Jump to content
NOS

Помощ за избор на акумулатор (сивик,хеч,5 ген)

Recommended Posts

Tия 360А на монбата реални ли са или е просто маркетингова измама с цел повече продажби? Кой от изброените е най надежден?Монбата е 12v/45Ah/360A - 125лвVARTA e 12V/45Ah/330A - 145 лвBOSCH е 12V/45/330A - 145лвВсички са Японски стандарт с десен + и са необслужваемиПредложете и други БЕЗ ШНАЙДЕР!!!

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм със Магнети Марели,и се оказа баси здравия акумолатор,цял ден в събота слушах музика в колата и после кат реших да запаля направо от първия път,даже въобще не се усети че CD-то е работило цял ден :thumbs1:

п.п. колата като я купих беше си с този акумолатор

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnet-Marelli ги продават в метро и то на прилични цени провери само дали има за японски стандарт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Start. Беше 60А ... за пусковия ток ще те излъжа не помня... може би 550А. На 3 години и нещо е... Товарил съм го здраво защото беше на кола която не е в движение. От 1 месец е в един голф (един познат ме попита дали може да му го дам) даже е ходил да го замерва и са му казали, че е перфектен. Успех с търсенето и намирането. ;) П. Този за който говоря аз... не влиза в сивик. :lol: П.п Цъкай минуси като не си разбрал... 60А не влиза в сивик... естествено, че 45 или 44А ще взлезне. ;)

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Magnet-Marelli - това за сефте го чувам,каква е тази марка по народност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ac delco;exide ;) bosh oT Germany. тук са турски

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи боша отпада,да си карат в турция с тах.Някой да знае колко е гаранцията на VARTA и къде мога да намеря в Пловдив? Никой нищо не каза и за MONBAT,никой ли не кара с такъв?Oт къде дойдоха тия 360А на монбата,големи производители като Варта ги правят 330 а нашенци...360 за 125 лв.Доста съмнителна работа.

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм три чисто нови БГ акумулатора и трите умряха в рамките на 1 месец след гаранционния срок. Имам наблюдения и върху 2 бр. AC Delco. Единия изкара 6 години и колата се продаде с него, другия 4 години и отново замина с продажбата на МПС-то. В момента Акорда е с Banner и не съм имал ядове, а купих колата с него. По случайност един от дистрибуторите на Banner е съфорумец в друг форум и от него знам, че се правят само в Австрия. Ако имаш интерес пиши ЛС да видим дали може да измисли някаква отстъпчица.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Работих в магазин за акумулатори до скоро.Информацията която мога да ти дам е че БОША е най-добър.Но трябва да бъде с синия капак, ако е с черен е турски - не става. Тъй като работих в представителство на Монбат Варта при нас нямаше.Монбата е на едно добро ниво , но цените който ти казваш тук са доста високи след като се има напредвид че 44 А при нас бяха 79 лв с 2 години гаранция. Ако решиш да взимаш БОШ трябва да знаеш че при евентуален проблем много се бавят с ремонта защото се праща по заводи и така нататак... Моят съвет е взимай най-евтиния Монбат и за парите който ще си купиш 1 БОШ ще си купиш 2 МОНБАТА = 4 години гаранция :). А и през времето докато работих нито 1 клиент не се оплака от Монбата. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC Delco са 12v/45Ah/540A с 36 м гаранция и са 155лв

 

Това са размерите на Варта ASIA стандарт Д 238, Ш 129, В 227,което значи че имоето гюбре шнайдер е толкова голям

Тези два модела би трябвало да станат

S55B24LS

S55B24RS

 

http://akumulatoribg...cdelco_ceni.htm

 

Май ще е това

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монбат -никога, просто го забрави ако не искаш след 2-3 год пак да питаш къв да си купиш. Iskra- може но цената е равна на вносен такъв.EXIDE и AC-Delco е наи доброто което моеж да купиш, Бош ( но бош не от метро, говорим за Бош силвър С4 - Бош акумулаторите са Варта правени за Бош, Бош не правят акумулатори) Варта-блу динамик, Берга (също е варта но по нисък ценови клас да ударят по друг клас клиенти) но тва не ги прави по лоши. FAAM а не FIAAM, LOXA, VESNA последните 3 са много добър компромис цена качетсво. Всичко останало за което не се сещам си е риск за твоята глава :) разни стартер, банер, ала бала не бих с едоверил. Вземи си един Ексаид да ти е мирна главата, аз на моята взех Бош С4 от ТЕХ -КО с 3 год гаранция па ако ще азърбеиджански да е :) А магнет марелито на снимката по горе е Ексаид :) магнет марели са италянска марка з аоригинално вграждане в фиат ланча алфа, ама акумулаторите им ги прави Ексаид, е не и тези в метро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и западен да вземеш няма да збъркаш !Колкото парички ти се дават за западен ,такъв вземи,само Монбата го извади от списъка си ,щото ще направиш голяма грешка с него!Сега като се загледах в снимката на магнетмарелито на колегата,ми то моя ексайд е точно негово копие и по лепенки и всичко ,само че пише ексаид,явно Слави е прав че са от един завод ,само сменят марката.Интересно че на сайта на ексайд ,а и по другите магазини където съм виждал като моя ексайд,лепенките и надписите са съвсем различни от тези на моя :dry:

