Jump to content
Хоби

Добре заварили! Бройте ме и мен

Recommended Posts

Здравейте! От известно време чета форума без да се регистрирам и така да се каже с ваша помощ, от завчера и аз ходнизирах. "Аз", това сме аз и жената и като, че ли повече тя, защото тя ще я кара пък аз ще се возя... :rolleyes:

Колата е първа генерация, обявена беше като 2002-ра, октомври, оказала се 2001, май. Търговски трик - не е беда, ама  дразнещо. Като за годините си в прилично състояние и с газов инжекцион Би газ. Колата е бронзовееща, пребоядисвана, без да е удряна, с дребни външни забележки. Няма задна кора, обаче... И вторият ми пост ще е към Слави ЦРВ за разяснения относно неговата световно известна система с банели в текстил. :) Днес я обслужихме в Юби-ко (тези хора ми харесаха) и сменихме всички филтри, масла и течности. Има да се правят още биалетки и тампони, но ни успокоиха, че не е спешно.

Ние с жена ми от години обикаляме по разни забутани "гори тилилейски" - къмпираме, на риба, бърдуочинг, хамакуване и такива неща и такава колица е тъкмо като за нас. Радвам се, че си я заприходихме и се надявам на дълги и безпроблемни километри.

Та, вече ни бройте за едни от вас. Добре заварили!

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, приятно и безаварийно возене/каране :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! Доволен ш остане...те ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и наслука!Газовото е от много сериозен производител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чвстито колега със здраве да си я карате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги! И на вас дълги и безаварийни километри! :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А добре дошъл, и със здраве...., пък най- вече безавариино да си я карате :) Можеш да разчиташ на форума и участниците в него ако нещо не ти е ясно :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде много форумни мигове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почна се... :punch:

Днес й светна чека и я вкарахме в бокса на Юби... Да видим дали ще се размине само с реглаж на клапани или ще сменяме главата... Славчо още преди Юбитата да се произнесат беше надушил проблема. Боб ли фърля това момче, леща ли не знам ама да зарязва фотографията и да пипва гаячните ключове... Браво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито.

Второ ,светването на чека може да е от много неща.

Трето, за клапаните, че ще регулираш се знае, ама какво е надушил Слави не можах да разбера.

А и нещо,  подхвърляш кодирани фрази като:

 

 

И вторият ми пост ще е към Слави ЦРВ за разяснения относно неговата световно известна система с банели в текстил.  :) 

което ме навежда на мисълта ,че той ти е помогнал при огледа, или бъркам.

Иначе Славчо, в свободното си време, постоянно хвърля боб  :) / и познава понякога  :bow: /, също обича да се прави на монтьор и фотограф от време на време, ама не го карай да спира да щрака с апарата , че трябва да събира парички за бензин, за Яриса на жена му, че много харчел  :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Емич, не внимаваш в час :PБанели в текстил не са ония полукръгове, надянати в четвъртсфери и повдигащи едни полукълба :cool:Известната от Пловдив до Владивосток (през Ванкувър) щора на багажника ще да е :D

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Емич!

Поаро би ти завидял на дедукцията... :rolleyes:

Значи...

Светването на чека стана докато колата я караше жена ми, отивайки на работа. Обсъдихме със Слави ситуацията (оказахме се стари познайници) и той предположи едни неща, които в Юби ги потвърдиха на първо четене. Днес чакаме да я прегледат наново при студен двигател и ще докладвам като ми се обадят.

Системата на Слави "банели в текстил" касае неговото ноу хау за хенд мейд щора за багажник. ДобЪр е...Има международни публикации по темата даже  ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя що ме сърбят ушите пък то тука гледай кво ставало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф, отървах се само с реглаж... Слава Богу!

Сега постепенно първо преглед и реглаж на газовата после предницата - стабилизатор и тампони, после отзад - биалетки, носачи и тампони.

Апропо, моята се оказа сглобявана в Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Апропо, моята се оказа сглобявана в Англия.

Нема се плашиш, дявола не е толкова черен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоби,

Честито и много безаварийни.

Каква беше грешката на комютъра(кой номер грешка, ако са ти казали)?

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ама му бяха казали богата смес на газ, на бензин чека не светка. Но на газ само след няколко километра и то след сервизирана реика и уж настроена газова в офицялния на Бигаз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях ти говорил веднъж ,че ако ще и на фирмения сервиз на Господ да отидеш,не те ли земат присърце нещата не се случват.Бигаз без ОБД си е АЕБ=Тартарини.Прекрасна система със малко изчанчени дюзи и добър редуктор.Настройката е каране градско и извънградско 30 км с лаптоп.Това важи за всички ситеми италянски полски турски и български.Автокалибрацията не върши работа за нито един автомобил с Х отпреде :)...това за Слави да не се чуди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи да ходя и аз при някъв газаджия щото съм 100% убеден,че моята е на автоматични настройки и си евало майката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...