултрако на диагностика не откриха проблем, хубаво е да я закачиш с оригинална диагностика за хонда, може да има соленоиди за чистене, няколко на брой са. Виж ако имаш външен филтър на скоростната кутия, дали е за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, tenata написа:

има ли свещета лампа на таблото - "зъбно колело"?

Преди да почнеш с каквото и да е, трябва една хубава диагностика да се направи.

 

това ли са ти симптомите:

 

 

при това видео - 4:48

 

 

с тези клипове, само може да се насочиш за какво иде реч. Но както казах, без диагностика си е гледане на боб.

Лампа не свети, но симптомите са такива. Но къде мога да направя такава диагностика? За където и да питам все някой казва "ооо там НЕ".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, galin_k написа:

@Slavei провери цветът на маслото в кутията, на Пилота имах ритане при смяна на по-ниските предавки и по-силно при включване на задната. Направих 3 смени на маслото на доста къс интервал и се ритането поизчезна, само при задната остана по-осезамо. В Бултрако на диагностика не откриха проблем, хубаво е да я закачиш с оригинална диагностика за хонда, може да има соленоиди за чистене, няколко на брой са. Виж ако имаш външен филтър на скоростната кутия, дали е за смяна.

За цвета знам, че трябва да е розов, а на моята не е. За оригинална диагностика ако в Бултрако нямат, къде може да има такава? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако имат, и могат да ти проверят и соленоидите. За другите сервизи трябва да разпиташ, не съм много сигурен. 

Освен цвета, се гледа и наличието на стружки, имаш ли много по болта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, galin_k написа:

Бултрако имат, и могат да ти проверят и соленоидите. За другите сервизи трябва да разпиташ, не съм много сигурен. 

Освен цвета, се гледа и наличието на стружки, имаш ли много по болта?

Кой болт? Аз още не съм го сменял маслото. Ще проверя в Бултрако, но обикновено, когато не свети лампа на диагностиката не показва нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна казвам, да се погледне за стружки. 

За диагностиката, защо трябва да е светнала лампа, за да излезе нещо? Компът трябва да записва и стари грешки, мисфаяри и други. Да тестват и соленоидите, може и да имат нужда от почистване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, galin_k написа:

При смяна казвам, да се погледне за стружки. 

За диагностиката, защо трябва да е светнала лампа, за да излезе нещо? Компът трябва да записва и стари грешки, мисфаяри и други. Да тестват и соленоидите, може и да имат нужда от почистване. 

Ами случвало ми се е с предишна кола да имам проблем, но да не излиза нищо. Ама това е най-малкото, което мога да направя, така че... . Дано да има ефект. 

Мислех да ходя до "Джемини", ама като знам как ги псуват хората...

Благодаря ти за отделеното време и за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си вкараш таралеж в гащите с Джемини. Трябва да се прочете колата, ако не е сменяно маслото скоро е добре да го смениш. Фена в Дупница би трябвало да успее да ти свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/20/2024 at 7:55 PM, Slavei said:

Кой болт? Аз още не съм го сменял маслото. Ще проверя в Бултрако, но обикновено, когато не свети лампа на диагностиката не показва нищо.

Болта на пробката за маслото на амтомата завършва с магнит ,той се гледа за стружки.

Първи смени маслото автомат с оригинално на Хонда ако е много черно след 3000хил км пак,преди да се изпишат още 50 поста и предположения.

За това прекъсване може да се проверят свещите,ако незнаеш кога са слагани сменяш с Denso или NGK японски.

Какво е правено по колата след като си я взел.

Ако качиш малко снимки  иле клип предположенията може да са по-точни.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.09.2024 г. at 20:54, CARPERA написа:

Болта на пробката за маслото на амтомата завършва с магнит ,той се гледа за стружки.

Първи смени маслото автомат с оригинално на Хонда ако е много черно след 3000хил км пак,преди да се изпишат още 50 поста и предположения.

