Jump to content
dragob

външно каре

Recommended Posts

Колеги как да извадя от полуоската външното каре.с чукане не тръгва,а иначе малко мърда в шлиците.има ли някъкъв пениз?знам ,че има зегерка но как да го изкарам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по- тежък чук и отмерен удар, като държиш контра на полуостта да не се извади от вътрешното каре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като сменях моето източих скоростната кутия извадих цялата полуоска после я монтирах. Налях маслото и готово.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия вариант ,както спомена колегата по-горе - Точиш маслото от кутията, разкачаш шенкел от долния носач, амортесьора го махаш от носача и вадиш полуоската. Слагаш полуоската на менгеме или намираш начин да хванеш полуоската за самия вал.  Удряш по карето в посока навън, ако не е очевидно. Не е важно къде ще удряш по карето важното е да не удряш по шлиците или вала.

Втория вариант - не махаш полуоската и намираш начин по който да я държиш здраво. Полуоската НЕ трябва да се движи. Всеки път когато удряш ще вадиш и полуоската от вътрешното каре. Такаче е ключово да не мърда полуоската.

Допълнителен съвет: Взимаш чука и със средна сила чукаш по карето по цялата му окръжност. Не на едно място ами на няколко по цялата окръжност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image.png.4e49c1c6d8ec8a15745efdb2a722809e.png  Или ако има някой да ви услужи с такава скоба .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със скобата ми се струва добре. Някой ползвал ли я е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години я ползвам. Няма такова улеснение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение къде ще се удря. Даже по менюал се избива с полиамиден чук и се удря чашката която е права спрямо полуоската а тя е на менгеме. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги чуках здраво но не става.ще търся такава скоба в сервиз.друг въпрос каква грес да взема за вътрешното и въшното каре.че трабва и на двете да слагам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грес за карета, има я на дози, колкото е нужно за едно каре.

Малък ти е бил чука, или слаб удара и мека контрата на полуоската. Иначе и от едно удряне изпада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес поръчах скобата. За 30 лева няма какво да се циганя. Едно съм разбрал, че нещо което става за 5 мин. с подходящия инструмент отнема цял ден без него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греста за външното и вътрешното каре една и съща ли е?защото имам чуството ,че за вътрешното е по течна?за колегата  ехеcutor   кажи като я получиш тази скоба да ли става?откъдеси?от кой град?полуоска е на менгемето,но карето не излиза.ще взимам по голям чук,ще държа право полуоска и карето и ще удрям здраво, пък да видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dragob, щом си стигнал до менгеме по-добре използвай скоба отколкото чук, мисля че ще имаш по-голям успех. Преди да я поръчам се консултирах с друг съфорумец, който каза че я ползва и му върши работа. 

 

П.П.

Колегите да кажат, ама не трябваше ли първо да се махне зегерката, въобще имаше ли такава ?!

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зегерката е вътрешна, с чука или скобата. Греста е една и съща. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...