Jump to content
Sign in to follow this  
Accord 1,8i LS 2001

Оставащо количество гориво след светване на лампата за резерва

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте,

Който има опит моля да сподели след като му светне резервата колко литра зарежда до пълен резервоар? При мен е винаги около 49-50 литра, което малко ме озадачава - означава, че имам  около 15 литра резерва (65 л резервоар). Акорд 6, F18B2, ръчни скорости.

Edited by Accord 1,8i LS 2001

Така е! 65 литра е резервоара. И светва на 15 литра. Аз съм си правил екстремни изживявания с риск от свършване на гориво и съм зареждал 62.7 литра. За мой късмет все още никога не е изгасвала колата освен с ключа.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

• Like 1

6 hours ago, Dachev said:

Така е! 65 литра е резервоара. И светва на 15 литра. Аз съм си правил екстремни изживявания с риск от свършване на гориво и съм зареждал 62.7 литра. За мой късмет все още никога не е изгасвала колата освен с ключа.

Благодаря за отговора. Аз малко се съмнявах, че все пишат за оставащи 50-70 км,  което е много малко като литри, пък си ме беше страх да я назорвам с малко бензин в резервоара, че помпата казват можедла да се прецака при много ниски нива. Значи да съм сигурен, че едно 200 извънградско са ми сигурни😉

Аз минах около 160 км, след светване на лампата. Бях на магистрала и направо на бензиностанция в крайната дестинация. Така че, нямаше как да мина тези бленувани 200 км. Позволявам си да мина до 100 км след светване на лампата. Разхода ми е между 9 и 10 обикновено.

От вицовете на Къци, по спомен: Двама пътуват по магистралата(може и мутри да бяха) и в един момент им светнала лампичката за горивото, единия пита другия: И сега какво ще правим? Ще караме по-бързо, за да стигнем преди да е свършило. 

Та те така с резервата и оставащите километри. 

Два пъти съм пълнил догоре от скоро светлана лампа и ми е поемал 55л.

• Like 1

@Dachev

Off topic 

И един друг проблем, може би😉:

- При над 15 годишни коли, кой знае,  какви отлагания има на дъното на резервоара...?! Като ти останат 4-5 литра, и тази ,,мътилка" се вдигне и запуши филтър, и изгори помпата и т.н... 🤪

Гледам да не рискувам с това....

Индивидуален избор на всеки🤫

• Like 1

23 hours ago, Dachev said:

Аз минах около 160 км, след светване на лампата. Бях на магистрала и направо на бензиностанция в крайната дестинация. Така че, нямаше как да мина тези бленувани 200 км. Позволявам си да мина до 100 км след светване на лампата. Разхода ми е между 9 и 10 обикновено.

А аз не я назорвам много - 3750 оборота, 130 км/ч - 7,5 литра

Май имаше и друга тема някъде, че си спомнян че го качвах. Но ето го:

Типчетата я изскмукаха докрай и май доста се изненадаха :))

На 2.08.2020 г. at 12:55, mitaka0007 написа:

@Dachev

Off topic 

И един друг проблем, може би😉:

- При над 15 годишни коли, кой знае,  какви отлагания има на дъното на резервоара...?! Като ти останат 4-5 литра, и тази ,,мътилка" се вдигне и запуши филтър, и изгори помпата и т.н... 🤪

Гледам да не рискувам с това....

Индивидуален избор на всеки🤫

Че твя помпата смуче точно от дъното на резервоара .. АКо има мътилки , то те запущват цедката и от там се скапва помпата..., но въпросните мизерии не стигат до помпения елемент вътре..