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз като теб се колебаех между тези модели............ и накрая купих Бош-а.Има три години гаранция и във Варна имат офицялен вносител.......затова избрах него.За сега съм много доволен..........ако ще купуваш Бош бягай далече от Метро там са Турски!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, оригиналния акумулатор на един от предишните ми прелюди изкара от 1995г. до 2006г. и изглеждаше така:

 

Публикувано изображение

 

Останал възхитен, потърсих същата марка и сложих този, който още работи, вече при следващия собственик :) :

 

Публикувано изображение

Редактирано от ZAPPA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега знай че има по-добра батериа от варта :lol: ,вземай Боша и не му мисли ;) !!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като толкова му мислиш ,взимай ексайд и толкова.Преди да взема моя прегледах доста форуми с мнения за тази марка и недоволни не намерих.Вече почти година го карам всеки ден и няма грешка,предишния ми беше Монбат -трагедия голяма още като нов и плюс това кво ли не измислят за да не признаят гаранцията щот си знаят боклука!Който ти похвали Монбат значи ти говори за акумулаторите им от преди 10 години ,сегашните 5 пари не струват буквално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японски автомобил - японски акумулатор. Плюс това , че оригинално е с около 20 мм по-висок. Марки : Юаса,Динагрид,Идиемцу,Панасоник,Хитачи,Хонда ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и те кат ги сложиш в колата тея японски и почват си говорят на японски с мотора и се радват 4е са се видели :) лекинко преувеличаваш колега, а и къде се продават тези марки? на всеки ъгъл?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Каквото сложиш :cool: На англичанката съм с Искра. Обслужваем. От 2 години и нещо ми е в колата. На 3-4 месеца си взимам по едно шише вода за левче, една бира/ю7щото съм смотан в ръцете/ и отивам до майстора да му сипе колкото трябва. После пием бира и му я подарявам водата. Ако я сипе го проверяваме и ако трябва- махаме "+" за 2 часа да се дозареди. Ако не заережеш фаровете за 7-8 часа, примерно, колата си работи чук. Ако ги, както баща ми 2 пъти прави а аз един път ми дават ток и после на зарядното. Работи си без грешка. Струваше 105 кинта като им дадох стария. Не знам той каква марка беше. Беше се изтъркал.Хеч-а е с Баннер, необслужваем. На 3-4 месеца и него го мерим, но е само на година и малко и не е дозареждан все още. Обаче хеч-а е карб и не пие толкова ток. Баннера беше 164 кинта. 2години гаранция. Имаше и Бош, ама 180 лв няма да дам.Говоря за 44ач акумулатори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих колата с AC Delco. Сега почва 4-та година откакто е в мен, а преди това колко е карала с него не знам:) Карам си колата всяка зима и проблеми с акумулатора не съм имал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и те кат ги сложиш в колата тея японски и почват си говорят на японски с мотора и се радват 4е са се видели :) лекинко преувеличаваш колега, а и къде се продават тези марки? на всеки ъгъл?

Не само , че си говорят , но и си пеят :P . Имам сузуки суифт и 17 години го карам. Първият му акумулатор изкара 10 години. Вторият кара седма вече и си е жив и здрав. И ДВАТА са втора употреба , НО ЯПОНСКИ. Никога не са сваляни за дозареждане, само съм им доливал дестилирана вода през година- две. С капачки са , но за разлика от повечето кипене и оливане с електролит ЛИПСВА. Ако искащ мога да ти снимам как изглежда акумулаторното отделение на кола 85-и набор , която се кара доста и по черно. На прелюда съм също с японски вече втора година :). От миналата година имам и колт - смятям , че е излишно да споменавам с какъв е. Ако решиш на лично мога да ти кажа исканата от теб информация , за да не се сметне за непозволена реклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеча вече 5 година е с Бош , а седана 3 година с монбат. до сега не съм имал проблеми нито с единия нито с другия. Избора си е твой, нали знаеш кучето скача според тоягата. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, и аз съм пред подобна дилема. Тия дни мисля да откарам акумулатора до ЮбиКо, оттам го взех, но напоследък на две къси разстояния "палене-гасене" доста се помъчи, и преди съм го виждал това. Батерията е Искра, две години гаранция, и скоро наближава края на втората, вече веднъж съм доливал вода, но не знам дали и тоя път ще стане, та май ще действам превантивно. Дотук прочетох милиони различни мнения, и мисля, че просто ще взема ACDelco или Exide, каквото падне. Става въпрос за Сивик 6ген, англичанка.Предишният беше японски, но не помня марката, умря на един светофар зимата, с много музика, чистачки, парно, заден нагревател, фарове, та отскочих до ЮбиКо, тогава имаха само Искрата за 100 лв (около) или оригинален за около 250 лв, ако не се лъжа.

