Jump to content
Redman

Масло за Хонда Акорд 8 2.0

Recommended Posts

Здравейте колеги, от къде купувате масълце за хондите в БГ? Става въпрос за Хонда Акорд 8 2.0 бензин Автомат. Предполагам 5W40, поне такова са ми слагали в бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Наско: "Обща поръчка на масла от ato24.de". Колегата има и онлайн каталог с налични в момента масла, примерно ако си изтървал съответната поръчка или времето те притиска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло HFS-E Engine Oil Honda 5W-30 4л. или 5W-40, има го на много места с различна цена. В бултрако е 160 в други сайтове 100.  Защо е такава разликата в цените или едните са ментата? 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако са искали  скоро да се върнеш при тях .

Пробвай с хубава синтетика  0w30.

Тук в форума има тема за поръчка от  ато24.

1721439027_Screenshot_20230913-205312_SamsungInternet.thumb.jpg.95c13d36328a2dd0e8076595fa4bc077.jpg

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. 0W30 е за предпочитане пред 5W30

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така ако двигателя е в добра кондиция да.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w30 или 0w30. 40-ката определено не е добър вискозитет за Акорд и за Хонда. Да не говорим, че у Щатско карат с масово с 0w20 или 5w20. Аз лично слагам Mobil 1 5w30 ESP.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като карам с 5W40 и на 6000 километра светва предупреждение за нивото на маслото. Не знам дали е от маслото, но аз съм спокоен щофиор и рядко вкарвам колата на обороти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да светва. Значи много гори. Измервал ли си на щеката докъде е? На средата? Под средата? Имай предвид, че освен вискозитета, има още много показатели, които са от значение. Не е само дали е w30, w40 и т.н. Разгледай темата за маслата, много е писано. Специално внимание заслужава и HTHS коефициентът и някои други параметри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по бързо изкараш това масло ще спреш с чуденето си.

Такъв вискозите не слагам дори на 1ген CRV виждам че караш такава.

Това масло задръства  всичко що може ,ако вече не е късно и искаш да караш дълго този двигател,смени го маслото.

Не си писал харчи ли го за да светва лампата,aко харчи този вискозитет   5w40 😩

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те такова в бултрако са слагали. Предполагам са се съобразили с  всички показатели. 

Надявам се да не е късно....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако пак ще ти го напиша но по ясно,са искали този двигател да не го бъде за това са слагали 5 w40 от варел,не е задължително да е било дори на Хонда.

Не ходи в Бултрако  ,аз три пъти съм ходил и само глупости съм.чувал от тях,докато друго пише в ръководството.

 

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горния колега ,където писа ,че му светвала лампа за нивото на маслото,при мен също се случи преди 3-4 седмици в адската жега ,с ниска скорост поради  полагане на нов асфалт в отсечка дълга 5-6 км и колата над нагорещен новоположен асфалт ,изобщо много лоша комбинация и....светна лампата за нивото,загасих я ,измерих нивото беше над средата.Бях с Мотул Еко Клийн 5W-30 C2 на 4-5000 км беше маслото.

Въпреки ,че беше закупено от офиц.представител не е гаранция ,че няма да е менте и го смених с Равенол 0W-30 ,за сега съм доволен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Redman написа:

Като карам с 5W40 и на 6000 километра светва предупреждение за нивото на маслото. Не знам дали е от маслото, но аз съм спокоен щофиор и рядко вкарвам колата на обороти. 

Коя година ти е колата, имам предвид, дали е фейслифт или не ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2009 края. Не е фейслифт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали е подходящо?

EF7DD53F-513E-462F-A5C4-A7DEA30D990E.jpeg

98CE69C8-8084-41BB-B773-D8D6D66676B9.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво би препоръчал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е състоянието на двигателя? Колко масло харчи? На бензин ли се кара или на LPG? Какъв режим - процентно градско/извънградско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно на газ се кара. На 200 000 е но си работи много добре. Иначе основно извънградско. Градско рядко. През деня съм с мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Хонда бюлетина последния. Аз на моята от както е купена е сменяно с 5w30 в Швейцария,аз й направих 2 смени със същото ,но сега минах на 0w20 (accord 8 2,4 ) ,а не в Бултрако каквото кажат и си предлагат за нашия климат и т.н. Друг въпрос е кой каквото си пожелае и където му я обслужват с каквото работят.

received_1358356391463285.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERA,  при мен дават да се сложи ако искам да си пазя мотора А3/B4 5/40, какво му е на вискозитета? Да ти кажа, 7ма година карам и мотора е в цветущо здраве. Няма как да му сложа 0/30 или 0/20 и като го напъна на 8000rpm при + 40 градуса лятото, да се чудя кво ще източа после, масло ли, лагери ли.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това от май до октомври съм  с 0-40 ,а от октомври до май с 0-30 и мисля ,че е ок за двигателя ,особено като съм и на газ 

Редактирано от Suyahoka
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, ANTRAZID написа:

 

received_1358356391463285.jpeg

Защо си мисля, че това е за мотори на Хонда произведени след 2020година. конструкцията им е друго, еко нормите са други, сегментите и маслените отвори са други та... .

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

В таблицата е написано Year Model от 02 до 20г. :)

 

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...