Jump to content
striking

Пастиране и полиране съвет

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

решил съм да пастирам/полирам колата, защото ме дразнят някакви несъвършенства по боята, които имам.

Искам да попитам някой правил ли го е и какъв е бил ефекта? Колко време е траел?

 

Най-важното, може ли да препоръчате някого, от който сте доволни (София) и цените са някакви разумни?

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разумни цени=?, според твоите разбирания?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го правя. Излиза ми без пари (само консумативи). Не се препоръчвам :D

 

Несъвършенства можеш да отстраниш само по лаковото покритие (и то не сериозни), но не и драскотини, които са минали под боята.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от боята, ако не са много дълбоки, но трябва много внимателно да се пипа. Ето една снимка на моята кола от миналата година:

 

fKkplHo.jpg

 

Ако се полира добре, боята става като огледало и на тъмни цветове стои уникално. Играчката е голяма, но резултата определено си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектът зависи от много неща, качество на полирането, на пастите, външни условия и т.н. Обикновено е между 6 месеца и 1 година забележим ефектът, но много зависи с какви пасти (има супер евтини, които за нищо не стават, има и такива над 500 лв.), зависи пече ли я слънце, гаражна ли е и т.н. Имай предвид, че след такива процедури пада лака и не е хубаво да се правят много на често.

Не знам за теб какво са "разумни цени", но едно качествено пастиране е около 150-200 лв. за Акорд.

Мога да препоръчам човек от София, който се занимава с това и съм останал доволен. /На лични/.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150-200лв влиза в "разумна цена", но очакванията ми са да нямам забележки след това.

Имаш ЛС @Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да препоръча човек от Варна, който пастира и полира качествено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мога да препоръчам Десо от  Габрово.   Доста на Ти  е с тази  материя. Има инфо в нета. Предишния ни автомобил го прави  той и две години го  подържах само с полиша на 3М.  Изглеждаше  като  току-що  излязъл  от  пастирането . И Харвито ще водя  -да се надявам  през тази година  да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас от мен за Десо, невероятен професионалист и човек!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да препоръча конкретни препарати, с които сами да си полираме? Turtle Wax става ли?

20190127_183809.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...