За това прекъсване може да се проверят свещите,ако незнаеш кога са слагани сменяш с Denso или NGK японски.

Какво е правено по колата след като си я взел.

Ако качиш малко снимки  иле клип предположенията може да са по-точни.

Вече смених маслото в Бултрако и на диагностиката нищо не показа. Сега е доста по-добре. Оборотомера не подскача така. 

Иначе като цяло имам проблем с намирането на части. Амортисьорите ги смених и чакане над 20 дни, сега някакви лагери и накладки са за смяна, пак никъде ги няма. И пак ще има чакане. Ако някой знае по-добър доставчик ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокто писах хубаво беше да качиш снимки на маслото преди смяната ,Бултрако няма да ти кажат беше много зле,ела след 4хил км пак за да запазим кутията,те искат да я сменят цялата.

На колко хил  км е колата свещите провериха ли.

Какво е правено по колата изобщо.

Определучено има други сервизи,които не режат глави като в Бултрако,има тема тук в форума на човек който доставя оригинални части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CARPERA написа:

Кокто писах хубаво беше да качиш снимки на маслото преди смяната ,Бултрако няма да ти кажат беше много зле,ела след 4хил км пак за да запазим кутията,те искат да я сменят цялата.

На колко хил  км е колата свещите провериха ли.

Какво е правено по колата изобщо.

Определучено има други сервизи,които не режат глави като в Бултрако,има тема тук в форума на човек който доставя оригинални части.

Ами снимки нямам, но не беше черно. За свещите едва ли са ги погледнали въпреки, че казаха, че няма нищо нередно, за което да се хванат. Между другото казаха, че маслото си е за смяна. От Аутофикс поръчах, но за всичко трябва да чакам по 20-тина дни. Иначе много добро впечатление ми направиха там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Slavei написа:

От Аутофикс поръчах, но за всичко трябва да чакам по 20-тина дни. Иначе много добро впечатление ми направиха там.

Свиквай да чакаш. С Акурата е така. 

Преди 12 часа, Slavei написа:

сега някакви лагери и накладки са за смяна, пак никъде ги няма.

Аз съм нямал проблем с намирането на накладки. При МДХ няма ли аналози от друг модел на Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slavei за накладки (дискове) виж в сайта на ЕБЦ (БГ) дали има твоя размер. Иначе Rockauto.com . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, galin_k написа:

@Slavei за накладки (дискове) виж в сайта на ЕБЦ (БГ) дали има твоя размер. Иначе Rockauto.com . 

Ама от Rockauto ако не съвпаднат частите става много тегаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали говорим за МДХ за US, как може да не съвпадат, проверяваш по вин и поръчваш, ако те вече изпратят друго, ще е за тяхна сметка разхода по транспорта. Аз си поръчах по тях свещи - NGK за Пилот.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,колега,някой от частите ги има и тук,аз сменях предни дискове,взех оригинални от Хонда,влез в сайтhttps://www.acurapartswarehouse.com/ от там си гледаш парт номера и първо търсиш в БГ,ако не намериш както колегите казаха рок ауто.Много са точни и според модела и годината няма кво да се обърка.Ако имаш някакви въпроси и желание да обменим опит звънкай!В Бургас има един колега с същата година МДХ.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, от вчера и аз съм собственик на Acura, само че RDX, втора генерация, фейслифт, 3,5 мотор. Закарах да я прегледат в Юбико на Горубляне, тъй като там си поддържам и FRV-то. От към части мисля, че няма проблеми, поне за повечето. За по-специфичните е ясно, че ще се чака. Искам да попитам с навигацията как се оправяте? Приятели от Щатите ми казаха, че трябва да се инсталира допълнителен модул. Някой може ли да сподели информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Да ти е честита и безаварийно!

 С Японските американци е така - чака се, но пък е рядко.

Само не разбрах какво общо има с темата за кутията?

Ако имаш питанки - търси подходящи теми, или пускай нова.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...