Jump to content
Sign in to follow this  
Executor

Мнения за летни гуми ROSAVA

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте, днес гледах че са пуснали летни гуми ROSAVA. Цената е доста ниска. Пише че са украински. Някой карал ли е с такива гуми. До сега карах с HANKOOK - изкарах 5 години. Минал съм около 60 000 с тях. Но вече свършиха. Чудя се за тия ROSAVA дали и те ще могат да изкарат толкова време !?

РОСАВА.jpg

Edited by Executor

Видинки няма от доста години, пробвай ако изкараш над 10х.км са по добри. 

• Haha 1

Един приятел си взе гуми в този ценови клас, но китайски. Бяха 62лв с включен монтаж. Драмата им е, че по начало са с по-малък грайфер (мисля, че бяха 6мм), а сега закона не позволява да караш с гума под 4мм.

Отделно на една от гумите му се отлюпи някакво парче отстрани. Ако оставим това настрана, не са супер зле. Не са шумни, ако не изпадаш в някакви екстремни ситуации предполагам ще са горе долу ок. 60 000км няма да изкарат никога, още повече ако като чисто нови са с 6мм грайфер. Провери го това ако можеш. 

Posted (edited)

Един колега си е купил зимни такива грайфера е бил 10 mm. Каза че са супер като държание на пътя, но ги е купил преди 4 месеца и не може да каже нищо повече и най-вече за живота на гумата. Защото ако ще трябва да ги сменям след 3 години по-добре да взема пак HANKOOK. Разликата е 30 лева на гума ама поне знам че държат. Затова и писах във форума ако някой има повече опит с тези гуми да каже. ;)

Edited by Executor

Не го мисли много и си купи Hankook. 

Доколкото видях из нета, модела е нов (от миналата година) и е рано за ресурсен анализ, а и не е известен у нас. Чети братушките. Лошото е че нямат евро етикиране и не намерих класовете за консумация на гориво, спиране на мокро и шум. Иначе изглежда добре и е с новите технологии.

https://mastershina.com/article_test/1052/

http://www.utp.com.ua/videos/testirovanie-shin/test_shiny_premiorri_solazo_s_plus/

Що си правите експерименти с гумите? Всички китайски и руски пръчки стават само за саксии пред блока. 

• Haha 1
  • Upvote 1

Аа, не така. Колата ми дойде от Швейцария 2015-та с някакви китайци от нечуваната за мен  марка GOODRIDE. Еми, глупава и носеща на бой гума 17", страхотно държи на студ и мокро, на сняг е добра, вече на лед е като всяка друга (да си мислил преди завоя). :) Есента си взех 2 чисто нови от Румъния на цената на 1 "маркова" от среден клас.

На всичките коли слагам винаги Hankook или Continental (ниските им класове). Последните 2-3 години, като гледам какви са надценките на авточасти, масла, техника, храна лошо ми стана. Амортисьор за багажник на кола 60 лева, складова цена 40 лева. СЪЩИЯ но за легло 5 лева. Купих тоя от 5 лева - сложих му главите от стария, който е изтървал, за да може да се монтира на багажника и вече 3 години. В този ред на мисли не знам дали украинска гума за 90 лева не е същото качество, като маркова за 140лева и разликата не е заради надценки, и самата марка.

• Like 1