Jump to content
cvetan_pl

Смяна на табло на Акорд 7 с табло от фейслифтов Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте колеги, притежавам Акорд 2003 година 7-а генерация 2.0 бензин, в една морга намерих фейслифтов Акорд 7-а генерация но 2.4, въпросът ми е буксите еднакви ли са и дали ще ми показва разхода на колата а и дали ще работи нормално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже надали някой е правил подобна размяна досега, ще си позволя да гадая... и предполагам, че почти със сигурност не става.

 

Фейслифтовият километраж има функционалности на борд компютъра като среден, моментен разход, оставащо гориво и т.н., които се управляват и нулират от едни копчета на волана, където преди фейслифта ги няма. И то да беше да сложиш само копчетата, ами то и буксите на волана към лентовия кабел са други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако само буксите са различни не е толкова страшно кабелите ще ги наредя, а по принцип не е проблем да взема волана с бутоните и таблото а и всички неща които са ми необходими за конверсията

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали въобще има вариант на табло на не фейслифт който да показва разхода?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля. Това е цяла инсталация, не са само буксите на волана, ами цялата инсталация. Тази информация трябва да идва от някъде преди да стигне до таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, преди време имах голф 4 там смених таблото с такова с борд компютър и ръчката на мигачите заради бутоните и добавих липсващите кабели и всичко си тръгна, защо подяволите япончетата са го направили толкова сложно :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш екстрите на фейслифта, купи си фейслифтов модел. Възможно е и да направиш желаната от теб конверсия, но ще трябва както да смениш, така и да добавиш доста неща, например датчика, който следи количеството изразходвано гориво, а и не само него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не говорим за смяна на колата за момента :) , идеята е възможно ли е евентуално да се подобри наличното.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, преди време имах голф 4 там смених таблото с такова с борд компютър и ръчката на мигачите заради бутоните и добавих липсващите кабели и всичко си тръгна, защо подяволите япончетата са го направили толкова сложно :) Sent from my iPhone using Tapatalk

Има една съществена разлика.

На голфа борд компа най-вероятно се е вграждал, като опция. Докато при акорда, няма pre-facelift акорд, който да има борд...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Ще се получи,успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Ще се получи,успех.

Всичко е възможно, но дали си заслужава гимнастиката? Приготви се да се вкараш във голям филм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако му е само за да си следи разхода,аз също не бих се занимавал.Аз имам устройство което си го купих за стотина $ преди 4-5 години-Трип Комп които го включвам в Обд под волана и чете живи данни от колата.Не е андройд,а е с кабел и мониторче.Показва среден разход,изразходени литри,Т на охл.течност и т.н доста неща,стойности на ламбда сонда....

Чете грешки ако има и може да се трият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано вече и аз се замислям вече заради един разход дали си струва.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pepur - твоя акорд преди фейслифта ли е? Защото си спомням че се коментираше, че Акорди които нямат показател за разхода изобщо нямат и такъв в ЕКУ-то. Купих си Torque за андроид и тя не дава такъв разход  на Акорда, а трябва да зададеш колко гориво има, колко тежи колата и на колко километра е и тогава си го пресмята, което реално е доста нереалистично като сметки... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъла от тези моментни тазходи, оставащо гориво и т.н. За мен има смисъл само от това да показва моточасовете, това е полезна информация.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя акорд е преди фейслифта но навсякъде където четох при смяна на таблото с такова от фейслофтов си показва разхода, значи екуто си подава информация, друг е въпроса дали ще е точно

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я вижте дали можем да сложим табло от TSX и там вече ще ме заинтригувате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ги по моргите нещо :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е то остава и да има ТСХ в някоя морга тук :biggrin: ...В САЩ, направо си я купуваш за без пари от тази генерация в сравнение с Европа и Тук, да не говорим че пазара им е залят от части, а й е бъкано със сервизи с Дино..

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...