Jump to content
madrigal

Масла за скоростна кутия и диференциал

Recommended Posts

Здравейте!

Отскоро и аз съм горд собственик на CR-V 3 2008 г. бензин 2000 кубика, ръчна скоростна кутия!

 

IMG-1275aea072057e5843b402ff3f1c3ba0-V.thumb.jpg.96aea9b690ecbd2a8bc0dd5aaa96dd02.jpg IMG-a49c9ee4734286cd45245a19bd6610e3-V.thumb.jpg.26efb96f89c041f2521ccb770aadfcd8.jpg

 

И сега се започва стандартната процедура по смяна на масла, филтри и т.н.

Вероятно е писано някъде вече, но не можах да намеря такава тема, та да питам:

горивният филтър сменя ли се регулярно или и тук е като при Акорд-а - в резервоара и не се сменя?

Трябва ли да се сменят маслата на скоростната кутия и задния диференциал и какво трябва да е маслото? Имаше колега от форума, който предлагаше масло за скоростна кутия, но май не виждам обяви от него??

Извинявам се предварително, ако има такава тема и съм я дублирал

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безавариини,"елегантно бяло":punk:-много добре изглежда.За маслата и филтрите,разбира се че ще е добре да подмениш всичко.Има общи поръчки на масла във форума.За диференциала и скоростите обаче,само оригинално се препоръчва.

Поздрави!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!

За диференциала намерих следното в едно сервизно описание:

(за 4WD):
Honda Dual Pump Fluid P/N 08200-9002 - 1.2 литра при смяна

 

Мисля, че това :

Honda Dual Pump Fluid II 0.946 L от ato24.de  https://www.ato24.de/en/honda-dual-pump-fluid-ii-0-946-l.html  ще свърши работа. Тъпото е, че ще трябва да купя 2 опаковки, като от втората ще остане почти цялата.

 

За скоростната кутия в друго описание намерих това:

"Да се използва трансмисионна течност за механични трансмисии на Honda (MTF)", но няма дадено колко масло отива при смяна.

Това сигурно ще свърши работа:

Honda Ultra MTF-III 4 L  https://www.ato24.de/en/honda-ultra-mtf-iii-4-l.html  но дали 4 литра ще са достатъчни?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си я караш, колега!

 

Свали ли си упътване от тук? Там в техническите данни - от стр. 523 на българския вариант -  са описани количествата масла. Иначе задължително на Хонда. Горивният филтър съгласно owners manual-а се сменя регулярно. Повече от руснаците тук.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееех, колега, мерси много! Разбира се, че съм изтеглил ръководството, даже ми стои отворено на компютъра, но не бях стигнал до там :P.

Сега вече ми се изясни какво да търся и в какви количества.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е тъпо вземи дори 3 л и направи 2 смени .Маслото на диференциал сменя лесно но ти трабва канал, като се налива до протичане от горната пробка ,писано е че се слага 1.2л но ти остават поне 1л в системата старо ако е спазван мануала  и сменяне през определените км ок ,за това се слага 1.2л но ако незнаеш кога е била предната смяна смени го 2 пъти през  2000км  така 3л ще използваш всичките като идва зима и накарай да ръботи 4х4 за да се смеси старото с новото .

Същото е и за скоростната кутия  за това се спазват определени интервали за смяната им като е един вид обновяване.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мтф 3  2 литра 58 лева масло скорости хонда ое .
75в80 Yacco Поддържа всички хонда стандарти МТФ  42 лева 2 литра GL4+
DPSF honda - 1л  - 30 лева  
Имам ги и налични .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето смяната на маслото в зад. диферинциал

 

като за целта може да използваш за шприц голяма спринцовка налична в всяка ветеринарна аптека

1777542425_viberimage.thumb.jpg.ee4af329a82588b5e95c619d508b341a.jpg

 а това е вложката  за развъртане на болта

1923716159_viberimagevlojka.thumb.jpg.f19f991d30975f5241204b8b3dbad7c2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, не знаех, че се източва масло от две пробки. Не знам дали аз ще го сменям, теоретично не е сложно, но съм вече малко стар да лягам под колата (Ако и да е жупка :D), а и кръста се обажда вече.

