Jump to content
Minko Hristov

Въпросче относно обжалване на Акт от господата милиционери

Recommended Posts

Здравейте колеги ситуацията е следната

Спират ме господата полицай,защото съм забравил да си сложа коланчето

При последвалата проверка се оказа,че карам с изтекъл преглед преди месец В следствие на,което естествено ми се пише Акт и ми се взима талона За държанието на органите на реда и тн... няма да говоря

Та въпроса ми е следния Днес прочетох по-обстойно АКТ&та от полицая в,който има малко несъответствие В него пише,че съм спрян на ул"Освобождение" гр Карлово и тн... Но ситуацията е следната Такава улица несъществува или по-точно се води Булевард "Освобождение" Чувал съм,че когато има несъответствие в Акта нещо объркано той се води за невиден Въпроса е мога ли да се хвана за тази грешка на полицая и да искам предирам,че акта е невалиден Но съм изпуснал 3 дневния период в,който да подам възражение в Полицията и сега чакам да излезне Наказателното постановление Има ли шанс да обжалвам в съда НП с аргумента,че е издадено на невалиден Акт И изобщо тази правописна грешка ще ми помогне ли по някъв начин

Според мен след като ул"Освобождение" не съществува никъде нямат право да ме глобят,че карам по нея (Но това си е лично мое мнение)

За това моля някой по-вещ да ме светне по въпроса

  • Надолу 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради тази неточност, няма как да "падне" акта пред районния съд. Търсете несъответствия между АУАН и последващото го НП. Час, фактическа обстановка, подпис на актосъставители, позоваване на правилната норма и множество други. Трябва написаното в акта да се приповтаря в наказателното постановление. Именно съществуващите несъответствия, биха убедили магистратите в незаконосъобразността на постановлението.

 

Редактирано от Legal
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Каква незаконосъобразност в постановлението? Колегата е виновен и знае, че е виновен и пак търси начин да мине между капките. В някоя "по-бяла" държава щяха да ти спрат колата от движение, такава глоба щеше да отнесеш, че после ще ходиш по 2 пъти в годината на преглед, както би трябвало да бъде и тук. Бай-ганьо си е Бай-ганьо, ако ще и в 5 европейски съюза да ни приемат пак ще си останем дребни душици :thumbs2:

В т.нар "бели държави", ако се окаже, че глобата, или, която и да е санкция наложена му, възоснова на незаконосъобразен акт на проверяващите, държавата такива разноски и обезщетения ще му плати, че никога повече няма да се наложи да четем безумия от рода на "ХанкУ Брат" в актовете. Докато тук няма значение "пада" или не в съда. Санкции за проверяващите няма, нито пък се присъждат разноските платени за адвокатска защита.В случая, изобщо не става ясно законосъобразно или не е извършено производството.

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от такива изказвания се поражда българския манталитет за безнаказаност! Какви права ще си търсиш за объркана улица в акта при положение че си виновен?!?!

Закона за движение по пътищата е равен за всички и неможе някой тарикат на дребно да мисли как да прецака системата!

Ето за такива случай трябва при искане за падане на акта да му направят глобата Х10, за да се научи, че правилата са за да се спазват!

Редактирано от dido dobrev
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ирония - актът да пада заради правописна грешка..

Редактирано от Knoxville
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правописна ли?! Ако вместо 10 км/ч е писал 100? Че нали и в затвора може да те вкара... Как можело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвали, ще отпадне НП заради тази грешка, ако въобще това е грешка. Все пак най- вероятно това не е първия акт на полицая, който пише на тази улица и предполагам, че знае къде точно се намира. Г-н Legal, по вашата логика какво би трябвало да последва, ако неуснователно обжалвам НП?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Едвали, ще отпадне НП заради тази грешка, ако въобще това е грешка. Все пак най- вероятно това не е първия акт на полицая, който пише на тази улица и предполагам, че знае къде точно се намира. Г-н Legal, по вашата логика какво би трябвало да последва, ако неуснователно обжалвам НП?

Щом законодателят изрично е предвидил възможност за обжалване, нищо не следва, в случай че НП се потвърди. И не само, че нищо не следва, ами дори съда да счете, че жалбата е неоснователна, той сам проверява законосъобразността на постановлението, извън пороците посочени от жалбоподателя.

 

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ситуацията е следната

Спират ме господата полицай,защото съм забравил да си сложа коланчето

При последвалата проверка се оказа,че карам с изтекъл преглед преди месец В следствие на,което естествено ми се пише Акт и ми се взима талона За държанието на органите на реда и тн... няма да говоря

Та въпроса ми е следния Днес прочетох по-обстойно АКТ&та от полицая в,който има малко несъответствие В него пише,че съм спрян на ул"Освобождение" гр Карлово и тн... Но ситуацията е следната Такава улица несъществува или по-точно се води Булевард "Освобождение" Чувал съм,че когато има несъответствие в Акта нещо объркано той се води за невиден Въпроса е мога ли да се хвана за тази грешка на полицая и да искам предирам,че акта е невалиден Но съм изпуснал 3 дневния период в,който да подам възражение в Полицията и сега чакам да излезне Наказателното постановление Има ли шанс да обжалвам в съда НП с аргумента,че е издадено на невалиден Акт И изобщо тази правописна грешка ще ми помогне ли по някъв начин

Според мен след като ул"Освобождение" не съществува никъде нямат право да ме глобят,че карам по нея (Но това си е лично мое мнение)

За това моля някой по-вещ да ме светне по въпроса

А, няма ли да е по-лесно и коректно, да одиш да си платиш актчето и другия път да си слагаш коланя???  А, пък на преглед, тамън няма да забравяш да минаваш...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,видях че на профила ти пише Карлово,има адвокат който се занимава само с актове и глоби,ползвал съм съм му услугите преди време-коректен е.Той ще ти каже от първа ръка какво може да се направи,ако искаш пиши на лично да ти обясня къде е,че съм му изгубил телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък в Карлово, Сопот и околията едно 90% карате без колани А да не говорим колко малолетни из района карат кросарки... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах, кво значение има на коя улица си бил?

Ако ги съдиш, ще отидеш и кажеш - г-н съдия, карах без колан и преглед, ама не на таз улица ами на съседната.

Ако може така лекинко да ми отмените глобичката  :|

Как въобще не те досрамя да се изтипосаш тука...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи бул. и ул. се приемат за едно и също нещо. Булеварда да не е въздушно пространство ? А и като гледам на адресите на много обекти на въпросния бул. в града е посочено , че са на УЛИЦА... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То булевард е руското назване на голяма улица.Като "почерпиш" ревеш после,като ти пишат пак ревеш!?Нещо аз ли не мога да схвана,или все някой ни е виновен? :confused:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...