Редактирано от Кирил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Не само , че си говорят , но и си пеят :P . Имам сузуки суифт и 17 години го карам. Първият му акумулатор изкара 10 години. Вторият кара седма вече и си е жив и здрав. И ДВАТА са втора употреба , НО ЯПОНСКИ. Никога не са сваляни за дозареждане, само съм им доливал дестилирана вода през година- две. С капачки са , но за разлика от повечето кипене и оливане с електролит ЛИПСВА. Ако искащ мога да ти снимам как изглежда акумулаторното отделение на кола 85-и набор , която се кара доста и по черно. На прелюда съм също с японски вече втора година :). От миналата година имам и колт - смятям , че е излишно да споменавам с какъв е. Ако решиш на лично мога да ти кажа исканата от теб информация , за да не се сметне за непозволена реклама.колега,и аз съм с оригинално Делфи в сивика вече трета година.знам,че колата е купена с него и е на 16 години и още пали и карам с него,но изобщо не го давам за варянт на човека.далеч сам от мисълта,че ще намери такъв.човека търси няколко доволни клента от една две марки да се насочи и да си вземе нещо.ти с тея шест дето си му ги изброил, :D а слагаш и мнoгoточия,предполагам че имаш и още на ум :rolleyes: ......кой ще тръгне ся за panasonic. :blink:

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така е подхваната темата Bosch акумулаторите не се ли произвеждат в заводите на VARTA или беше EXIDE ? Или съм се заблудил :ph34r:

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се заблудил, Бош е Варта, Берга също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря AC Delco японски стандарт в Пловдив,ако някой знае къде из Пловдив ги предлагат да споделиЗа сега съм се спрял на EXIDE 12V/53Ah 540A стартов ток с размери Д207,Ш175,В190 ,разтоянието но купето до амортесьора е 17.5см ако влезне ще взема този.Чудя се обаче дале динамото ще смогне да го зарежда защото е 53Ah а и тия 540А стартов ток да не вземат да стопят някой кабел,оригиналният до колкото знам е 35-40Ah/300A.В момента съм с 45Ah/340A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

магазина нали им беше там до ТЕТА,пещерско шосе.преди прелеzа говорим.някъде срещу училището.мини виж,ако не си ходил там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че трябва да го напиша, но НЕ купувай Български акумулатор. Всички такива които съм имал са се скапали около края на гаранцията. Аз бих заложил на VARTA Моята Хонда дойде с такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

магазина нали им беше там до ТЕТА,пещерско шосе.преди прелеzа говорим.някъде срещу училището.мини виж,ако не си ходил там

Кой магазин е там?Не съм ходил от Пазарджик съм,звънях тук таме в магазини в пловдив в който чичго гугъл ми каза че уж предлагали AC Delco Адрес,телефон нещо имаш ли им?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам тел.улицата е Пещерско шосе.пробвай с гугал да ти излезе магазина на тая улица.мислих,че си от пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бях питал в тоя магазин за Ацделко за моята хонда и ми посикаха 185 лева :) неможах д аго преглътна и взех Бош с 3 г гаранция от тех ко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих AC Delco японски стапдарт само в София..но ако го взема от там после при евентуален проблем ще ми излезне златен с прехода Пазарджик - СофияMнени я за VeGa ?!http://akumulatoribg.com/VeGa.html

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.imahiju.com/bg/contact.html ето ти пловдивския магазинцените в саита дето си дал са добри дори ацделко е 154 лв а тая вега един гооспод я знае, по добре не рискуваи за 20-30 лв разлика Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави CR-V

Благодарим за линка,искам AC Delco стига да намеря моделите азиятски стандарт ще си взема такъв,за тоя вега питам защото е с параметрите на ac delco,не се циганя за 20лв,просто не мога да намеря деркото затова питам за вегата дали е стока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се утре в тоя магазин и ще имаш аку :) харесвам хора дето знаят кво искат :) кат ша е гарга да е рошава :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC Delco вече не произвеждали акумулатори язиятски стандарт,а този с ширина 17.5 см не влиза.Exide също нямат японски стандарт.Така че остава да си взема някаква куче марка като VeGa 45Ah,540A стартов ток за 125лв или Варта 45Ah 330A стартов за 145лв или пък BERGA 45Ah 330A който казват че бил уж произведен от варта. Е тва е ,да искаш да похарчиш пари за нещо хубаво и то да го ням.Утре отивам в Пловдив и взимам някакъв че вече не се трае 3-4 пъти бутам вече,Другият вариант е да си измайсторя една стойка за нормален акумулатор и да си ползвам засвета акумулатори а не тия лайняни азиятски стандарти

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VeGahttp://www.vegaautomotive.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/12-%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taя вега ти е легнала на сърце, ама що тряя идваш до пловдив да вземаш, в Пазарджик няма ли? А Берга въобще не е за подценяване, или варта блу динамик. Ексаид и АС делко си произвеждат японски стандарт ама тея наще тука не ги внасят щот са скъпи и никои не им ги купува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами избирам уж по параметри Берга е 330 А стартов а Вегата 540 и двата са 125 лввиж вегата как е на снимката,моделът е записан със същото име като модела за азия на AC Delcohttp://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/795aa93e87260c0c9408bfbe5b481170/product_photo_312_2_68skmjrdqtlko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...