Jump to content
sand0

Помощ при избор на БЕНЗИНОВА уредба.

Recommended Posts

Колеги помагайте. Не мога да си избера бензинова уредба за CIVICаВсе ме глождят няколко въпроса а именно:1: Няма ли да изгубя спортния дух на Хондата? Няма ли да е подигравка с марката??2: Като мина на бензин няма ли да им стане студено на клапаните? Да се обледенят и да замръзнат... щото съм чувал че на бензин са много по ниски температурите...3: Няма ли да се олигавят клапаните от прекаленото смазване на бензина тъй като мойте работят по начало в суха среда...И мноого други въпроси които не се сещам в момента.CIVIC GX

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да мина корселин с АМБ и може би малко газ за горене.П.С: Още една умна тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сандо каква е целта на тази тема :lol: (поясни малко ..) :lol::lol:.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да си намеря алтернативно гориво бе :lol:Като го закъсам с метана :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това клипче исках да го гледам отдавна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, разбирам дилемата ти, голяма драма е! :D 1. Спортния дух го жертваш - няма начин!2. На клапаните ще им стане много студено, ама много, ...да - ще се обледенят - може дори да ти се образуват израстъци на леглата на клапаните - един вид клапанни сталактити/сталагмити!3. На пазара вече има специални модерни устройства за изсушаване на клапаните - "Комплект изсушители за клапани" - от едно бидонче връсква специална, вълшебна изсушителна смес във всмукателня колектор - така, че по тая точна няма страшно :D Избора е твой! :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Това изчерпа темата. Хаерлия да е! Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха супер, икономичен VTEC и фабрично на газ. :D Че и седан. Ако си я взел колега, честито!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я. 9лв=100км градско 5.76лв извън градско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте. Не мога да си избера бензинова уредба за CIVICаВсе ме глождят няколко въпроса а именно:1: Няма ли да изгубя спортния дух на Хондата? Няма ли да е подигравка с марката??2: Като мина на бензин няма ли да им стане студено на клапаните? Да се обледенят и да замръзнат... щото съм чувал че на бензин са много по ниски температурите...3: Няма ли да се олигавят клапаните от прекаленото смазване на бензина тъй като мойте работят по начало в суха среда...И мноого други въпроси които не се сещам в момента.CIVIC GX

Санде ша ми спукаш жлъчката от смях бре :D де ти доиде на ума за такава тема, па и бая време е минало и още не са те налегнали да видим що се ебаваш с бензина :D ще следя темата от близо, ще стане интересно :D аз се чудя що ми излиза вода от аспуха а то като запаля на бензин и после като мина на газ леда по клапаните се стапя и излиза през ауспуха, еиии човек винаги има кво да научи :Dп.п. Така се смях кат четох темата че пропуснах маи цялата и идея, Саше да не си си купил тая кола с фабричен метан? ако е така със здраве да си я караш и безавариино, и един съвет от мен, не си скапваи колата на бензин само ядове с него :D Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срам ме е като зареждам! !!!

 

 

Градско:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, тоза GX не е ли с CR 12.5:1?Много "ефтин" бензин ще трябва да му слагаш...нещо от рода на Б(95-130) или подобен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) браво саше даи да я пробвам със здраве да си я караш тая горелка аз за моита чакам отговор от англия дали ще има шорт блок или щ е я ремонтират със смяна на буталата но ако я ремонтират съм им подготвил коктеил от изненади

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Дано Хонда се сетят да ги продават и отсам океана :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иляне да ти я дам ама какъвто си карък :)Ми че тя е разработена в Германия. И в началото са вкарали няколко броя и за Германия но явно са били големи гъзари германците та явно не е имало пазар.Та Сивик ГХ го има/имало в:САЩ 7ма 98-00, 8ма 01-05 и 9та 06-11Германия 7ма ген 98-00?Япония 7ма?, 8ма 01- до скоро, но ми се губи до кога. нямат 9та ген в ЯпонияТа моята е една от малкото за Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото на vtec.net четох, че 9-та генерация, която излиза след 2 месеца в Щатите, GX-а ще се предлага вече във всички щати, досега официално не са го предлагали навсякъде, дори може и в Канада да го пуснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи съм съм объркал с една генерация в горния пост :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо казвай колко ти бяха разходите и как те гледаха в Кат и да заформим заявки :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Сандо! :worthy::worthy:Стотици хиляди безаварийни километри и кеф с новото возило ти пожелавам! Това чудо съвсем ли не може да върви с бензин?! Няма ли някакъв "авариен" бензинов резервоар - примерно 15-ина литра? :worthy:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Хеййййй какво е това чудо ве: :worthy: :worthy:


Honda Civic - GX, Natural Gas Vehicle ;):worthy:


* Раздухай наистина на какви парици ти е стъпила,
има ли нещо по специфично по двигателя или е нещо подобно на: VW Caddy 2,0 i EcoFuel

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и съз здраве да си я караш. Егати чудото! Втрещен съм :rolleyes: Мислех, че само в САЩ ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Санде даи малко снимки при двигателя да видим да се образоваме бре :honda: да се не излагам по другите форуми като взема да я хваля, и да я показвам за пример :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иляне да ти я дам ама какъвто си карък :ph34r:Ми че тя е разработена в Германия. И в началото са вкарали няколко броя и за Германия но явно са били големи гъзари германците та явно не е имало пазар.Та Сивик ГХ го има/имало в:САЩ 7ма 98-00, 8ма 01-05 и 9та 06-11Германия 7ма ген 98-00?Япония 7ма?, 8ма 01- до скоро, но ми се губи до кога. нямат 9та ген в ЯпонияТа моята е една от малкото за Германия.

