Jump to content
Sign in to follow this  
katri71

Най-надеждните автомобили за 2019 година

Recommended Posts

Какво значение имат те, след като Ние вече сме на 11-то, а не на 1-во място?

• Like 2

Това си е малко стъкмистика и аз тези класации ги подминавам, но съм привърженик на японския принцип за качество. Според него ако 1 продукт даде брак, той е 100% за конкретния ползвател на продукта. Надявам се в Хонда още да тачат и да се стремят към този подход.

Posted (edited)

Ще се самоцитирам:

На 10.04.2019 г. at 12:46, Krasi-mir написа:

...

После.

Вчера разговарям с един шофьор на пътна помощ.

Питам го:

Имаш ли лична статистика коя кола се чупи най-често?

Кратък отговор - новата. Особено във високия клас, от БМВ и МБ нагоре. Не може, вика, да изсипеш 6-цифрена сума за нов Астон Мартин и за 2 месеца да те влача 3 пъти в сервиза им. Многото електроника, вика, ева м@..ката на всичко.

И последното, за което останах без думи:

По-лесно ми е да ти кажа, вика, коя не се чупи. Никога не съм возил Хонда. Това преди да му кажа, че съм пристрастен.

Преди години, в началото на пристрастяването ми, открих една друга английска класация. Компанията Warranty Direct продава гаранция след изтичане на заводската такава. Та в нейните класации (по коефициент на рентабилност), в топ 3 навремето винаги имаше по една Хонда, а в топ 10 поне 3 Хонди. Скоро не съм гледал, къде сме.

edit:

Проверих.

На 5-о място Джазка.

https://www.reliabilityindex.com/top-100

Edited by Krasi-mir

Тези статистики са малко безмислени. Ако искащ да караш кола с 450 коня от 3 литра двигател, приемаш че това може да ти се развали, както и всички останали компоненти около двигателя.

Колкото по-просто е направена една кола, толкова по-малко неща могат да й се развалят. И това всичко идва какво искаш от колата. Едно Пежо средно тежи 1200 кг вероятно. Един Land Rover над 2 тона.

Не се сравняват еквивалентни неща.

Да не говорим, че масово BMW 3, C class и A4 се купуват като служебни коли.