Jump to content
Dzmeq

Съвместимост съединители 2.2 I-Dtec и 2.2 I-Dtec Type S

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колкото и добре да живее човек, рано или късно стига до смяна на съединител и маховик :D... Понеже при мен приплъзването на съединителя започна да става все по-осезаемо и често случващо се, реших да купя комплекта от един английски сайт (Cox... - дано да не се счете за реклама), понеже цената там е меко казано добра в сравнение с офертите в милата ни татковина. Там видях два варианта - един за "обикновения" дизел (150 к.с. - каквато е моята) и един за дизеловия Type S (180 к.с.). При сравнение между двата видях, че маховика и лагера са еднакви и за двата модела, но има разлика в парт номерата на съединителите - 22105 RL0 315 за варианта със 150 к.с и 22105 RL1 305 за варианта със 180 к.с. Тук идва въпросът ми към вас - имате ли идея дали двата са взаимозаменяеми и каква точно е разликата между тях? Чуденето ми е във връзка с предположението ми, че този за Type S може би е подсилен (пружини, феродо...) и ще издържи повече като километри и натоварване. Понеже разликата в цената не е особено съществена се чудя ако взема този за Type S дали ще мога да го монтирам на моята без проблем, или двата са несъвместими?

 

Предварително благодаря!

 

Поздрави,

Захари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. На моя дизел направих точно същото - ползвах комплекта за Type S. Да, от сайта обясниха, че съединителя е подсилен. Пасва всичко отлично и няма проблем - карам над 10к километра с него. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгеле! Ще взема да пробвам и аз, че моя “оригинал” замина за 40к км и почна да приплъзва.

Колеги, дайте цена без маховика, до Бг. Благодаря! Може и линк да прикачите да има в темата.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бладодаря на колегата Николай! А ето и линкове към двата варианта на съдинителя за колегата policeman:

 

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-accord-tourer-2-2-diesel-clutch-kit-2009-2015/

 

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-accord-tourer-2-2-diesel-type-s-clutch-kit-2009-2015/

 

За цената на доставка мога да кажа след като поръчам и пристигнат - предполагам около средата/края на следващия месец.

 

Поздрави и хубав ден!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Сподели когато пристигне какво ти е струвало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, време е за ъпдейт :D! Пратката пристигна за около 10 дни от Лондон до София, всичко излезе 35 паунда за доставката (кашона с маховика, комплекта съединител, два лагера и болтовете за маховика по груба преценка тежи между 20 и 25 кг). Няма мита, такси, ДДС-та и тем подобни, но бях посочил адреса на едно приятелче в Лондон, който след това преопакова нещата в един кашон и ми го изпрати с фирма Габиели (надявам се да не счете за реклама). Иначе от сайта доставиха частите до Лондон за два дни. 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.02.2023 г. at 18:48, nikolay.vardolov написа:

Здрасти колега. На моя дизел направих точно същото - ползвах комплекта за Type S. Да, от сайта обясниха, че съединителя е подсилен. Пасва всичко отлично и няма проблем - карам над 10к километра с него. 

Здравей колега. Аз също стигнах до момента в който трябва да сменям съединител. Би ли споделил дали все още няма някакъв проблем с тоя съединител и от къде го поръча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...