Jump to content
tachman

свети лампата за ръчната

Recommended Posts

Здравейте колеги, от едно известно време по време на движение ми светва лампата за ръчна спирачка, свети известно време, после изгасва. Мислех, че ключето, което дава контакт при вдигната ръчна прави мизерии, но не е то! Забелязах, че като натисна педала на спирачките до долу и лампата за ръчната светва!? Като отпусна педала понякога гасне веднага, понякога не веднага. Кво става - иди го разбери! Моля, ако някой е имал такъв проблем или има идея какво се случва да сподели!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си нивото на спирачната течност в казанчето. Най-вероятно е под минимума и затова светва лампата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нивото е между минимума и максимума! ще долея да проверя, но се съмнявам!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нивото е ,долей и ще спре да свети. Може би си за смяна на накладки. Може да провериш първо това ,че ако налееш сега после при смяната ще прелее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие ....

Откакто свалих капачката на разширителния съд за спирачна течност и после го затворих проблема като че ли изчезна!? явно там е заровено кучето ...

Ще го проверя по-обстойно при първа възможност!

...накладките са нови!

Редактирано от tachman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До максимума и ще изгасне датчика там е малко муден иска течноста да е на макс.Най добре я смени цялата течност има коренна промяна в спирачките,тема как да го направиш има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш проблем с поплавъка, който е комплект с капачката, просто я смени. Според мен на всички хонди са еднакви. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на макс и сменена течност дано се вижда на снимката че е много бистра течноста.20181118_133416.thumb.jpg.3e984c4cb646d00b505a606bfd4251a8.jpg

Ако искаш може да послушаш колегата vespa сменяй може и цялата спирачна система от личния му опит с CRV та  карал доста такива.Вече на трето CRV лампата спира да свети след  допълване на макс.

Пиши все пак да видим решението на проблема дано е по лесния начин.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност е хигроскопична. Поема вода от влагата в околния въздух. Това променя свойствата и, особено при по-ниски температури. Ако не е съвсем на мах и/или е стара, комбинирано с некоректната работа на поплавъка (вероятно по тези причини) води до светване на  ламБата. Гледам да сменям течност на 2 години. Обикновено първата зима е ок, след това... 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако една течност кипва на 260 градуса само 1% влага в цялото количество сваля тази температура с цели 100 градуса .  Бях доста изненадан като разбрах от къде постъпва най много влага в течността.  Някои били предположил?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен, мисля от гумичките на буталото на сп. апарат. Не съм чел нищо по въпроса ти.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз не бях чел и останах много изненадан че 90% от абсорбираната влага е през спирачните маркучи.

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поплавъка ти прави проблеми, същия проблем имах и аз.Отваряш капачката, затваряш и си готов.До другото светване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...