Jump to content
Sign in to follow this  
niko_ni

Подкартерна защита

Recommended Posts

Здравейте!

Година по-късно, какви са отзивите от металната кора? Ръжди, проблеми, неудобства? Предстои ми да сменям кората (вчера ми спаси картера от паднал на пътя камък, но се откърти) и се чудя дали да сложа метална или да е отново пластмасова. 

Здравейте,

като вече един бивш собственик на такава кора (след опит за кражба се простих с кората), да попитам и аз за отзиви от румънската?

Гледах вчера едни руски марка Sheriff, изглеждат много добре със страхотна цена също, но доставката от Русия ми се вижда сложна, а може би и дори

невъзможна....

Posted (edited)

Тази стоманената кора хем пази от кражба на катализатор или други посегателства под двигателя и  също така пази от дънери, бордюри и т.н.

Лично мен вече 2 пъти ме спасява от това да си блъсна картера в бордюр!

Аз лично съм много доволен от имането на кората!

Edited by sttekata

Posted (edited)

Здравейте,

относно това дали е добра идея или не да се сложи такава кора, спор няма. Аз имах такава, но я откраднаха........ след опита да снемат едно от гърнетата отдолу (вероятно погрешно помислено за катализатор), са отмъкнали ламарината..... тяхната кожа. Сигурно и аз имам вина, защото бях гресирал както трябва болтовете и не е било трудно да се развият със сигурност..... И всичко това на паркинга пред блока......

Както и да е! Опциите са две:

1) изработка на нова защита от 3 мм ламарина, ориентировъчна цена - 100 лв  като материала е включен в тази цена. Следва прахово боядисване и крайната цена ще е около 160-180 лв. (с цена на по-така болтове, федерки и монтажа). Недостатък е може би, че няма да е възможно да се изрежат отвори в нея с цел охлаждане и / или смяна на маслото;

2) поръчка на румънска такава. Между другото, доколко е удобна смяната на маслото през този отвор който се вижда на снимките?

Основния въпрос е ако се избере кора, която е необходимо да се сваля при всяка смяна на маслото, как да я монтирам, че ако не предотвратя, то поне да затрудня максимално ..... нерегламентирани опити разни. Мислех си за някакви болтове с по-специфични глави, или просто да я точкуват лекичко с телоподаващото на няколко места и при смяна на маслото да се зачистват тези места...

Някакви идей ????

Edited by tanas4o_

Смяната на маслото става лесно през отвора , вече е сменяно и гарантирам!

Кората пасва страхотно , без шум и вибрации!

Грес не слагам точно, за да не се отвиват лесно болтовете!

За всички които ги интересува... 

В момента румънските кори могат да се намерят за 165лв. Контакт на лично

А колко тежи това нещо?

:shock: и какво точно опазват тези 15 кила за да ги мъкнеш под мотора.Ако е за колегите с бензинови мотори при които кора въобще липсва и искат да имат такава за да не цапат двигателя ги разбирам.Обаче не съм убеден,че ако избумкаш един камък с почти два тона кола дори и с 5км/ч ще опазиш картера с ламарината.Дори може да се получи обратен ефект,като при любимите на много хора булбари.Мислят си че ще ги пази от удар,но после им става ясно,че самия булбар е нанесъл много повече щети по колата.

Edited by zograffa

Нямам представа колко е ефективно. Вероятно е, назад в темата има резултати. Мен не ми се нрави допълнителното тегло и евентуално намаления поток на въздуха в коша. Малко или много има някаква циркулация. А защо няма оригинално принципно? Щом на дизела са сложили при бензина едва ли са я "забравили". Не знам, просто размишлявам. Тея пари къде не съм ги дал ама...

Предполагам е точно заради температурата,дизела е по-"студен" мотор.Интересно и защо няма предвидена ревизия за филтъра,не вярвам да не са се сетили.На дизела не е нужна такава,да не излезе,че това е тунинг аксесоар само за тях.

Edited by zograffa