Jump to content
Костадинов

Зимни проблемчета с газовата уредба

Recommended Posts

Не съм го и видял даже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1807282250_.thumb.png.fb3691baaa181a4233a99f37ee948352.png

На BRC  винта не го виждам да е жълт,освен да не е този изпарител.

Докато другите изпарители и моя е наистина жълт и има стрелки + и -,и е в центъра,но без кабел и софт не можеш да  регулираш.

311715660_.thumb.png.4803e225dc56bef7f3037badf7919c04.png

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не е нужна диагностика за да завъртиш и промениш налягането, нужна е за да знаеш какво е точно, така че може да се регулира, но не и настрой напълно правилно без да видиш на диагностика.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Ще използвам темата за да не разводнявам излишно. Акорд 7, 2.0 бензин в колата. Та по темата. Няколко пъти изгасна на газ по един и същ начин- при намаляне от 3та на 2ра преди легнал полицай или завой. Малко след това, при престой на място заработи на 3 цилиндъра и чека започна да мига- изкара P0301. Изчистих я и преди да ида при газаджията я карах 1 седмица на бензин да имам становище, около 250км. Проблеми нямаше никакви. Вчера отидох, изложих  гореизброените, закачи я и каза, че проблемът е в колата-държи ниски обороти, около 550. Прикачвам клип на газ и снимка как стои стрелката, нормално ли ви се струва и трябва ли да се предприеме нещо от сорта на чистене дросела и стъпковото? 

IMG_20220131_155646.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите наистина са ниски на празен ход.Почистване на дросел и стъпково  ако не е правено винаги е добро

 и оборотите заспиват.

Свещи проверявал ли си в какво състояние са или си сменяни,кога за последно си регулирал клапани,преди колко хил. км.

Това е за грешката което която еP0301 No. 1 Cylinder Misfire    P0301 (Открито е прекъсване на запалването на цилиндъра)-насочва към бобина и свещ.

https://avtotachki.com/bg/p0301-propuski-vosplameneniya-v-cilindre-1/

Това е тук от форума -

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са на 1г., клапаните преди няколко месеца ги регулираха. Ще видя как ще се държи известно време и ще я закарам за чистене на дросела. Въпросът е дали ще има ефект и ще се покачат ли? 

Редактирано от Robben

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви свещи сложи,марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 550 оборота на бензин или на газ след като е била карана на бензин седмица?

Консуматори включени нещо? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ. На бензин е почти същото положението. Без никакви консуматори. Не броя, че дългите играят ролята на дневни, настроени са на 50%. С включени къси отива на 700-750. А всъщност, понеже имам колата от половин година и още не съм я изучил напълно, какви са нормалните стойности на тия обороти? 

Редактирано от Robben

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е твоето ръководство но  виж ги ,не знам как ги е намерил газаджията 550 но те са ниски.

600-650 ги дават по ръководство.

https://omanual.ru/Honda/Accord/7/R00/HTML/00/SEA3E00A20336100000MART00.HTML

Смени газаджията отиди за второ мнение,филтрите на газовото сменял ли си.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5к километра са сменяни. Колата и от предния собственик, и от мен се обслужва безкомпромисно. Със сигурност ще отида и за второ мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...