Спомням си как сменях маслото на диференциала на стария полски Фиат 125 с помощта на шише от Веро и маркучле от система (или нещо подобно), ама бяха други времената :mellow:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От долната се източва от горната се налива докато протече  при твоята генерация не са една под друга пробките долната като застанеш срещу дифта отдясно а горната отляво,да иска се канал да вдигаш колата и да лягаш под нея неудобно.

Но никога не бих дал 46лв за това в сервиз Бултрако.

https://www.bultraco-sofia.bg/serviz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, чакай сега - за Бултрако кой говори? Има няколко човека в Пловдив, които се занимават основно с Хонди, а и цените им са в нормалните граници. Може би ще ползвам услугите на някой от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, моля ориентирайте ме на колко км трябва да се сменя маслото на скоростите и на диференциала при 2.2ctdi 2007.  В мануала който има качен във форума е 80к за дифа и 120к за скоростите.  А в сервизните документи на колата имам два плана.  В единият ми дава първа смяна за дифа на 120 (8 год.) и след това на всеки 60к. В другият план е първа смяна на 20к за диф. и после на всеки 80к .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личен съвет не повече от 50к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Карам Хонда ЦРВ, 3-та ген, 2.0 бензин. Сменях скоро масло на скоростна кутия и преден диференциал. Майсторът ми каза, че за задния диференциал е различно маслото и в Бургас не открил при доставчиците оригинално.  Различно ли е наистина и къде мога да си поръчам? 

Редактирано от martin-crv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Quote

Сменях скоро масло на скоростна кутия и преден диференциал.

Ако е ръчна кутията нямаш отделен преден диференциал.

Заден диференциал 1,2л ти трябват.

2014608921_.thumb.png.8d59dc3b62c79069e89fccb4ae300774.png

 

Масло за ръчна скоростна кутия ,дано това е сложил ако е ръчна кутията ти.

68047187_.thumb.png.c65a171324b665d984de2ee50510ba6c.png

 

Маслата ги има и в общите поръчки тук форума а ето и сайта на момчето което ги организира.

https://obshtiporachki.online/

тук може да ползваш поръчките в сайта за напред

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 10 часа, CARPERA написа:

Ако е ръчна кутията нямаш отделен преден диференциал.

А ако е автоматик, предния диф отделен ли е?!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

@Krasi-mir има тема в раздела за автомат и кой мотор има такъв.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за информацията! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Чекай малко, все още ли говорим за

Преди 12 часа, CARPERA написа:

преден диференциал

Нещо ми се струва, че го бъркаш с раздатъчната кутия, която не ползва общо масло с диференциала.

 

Преден диференциал имат всички CR-V-та. Раздатка с отделно масло имат само някои.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. А еднакво масло ли се слага на предния и задния диференциал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти, защо имаш два акаунта, или е случайност?!

 

Владо не го обясни добре, затова го подхванах.

Предният диференциал ползва маслото от скоростната кутия. Не му се сипва отделно масло.

За задния диференциал маслото е различно, това дето то показа Владо - DPS-F. Това всъщност е маслото за системата за включване на 4х4. Кутията на тази система се намира пред задния диференциал и двете кутии ползват едно и също масло.

 

п.п. Ако в някой сервиз ти кажат, че са ти сменили маслото на раздатъчната кутия не му вярвай. Твоята кола няма отделно масло за раздатка, ползва маслото за предния диф, респективно скоростната кутия. Раздатка с отделно масло, ако не ме лъже паметта, се появява при по-късните дизелови CR-V.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. За кутията съм с правилното масло. Щом предния  диференциал ползва същото, значи всичко е ОК. Сега ще поръчам само за задния диференциал да сменя (оригинално). Благодаря за разяснението.  А за акаунтите - оказа се, че имам някакъв стар , който съм правил преди години и лаптопа ми го помни. Ще си оставя само 1. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...