Jump to content
dragun

добавки към маслото и горивото?

Recommended Posts

Здравейте, приятели на Honda.

На скоро станах собственик на Honda Accord 7-ма генерация с двигател 2.4 бензин на бая километри, но майсторът в сервиза ми каза, че няма никакви сериозни проблеми с него. Направих пълно обслужване на колата карам с 5w30 няма никакви течове или излищни тропания и прочие и ми препоръчаха продуктите на Hado и започнах да разглеждам възможността за използване на техните добавки и се зачудих дали ще има някаква полза или е просто пари на вятъра ?

В момента, съм се спрял на идеята за добавка към маслото и бензина за по-добро поддържане на колата. Въпреки това, преди да взема окончателно решение, исках да попитам дали някой от вас е използвал продуктите на Hado и има ли ефект или е просто ала бала?

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Редактирано от dragun

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dragun написа:

В момента, съм се спрял на идеята за добавка към маслото и бензина за по-добро поддържане на колата.

Това е ти е най голямата грешка,още преди да си почнал да я поддържаш!!

Ако пък те е посъветвал майстора,смени майстора!

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм контра, но от добавка до добавка - от тук до луната.

Имам над 80 000км. със Сумолюб на Бардал и двигателят ми, към днешна дата, работи като швейцарски часовник и не близва масло.

Нямам представа дали нещо е допринесла, но със сигурност не е навредила.

Иначе за Хадо и прочие бози, малинки и млека, които не приличат на масло, съм твърдо против.

Маннол имат естерна добавка, на база ПАО + Естери + С3 пакет присадки, която би се вписала доста добре с повечето минералки или масла с неизвестно качество, които се наливат(един вид връзване на гащите).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз питах моите майстори дали да слагам добавка в маслото. Няма проблеми с мотора или загуби на масло. Просто превантивно. Един познат ми каза, че кара с фюлеринова добавка за масло на Бардал, кара само японски автомобили, и бил доволен. Но майсторите ми казаха, че са против добавките за масло и да не си правя експерименти. Просто да си слагам сравнително качествено масло. 

За добавка за бензина не мога да кажа нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.10.2023 г. at 23:23, dandilov написа:

Ползвам на Pro-Tec и мога да кажа, че вършат работа. Особено Oxicat чисти ламбда сондите и катализатора доста прилично.

Въпрос - моята кола е 2,4 АТ. С катализатор автърмаркет. Засякъл съм по прегледите, че след първата година, газовете не влизат в нормите. Като сложих катализатора минах преглед - всичко беше в норма. Около половин година след това пак ми се наложи да замервам газове - не влизах в нормите. Излязох на магистралата и го поизпържих малко - влезе в нормите. На следващите прегледи вече не влиза в нормите дори и след пържене по магистралата с уж качествен високооктанов бензин. Колата не ми вади грешка за неработещ катализатор. Кара се на газ. Дали тази добавка за бензин ще "поотпуши" катализатора?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с автърмаркет катализатор К20ка на газ, минавам преглед , но извънградско като тръгна винаги ми пали чека, естествено p0420,  и аз се интересувам дали подобна добавка би свършила някаква работа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Rakeem написа:

Не че съм контра, но от добавка до добавка - от тук до луната.

Имам над 80 000км. със Сумолюб на Бардал и двигателят ми, към днешна дата, работи като швейцарски часовник и не близва масло.

Същото е и при мен, често ме питат дали е хибрид 8-мата генерация, а за 7-ма се чудят, как тихо работи.

Сумолюб ползвам от самото му пускане на пазара, преди това ползвах фюлеринова добавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Г.Писаров

@Robben

Различни коли, различно експлоатирани двигатели и т.н.

Единственият начин да разберете дали ще подейства е да я пробвате. Най-добре действа при дълги преходи с постоянна скорост. По възможност магистрални.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките за гориво на PRO-TEC са наистина много добри(ползвал съм PRO-TEC OXICAT, PRO-TEC VALVES & INJECTION CLEANER), но за да се усети ефект трябва да се изгорят поне два резервоара.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...