Jump to content
rim

Мнение за гуми

Recommended Posts

Здравейте! Интересува ме мога ли да сложа гуми от една и съща марка и размер но с различен скоростен индекс?Става въпрос за  Хонда Црв.

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам от гуми и скоростни индекси и не се притеснявам да го заявя, но ми стана интересно какви са мотивите за подобна тема и за това си позволявам този offtopic, Правя го без никакви лоши чувства.

Тъй като идва зима, предполагам става въпрос за зимни гуми, та в тази връзка нима смяташ да развиваш скорости над скоростния индекс на по-слабите гуми??

Ако обаче се окаже, че тези индекси имат връзка с проходимостта (поне на пръв поглед не изглежда така), тогава може би въпросът ти има логика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...можеш да сложиш такива гуми и ще се съобразяваш по-ниския индекс ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си 4 нови гуми Bridgestone Dueler h/t 684 205/70/15 96T преди 5 месеца но някой доброжелател преди няколко дена ми е пробил бордовете на двете задни гуми и не стават да се залепят.Понеже се налага пак да си купувам гуми за задните колела но не намирам гуми със същия скоростен индекс ми осатават два варианта или да си купя гуми с друг скоростен индекс от същата марка или да си купя гуми от друга марка със същите параметри като предните ми гуми .Понеже чета че е хубаво  за Хонда Црв и четирите гуми да са еднакви иначе може да се прицака задният деференциал   се чудя как да постъпя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъкъв проблем нямаш с скоростния индекс, едва ли някога ще им изпълниш възможностите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за ЦРВ 1 ген. автоматик има ли изискване за точния размер на гумите? До колкото знам на автоматика се слага точно определен размер на гумите. Дали ще е проблем, ако се кара с 16" гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-нисък,толкова по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за ЦРВ 1 ген. автоматик има ли изискване за точния размер на гумите? До колкото знам на автоматика се слага точно определен размер на гумите. Дали ще е проблем, ако се кара с 16" гуми?

 

 

Производителя е описал 2-3размера подходящи за автомобила.В твоя случай конкретно незнам параметрите,за моята размерите са 205/70/15 или 215/65/16.Предполагам че и при теб е така.Междудругото аз карам с 215/60 16,което според калкулаторите на гуми е неподходящо,ама нейсе.

Колкото до индекса -Т е до 190 км така че и с по висок индекс няма да има проблем.Освен това новите е добре да ги сложиш отпред ;)

Редактирано от chy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги!Гумите вече са поръчани .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само имай едно на ум ,ако ще караш зимата с Bridgestone Dueler h/t 684 205/70/15 96T ,защото моята дойде със същите нови такива M+S и при първия сериозен сняг се изложиха,та си купих истински зимни гуми,а тия ги оставих за през другото време..... ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...