Jump to content
Друмев

Дайте съвет за Хонда

Recommended Posts

Здравейте колеги .... Решил съм следващата ми кола да е от тази марка.Задължително Сивик или Акорд от преди 2000 г.

Та .... препоръчайте ми нещо,като под нещо имам предвид към какъв двигател да се насоча??? Дали Акорд 2.0 ТДИ или бензин/газ??? Или Сивик д15з6

Отворен съм за предложения и идеи,като цяло важното е да е Хонда ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D15Z6. Много добър двигател, не харчи много гориво, градско съм стигал около 7, извънградско 5.1. За харчене на масло е според зависи. Моята например обича да си попиива масълце. :D Така че ако си се решил да взимаш 6та генерация и намериш с такъв двигател, не е за изпускане, стига да е поддържана. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 2.0 , незнам какво има за избиране между двете коли, те са корено различни и трябва да прецениш къде ще я ползваш най често, не че сивика не става за на вън но комфорта от акорда е много над този в сивика. Иначе ако ще е в града сивика ще ти е по ок :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно комфорта: Акорда е много по тих от сивика, като говоря за бензинов. Не знам дали дизелът преди 2001 не е със сърце на Ровър.

Казват, че е здрав но не търси духът на Хонда в такава кола.
Сивикът е пъргав, ще ти доставя удоволствие от ниските. Акорда е повече за дълги преходи, а докато не го вкараш във В-тек не го търси.

Гледам, че караш Пасат. Вземи пробвай Акорда направо.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Духове, вещици, метли, дрифтове, четвърт миля ...

Всеки си хвали своето.

 

Друмев, за какво ще се ползва колата, градско с нисък разход и малки габарити, комфортно извънградско, или и двете? Ако е и двете, с една кола ще го постигнеш трудно, трябват си компромиси. После, сам ли ще се возиш, или няколкочленно семейство с деца?

Отговаряйки на тези въпроси, ще елиминираш някое от предложенията в първото ми изречение и може да получиш и правилен отговор.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията,помагат доста .... Отговарям веднага ....

Ерген съм,така че колата е за един човек,не за семейство,ще се ползва повече градско,но по принцип смесено... Исках сивик още когато бях на 20 и взех книжка.но понеже се налагаше ... Взех Пасат .... Сега съм на 30 и все още ми се иска да си начеша крастата преди да се кротна и да подкарам комби .... Но се съобразявам и с факта,че ми се налага да ходя и извънградско ....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние с комбитата не сме се кротнали завинаги, особено когато сме без фемилито :) Хондата е бензинова. За дизел има други марки и коси за скубане. Ако извънградските ти преходи са до няколко стотин км и са спорадични, спокойно може да си вземеш някой Сивик 4-та, 5-а или 6-та генерация. Акорд 6-та е по-големичък и тежък, но пак седиш ниско и си е Хонда, но комфортът е по-голям. Намери начин да пробваш и него, за да решиш кое ти трябва и дано не се разминава с това което искаш. Принципно хронологията е ясна -колкото по-млад -толкова по-лек автомобил, защото усещането се базира не просто на к.с. а на тяхното съотношение спрямо теглото на колата.

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако много ти се кара Сивик, търси EP3 Type-R, край на съобщението. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Я виж в продава автомобили има един Акорд Тайп Р.Той ще отговори на всичките ти очаквания.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами .... Мислил съм си за тайп Р .... Като ще е Хонда,да е ..... Обаче,тука идва и другата страна ....За тия извънградски,с нашите пътища,ще си е наказание .... Ама фен съм,преживява се .... Обаче гараж нямам и ще стои вън,зад блока .... Да,точно така ..... Живеем в една завистлива държава,където някой вечер ще ти надраска колата или ще ти среже гумите само защото имаш кола която хваща окото,а той няма или е пиян.Да не говорим за рязане на стъкла заради винетки.... Ще послушам съвета на колегата по горе .... Ще пробвам акорд и сивик и отговора ще дойде сам .... Надявам се.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то с това мислене никога няма да караш кола, по-скъпа от 4000-5000лв. А да не говорим, че и към тях посягат. Ако бюджета позволява, вземи си кола, която да ти доставя удоволствие. Правиш едно хубаво каско и си живееш спокойно. Завистливи хора винаги ще се намерят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завистливи ще има да, ТУК обаче никога няма да намалеят, камо ли да свършат някога. Каско да, къде препоръчително, къде задължително, но повечето знаем че и там е ходене по мъките за някои щети.

За сам човек, а и особено ако искаш да доразвиеш колата откъм визуален и силов тунинг, Сивикът (Тайп-Р ЕП3) е твоят автомобил. Карам Акорд, но за мен този Сивик е страхотен за Sunday Driver, любителско каране и т.н.

Не те манипулирам, говоря от опит и от анализи от други хора, форуми и т.н. Гледам също какво се търси откъм Хонди, навън, не само тук в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...