Jump to content
HR-V Фен

Кога се регулират клапани на HR-V

Recommended Posts

Колеги, как да разбера дали клапаните ми са за регулиране? Има ли някакви признаци, които показват, че е настъпило време за реглаж? Защото не знам кога за последно(и дали изобщо) в Италия някой е правил това.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой съвет е да го направиш профилактично! Много колеги казват, че са ги отваряли и преглеждали и не е имало нужда, нооо знае ли човек. Иначе на около 30000 задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малеее, прочетох тази стара тема и косата ми се прошари. Моето Харви вече е на 300 000 километра, а такова нещо като регулиране на клапани не е виждало. Мерихме компресията на около 250 000. Беше като за нова кола. Карам я повече на метан, отколкото на бензин. Понеже смятам да пипна двигателя, и това ще мине на дневен ред.

Редактирано от Х А Р И
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара е темата със клапаните,всеки който се ослушва да знае .....като и сложих газ направих проверка и всичко беше в норми ...днес след 20 000 км каране на газ от страх да видя какво се случва със харвито,и ето резултата мръднали са малко колко малко не разбрах,така казва майстора ....та за тези който правят икономии за реглаж на клапани и каране на газ нека да си го знаят .....между 20 000 и 30 000 км задължително реглаж на клапани,ако си обичат хондите

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Мръднали малко", но накъде?! Хлабави ли бяха или затегнали?! Преди време четох, че затягали били... След каране на газ около 20000км., а не се знае кога преди това италианеца ги е регулирал, като ги регулира майстора каза, че били много хлабави... А се бях притеснил от прочетеното тук, че натягали и вкопавали гнездата на клапаните... Къде е истината?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което може да се прочете, (а и всички майстори, които познавам така казват) на газ само затягат, затова не се чакат симптоми, а превантивно се регулират.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за точно обратното... 20000км. само при мен, а не се знае преди кога са регулирани. И при реглажа се оказаха хлабави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е това на бензин клапаните бягат нагоре в стойностите стават хлабави. На газ затягат, тоест ако италянеца не  е регулирал нигога са избягали доста от стойностите.За тези 20 хил на газ  не са се върнали и са останали хлабави. 

 

Да това за майсторите като им кажеш колко, сякаш им бъркаш с нагорещена ръжен.

Толкова ли е трудно да се използва лист и химикал.

Да направят това

IMG-11988e8a4d0b53ac299bbf42429393fb-V.thumb.jpg.ba23f3a411a7632d38eb7c3739788c39.jpg

Стойностите са за CRV 1gen.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея седмици ще отида на реглаж, та ще видим резултата от карането на газ.

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне моя майстор е толкова преказлив, че със триста зора разбрах, че е имало нужда... Имаше тема на газ като се кара се затягали и вкопава ли и на края прегаряли, аз не съм майстор това което съм прочел в форума на хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От прочетеното по темата за клапаните съм с идея, че ако не караш само на газ, а и на бензин, на газта ще затягат, а на бензин ще се охлабват. Така че стойността на хлабината ще играе около нормалната стойност.

Така я карах над 150 000. Вече е на 300 000 км. В Италия не вярвам някой да се е занимавал с клапани на кола на 140 000 км. Сега смених главата с VTEC и клапаните бяха регулирани за първи път 295 000 км..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.10.2015 г. at 15:59, zmiata29 написа:

Мой съвет е да го направиш профилактично! Много колеги казват, че са ги отваряли и преглеждали и не е имало нужда, нооо знае ли човек. Иначе на около 30000 задължително.

Ми моите бяха натегнати последния път, та не знам какво говорят хората :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...