Jump to content

MotoMK5

Фен
  • Мнения

    127
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    1

Всичко публикувано от MotoMK5

  1. Задните трябва да Станат мисля,че има само един вид.Аз сменях преди 2 седмици мойте задни накладки изглеждат еднакво с твойте.
  2. Здравейте. Тези дни си поръчах Предни накладки за моят Акорд. След получаване на накладките и демонтаж на старите разбрах,че има два вида накладки за жалост съм поръчал грешните. Стигнах до извода,че или има два вида апарати за комби и седан или Американска или Европейска версия. Пиша за в бъдеще който ще сменя да провери накладките от кой вид са и да си спести нервите
  3. Аз в момента съм с нормален филтър на Japan-parts или Herth+Buss забрвих и аз кой беше от двата ама цените са почти идентични с този на Filtron. Поне от сайта в който гледам. Ще го обмисля още и така.
  4. Здравейте на всички не искам да отварям нова тема за това пиша в тази. Обмислям да сложа панелен въздушен филтър k&n на моят Хонда която е на Газ. Понеже да не го сменям след всяка смяна на маслото. Не очаквам чудеса от него нищо да стане колата по бърза нито по икономична и там каквото се пише по форумите още....! От прочетеното до сега не стигнах до заключение дали ще вреди или няма да вреди на колата. Заслужава ли си слагам или не. Ще се радвам да споделите.
  5. Причиня няма конкретна Просто исках да е малко по мощен. Аз го купих от Германия понеже съм там в момента и цената беше добра за това взех и него. С времето ще се разбере дали съм направил правилен избор.
  6. Здравей писах в друга тема и модераторите казаха,да пиша тука(предполагам) Купих си и поставих Акумулатор на YUASA 3000 (60ah) 500 A(EN) Черна Серия. На Хонда акорд 2.0 бензин 156 коня 2011. Акумулаторът малко широк дойде в сравнение с оригиналният. За сега го сложих с малко натискане върху стандартната плазмата на която лежи оригиналния акумулатор но в скоро време мисля да я махна и да го направя.както трябва понеже скобите от горе не пасват и трябва да ги измайсторя(работа за 1 час с подръжни материали). Първи впечатления от новата батерия.Работи си нормално и така за сега е това надявам се да съм бил полезен.
  7. Здравей поръчах си на свещи на NGK иридиеви или както там се водят по 13,90 евро бройката от немски сайт я Германия съм за това от там ще ги снимам като дойдат. Акумулатор също си поръчай на YUASA ybx 3000 e модела от черната серия 60Ah. На добра цена беше и за това го взех приблизително с доставка и се плаща нещо като такса за боклук (незнам как да го обясня) "Pfand" За 82 евро има няма излезе. Като случай на всичко ще споделя има ли промяна в колата. Това е от мене за сега.
  8. Здравей на всички. Искам да си сменя свещите на колата. Колата е на газ Icon LPG.Прочетох темата за свещите за газ и не разбрах много какво е удачно да си взема. Дали да са обикновенни или за газ. Питам ви ако знаете споделете. Незнам дали да го считам за проблем или не. Като паля колата и има няколко въртенето все едно не се пълнят цилиндрите с гориво и едвам вдига горивото( това е за около 5 секунди) После всичко е на ред.Отдавам го на това,че в системата има газ още и се опитва да запали на газ в първите секунди.Мога и да греша просто теория не разбирам много от тези системи. Смятам да сменя акумулаторът и свещите и без това мисля,че и дойде времето. Но пита. Най вече какви да са свещите. Ако искате ще ви направя клип как пали и какъв би бил евентуално проблема.
  9. Здравейте купих си ремък на SKF Номер модел VKMV 7PK2082 Пише,че е произведен в Корея. Реших да не го сменям още понеже сегашния на колата ми се струва добре и (магистралите) са добре според мене.За сега ще оставя така нещата и така. Не мога да кача снимки от телефона за жалост незнам защо.
  10. Дължина на Ремъкът не знам каква е по ОЕМ.Незнам как да го проверя ще взема един и ще пробвам как ще е и ще снимам като го сменя.
  11. Здравей Гледах на "Конти"излизат ми с тези номера незнам струват ми се къси. 7PK1635 7PK1538 Само тези намирам като дам параграфите на колата .Това е от немски сайтове за пазаруване на авточасти ако има значение. За цял комплект не съм мислил и като задам пак в сайтовете излизат някакви но не много на INA и SKF. За това гледам само ремък за момента. Ще купя на Gates и ще видя как ще пасне и ще споделя.
  12. Здравейте и аз мисля да сменям Пистовия ремък.Изчетох всичко до и се спрях на Ремък Gates 7PK2080 Или SKF 7PK2082. Незнам кой от двата да е ако въобще има някаква разлика. Мотора е R20A3 Излизат ми и ремък на INA който е 7PK2061 явно е по къс от останалите два. Аз мисля да взема на Gates но си кажете и вие мнението.
