Jump to content
Avatar3569

газова уредба

Recommended Posts

Здравейте колеги, моля да ме извините ако вече има създадена такава тема.

Искам да попитам колко струва поставянето на газова уредба за хонда сивик 6та генерация 1.4 90 коня?

и изобщо не е ли по-добре да си закупя с вече инсталирана и за какво трябва да се внимава в такива случаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи без газ и си сложи газов инжекцион. Аз направих грешката да сложа обикновена на същия мотор и съжалявам. Инжекциони има вече за по 550 - 600лв. 

Редактирано от nunezz
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Avatar3569

А защо изобщо искаш да слагаш газова?

Тая колица си е доста икономична и не виждам много смисъл в това начинание.

Като сложиш бутилката ще останеш без багажник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  аз сложих газ на d15z8  миналия вторник.обикновенна агу.изпарител турски 50 лева нов,тръба 25 лева нова,плочка 10 лв втора употреба,емулатор за дюзите 10 лв втора употреба,копче 10 лв ново,.маркучи ,скоби,тройници,15 лева нови,бутилка 30 литра  30 лв втора ръка.сам си монтирах бутилката ,тръбата,и изпарителя.майстора  върза токовете инсталацията и я  пусна .взе ми 30 лева за труд.

 

Сега една седмица по късно .разход  9 на сто смесено за  сега.може и да падне.работа  средна.с леки мой до настройки не прекъсва и не свети чека.ако имаш 800 лева слагаш ги,ако имаш 200 слагаш обикнавенна агу.аз я карах колата на бензин  година и половина и  съжалявам че веднага не сложих газ.ги се изплаща за 10000 км.

при покупката на кола по добре е с ги защото той ти излиза почти бонус.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dandilov разликата между бензин и газ е 2литра а цената е? След като търси кола за 2х лева нормално е да слага и АГУ. CARPERA АГУ се избира по възрастта на колата. Разликата между об. ги. е един литър само в градско а монтаж и поддръжка е доста голяма. Мах. разход е 11/100 при 160км градско зимата в София пак толкоз. Все пак търсим мах. да му помогнем при избора. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50000 км на газ обикновена газова никакви проблеми 10 на 100 градско почети 8 извън  затова всеки си преценя според парите , но за мен е по добре да я вземеш без газ и после да ти сложат,ида  има ГИ и за 600 но после не очакваи кои знае какво качество защото са от тези збирщаина като ще даваш за ГИ поне даи пари 

Редактирано от kurti7912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Хонда и прехвърлих ГИ от старата Дедра който е в експлоатация от 2008г, само испарителя смених и без никакви настройки работи перфектно. Градско 8-9,извън града под 7 газ и не е като да я карам икономично. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази тема много може да се каже. Най-интересното е, че наскоро гледах при китайците кит за ГИ, който е доста на прилична цена и ако се вземе от тук бутилка  и клапани цената е доста приемлива. Въпроса е колко ще ви вземат за монтажа?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.10.2018 г. at 21:08, nunezz написа:

По-добре си купи без газ и си сложи газов инжекцион. Аз направих грешката да сложа обикновена на същия мотор и съжалявам. Инжекциони има вече за по 550 - 600лв. 

Аз я купух с обикновенно газово и не го давам за инжекциона. До колкото съм запознат инжекциона се слага защото не позволява да гръмне и да направи беля. Също и позволява по прецизни настройки. За сметка на това обикновенното всичко е по евтино. Знам сега че някои ще скочат да ме уборват колко по-добре е с инжекцион, че обикновенното е компромисен вариант. Да ама не, то по принцип всяка газ е компромис най-добре си е на бензина. Като е компромис защо да не е по-евтиния. А за тия стари коли .......

  • Харесвам 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Сивик 97г. 1.4is , сложих газова инжекция за около 700лв. и съм супер доволен.Разхода ми е 7.5-8 в града,което прави по 7-8ст. на километър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия мотор. И ми гори градско 10 :) . Моето газово е ТАМОНА. Ама то си зависи от карането. Моя съвет е да си купиш кола карана само на БЕНЗИН. После ако искаш дърва и въглища и слагай. Ама ти да си виновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...