благодаря Сашо но няма смисъл за сега има със какво да се придвижвам :ph34r: а и нее добра идея нали знаеш поговорката за дявола и децата :ph34r: да те питам намери ли си калъф за равчето имам два да ти харизам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я регистрирал още в КАТ. Сега е с временни номера, имаше проблем с PCMа и за това реших първо да я подкарам (немския глупак изгубил ключовете и решил че с окъсяване ще запали :ph34r: ) сега е с нов PCM.

 

Аха DEDICATED CNG е :) демек посветила се на благинката на природния газ (пръдня). Или както казваше дядо ми "от пръдня боя" :ph34r:

 

Снимки на двигателя нищо няма да видиш :ph34r: същия си е като на бензиновата, само дето има редуктор двустепенен на Кейхин... но скоро ще боцна снимки.

 

Мобиле.де от време на време изпадат от тези по 3-4К евро.

 

Резервоара е 100литра 45кг "тип 4" изцяло композитен живот 15години и сменяш.

 

cngutah.com ако някой иска F150, F250....

 

GGE = Galon Gas Equivalent = 2.567кг метан

 

CIVIC GX 24/36 мили за ГГЕ =

24*1.6=38.4км 100км/38.4км=2.60 * 2.567кг = 6.68кг *1.28лв =8.55лв за 100км градско

36*1.6=57.6км 100км/57.6км=1.736 * 2.567кг =4.45кг * 1.28лв =5.7лв за 100км извън градско

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тва чудо сега викаш пали на метан и си върви само на метан, за бензин и не е чувало? Ще извиняваш ако задавам тъпи въпроси ама сефте виждам оригинално направена кола само на метан. А маи метана няма проблеми като газта с палене на студено, изпарителя му не може да замръзне като газовия!?!? или бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тва чудо сега викаш пали на метан и си върви само на метан, за бензин и не е чувало? Ще извиняваш ако задавам тъпи въпроси ама сефте виждам оригинално направена кола само на метан. А маи метана няма проблеми като газта с палене на студено, изпарителя му не може да замръзне като газовия!?!? или бъркам?

И аз си задавах точно същите въпроси, че ми е много интересно! :) Редактирано от 100NX Golf Destroyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми дават я да пали при -20CБяха запушени инжекторите и трудно палеше, но ги промих със SEAFOAM и сега е ок :Dпод -20C дават че е хубаво с електрически нагревател за двигател, но това си за къща :huh:Обаче изместихте темата от ебавката с бензина ;)

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сподели как е динамиката , ускорение , поддържане на скорост , усещане при шофиране :huh: Ти да се ебаваш с всички бензинджии и да не ти изместим темата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам темата за бензина стана малко неудобна :D явно си обречен да караш само на метан :huh: Я кажи тоя SEAFOM от къде го взе и кви пари е, че не е лошо да имаш едно такова спреиче под ръка, че моите дюзи също не се разглабят и някои ден ще доиде момента да пръсна вътре в реиката че да се изчисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХМ:huh: За да караш хонда на метан се иска голяма смелост да си развалиш хондата.....то вече не е хонда де! Тя се движи като лада или дърт фиат,даже и по-зле!Тежи колкото волга с тея бутилки от зад и върви почти колкото нея.За кво ти е тогава хонда???? Като кажеш ХОНДА ,първото което ти минава през главата е кола,която върви много,когато кажеш метан...пфууууууууу????? Бакшишка работа......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое тежи бе колега? 45кг за 100литра бутилка тежко ли ти е?110кс е, незнам колко е въртящия момент и си е супер добре за конете.seafoam като го чуех преди си мислех че е нещо на водна основа :huh:В европа май го няма.Но има рецепти как да си го забъркаш.Нещо такова:4части машинно масло (за шевни машини).2части нафта (дизел)1част изопропилов алкохол възможно най висока концентрация. (жълтия магазин зад 20ти блок на БАН) Маслото - смазващ ефектНафтата - сваля нагараАлкохола - абсорбира водатаПри затворена система като метановата seafoam се сипва в чашата на филтъра за високо налягане. Филтъра е изваден през това време. Накрая пишат една врътка само с изопропила за изчистване на нефтените акота че не били много о-ринг френдли.И последно къде ми е безплатната карта за синя зона като автомобил с 10пъти!! по малко отделян въглероден двуокис!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХМ:D За да караш хонда на метан се иска голяма смелост да си развалиш хондата.....то вече не е хонда де! Тя се движи като лада или дърт фиат,даже и по-зле!Тежи колкото волга с тея бутилки от зад и върви почти колкото нея.

За сетен път се убеждавам, че само се пише без да се чете!Колега прочети пак по-назад да разбереш кой аджеба е развалил тази хонда и тогава коментирай ХОНДА ли е или не е! :D И най-вече как се движи........... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХМ:D За да караш хонда на метан се иска голяма смелост да си развалиш хондата.....

Едно си баба знае, ...едно си баба бае... :D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След една седмица, колкото и да не съм почитател и да съм се отричал газта, минавам на същата! Праскам газ на 17 годишния си сивик .. те тва е. Нема пари за 2.35 литър бензин. Привет газаджии Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...