  13. Извинявам се моя е грешката. Сега ще го попълня.
  14. Нямам люк и въздуховоди на подлакътника.Просто ми съм Интересно дали има някакво значение. както колега написа да си свети и това е. Колата много ми харесва в интерес на истината. Скоро и други неща ще питам за в момента не се сещам.
  15. Идеята е да не обера някой по висок бордюр.Обмисля са сложа една камера с wifi връзка към телефона и по е на заде да виждам къде съм ,че ми е дългичка малко. Имам една синя светлина на горната конзола където пускам светлините ръчно да светят в купето до жабката за очила. Има една синя светлинка играе ли някаква роля въобще или просто е така,че ми стана много интересно.
  16. Благодаря за отговора. Искаше ми се да го имам ама шанс.
  17. Благодаря разгледах я. Конктето явно никой не е пробвал сам да смени този филтър. Незнам само на мене ли е ,но като дам на задна и не ми се сваля страничното дясно огледало автоматично. Пробвах както е описано с бутончето на всички страни не става. Има ли някаква Вероятност да трябва да се пусне от програма с компютър един вид да се зададе да го прави. Ако е така каква програма трябва да е. Понеже на стара кола VW успяхме да го пуснем с VCDS.
  18. Имам и друг въпрос ще сменям скоро Масла и филтри. Търсих по колата този горивен филтър но не мога да го намеря и с малко помощ на Гугъл установих,че е в горивната помпа може и да се бъркам. Гледах по интернет какъв е този филтър и ми излизат части(филтър) все едно ще сменям компонентите на бензиновата помпа. Това така ли е или трябва да е друг филтъра. Слагам и снимка. Ако някой има опит да сподели.
  19. Благодаря за отговора. Поогледах го днеска и обмислям да го сменя. Поогледах и найстина незнам дали ще пасне и ако пасне дали ще мога да го контрирам. Найстина не искам да го свалям да не ми излезе някаква грешка и мисля,че е оригиналния акумулатор и е все едно болтовете където се захваща с гайките е лепен с нещо като (смола, восък) нещо подобно. Ще пробвам в близко време да видя дали ще се получи нещо.
  20. Здравейте искам да попитам в Хонда Акорд 2.0 i-vtec 156 коня бензин. Мога ли да сложа друг размер акумулатор понеже имам на ръка един с размери Ширина:175 мм. Дължина:278 мм. Височина:190 мм. 72 AH. Питам понеже оригиналния ми се струва малък и незнам дали ще влезе. Ако имате опит пишете.
  21. Благодаря за отговора. За в момента няма как да сложа Емулатор. Понеже съм в Германия. Предполагам сам няма как да го вържа със система. Посвам тази снимка това ще рече ,че в момента карам на газ като свети десния диот както е на снимката или не трябва да свети червеното диотче че да карам на газ. Извинявам се за идиотските въпроси. Демек като свети в червено е на газ или като не свети е на газ. Благодаря предварително.
  22. Здравейте колеги. От няколко дена съм собственик на Хонда Акорд 2.0 156 коня.Бензин. 2011 година. Колата я купих с газова инсталация марка ICOM. Въпросът ми е следния как да разбера дали карам на газ понеже забелязах,че стрелката на бензин ми пада на доло. Слагам снимката с измервателна на нивото на газта в купето. Там има и още две светлинки с червено и по средата е копчето с JTG. Та аз си мисля,че като свети диотчето с червено от дясно оцветено в жълто тогава карам на газ или се бъркам. Понеже като я карах до днеска и минах общо 200+ км. и не светеше това диодче и като го цъках копчето JTGи взе да примигва по едно време и после взе да свети червено и ми се стори,че тогава мина на газ. Скаран съм с газ и газови инсталации за това ви моля за помощ.
  23. Благодаря за отговора. Не искам да цапам никакви теми. Извинявам се,че цапам темата.
  24. Здравейте на всички незнам дали е правилното място да питам тука. Ако админите решат да преместят коментарът в друг раздел. От днеска със собственик на Хонда Акорд 2.0 бензин 2011 година. Колата я купих с газово и искам да питам точно на и диктаторът вътре как купето за количество на газ как да разбера дали се движа на газ. Пускам снимка да ми обясните ако е възможно точно с очертаните неща в кръгчетата какво означават. Газовото е ICOM В жълто и синьо са две червени диодчета,а кончета с JTG като се натисне какво става. Да кажем,че че със синьото е индикация ,че газта е свършила ,а другото в жълтото? Извинявам се за глупавия въпрос но до сега все дизел съм карал и така. Благодаря предварително.
×
×
  • Създай нов...