Jump to content
Shorty

Accord Coupe CG4-Общи Дискусии

Recommended Posts

Новия двигател в колата на Алекс вече работи, след малко игра с жиците и делкото, колата най-накрая запали. Останаха за утре да се поизчистят малко грешки и да се закачи всичко което беше разглобено по време на суапа. Повече инфо ще има когато колата е в движение.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, туй момче Wyvern ще се окаже цар на слаповете на Х22 :). Алекс вече си е прибрал колата и му остава още няколко неща да свърши преди да започне да дава яко газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара водна помпа от Х22 ми трябва ако сте сменяли вашата :)Нашия проект стартира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже толкова ми е акъла,ония ден си махнах катализатора!На негово място сложиме проходно гърне, а ламбда сондата ми е изкараха с някаква втулка така,че да на бият дитректно в нея изгорелите газове.Убеждаваха ме,че по-този начин нямало да ми отчита грешка и всичко ще е нормално.Да ама днес ми светна чека.Диагностицирах я с устройство тип ELM327 или нещо такова беше и ми излезе грешка P 0420 ниска ефективност на катализатора.Та някой знае ли как да елиминирам 2-рата сонда или начин да не ми отчита грешка.Иначе още като го смених разбрах,че не е имало защо,понеже нищо не се промени.По спомен когато премахнах катализатора на Сивика имаше осезаема разлика при изхрърлянето на изгорелите газове,но при акорда резлика не усетих никаква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти само катализатора ли махна или смени цялата генерация с по-голяма?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само катализатора,генерацията си е същата,от по-голяма не вервам да има някаква полза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги. От около две седмици съм собственик на accord coupe, и искам да попитам дали някои някаде може да я закачи на елкон че чека ми сжети. Благодаря преджарително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от елкон ... някъде под волана трябва да има 2 сини букси .... едната е с 2 кабела ... окъсяваш я ... даваш на контакт и чека почва да ти мига ... ако мигне 1 път продължително е 10та грешка ... ако мигне 2 пътни продължително и един път мн бързо значи е 21 .... влизаш в интернет и проверяваш коя грешка каква е ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да го бях прочел по-рано,тъкмо днес се прибрах от Велинград,ако имаш път към Пловдив обади се ще ти я прочета имам устройство с което се четат грешките на телефона и могат и фа се трият.Поздрави!

 

п.с.Да не си със сиво купе с хасковска регистрация,че мернах едно такова ония ден и пича щеше да си счупи връта докато ме гледаше на светофара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на 41 грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз сам с хасковското, гледах щото се опитвах да вида дали е тжа копе от форома. А иначе аз я прочетох по тоя начин защото го знам тоя начин и мисля че ми искара грешка 23. Иначе към пловдив си слизам редовно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече мога да се похваля с трансплантацията на новия двигател ... без чекове и други проблеми ... остана само да карам :)

Редактирано от atoma
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс значи утре вечер ако се измъкна от нас отиваме да караме :), пък току виж сме и наказали някой хихихи. Айде честито!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щяхме да покараме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Здравейте, реших да отворя нова тема само за притежателите на Акорд Купе 6-та ген. тъй като ,явно не сме толкова много и да си пишем общи дискусии, проблеми, решения и всичко свързано с модела.Нека да се преброим колко купета имаме във форума защото ми се струва,че не са толкова малко колкото си мислех.Всеки който реши да се запише, може да качи снимка на своето возило, както и информация какво е правил по него.

    Започвам аз.От около 2 месеца съм собственик на това: 

...

 

Колега бързо и се нарадва, защо я продаваш ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега на мисля да я продавам,просто пуснах обаява да видя има ли мараклии за такива купета и дали някой би дал толкова пари за запазен екземпляр.Явно тавана на тия коли вече е 5k (колкото я купих,аз)Но като сложиш,регистрация,обслужване,газ,музики,джанти и всякакви други шукарийки излиза доста скъпо,при положение,че за тия пари вече се намира следващия модел.Така,че колата ще си я карам и продължавам да наливам в нея,пък като ми втръсне,ще я продам на реална цена на някой късметлия и това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, е то винаги е така... каквато и кола да купуваш, след първоначалната инвестиция (цената на колата) имаш после още изваждане за всичко което си изредил и то ако приемем че е 100% читава и няма нищо за правене. Много хора допускат грешката да смятат че всичките допълнителни разходи по поддръжката и гласенето на дадена кола накрая ще си ги избият при продажбата, но за съжаление това не работи така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не работи така да, но ако е речено ще я купи някой ценител, примерно. Аз съм на мнение, че ако ще купуваш кола, която ще продаваш, купувай такава по която няма да пръхтиш - това трябва да оправя, онова да купя, да пипна малко, тунинг и т.н. По-добре да се дадат малко повечко за запазен екземпляр, от модел и марка която човек иска (е не последен модел) и да се кара, без да се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От предпродажба на коли печелят джамбазите.

Автомобилът е един актив, който много бързо губи стойността си. А някой, ако иска, може да си смята и парите, които е давал за бензин, когато реши да продава :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая сложих лупите,мисля,че се получи добре.

post-7198-0-63923400-1440882744_thumb.jpg

post-7198-0-76037400-1440882869_thumb.jpg

Редактирано от Shorty
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе фаровете твоите ли бяха и ги направи такива или зива други колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да ви попитам колеги ако може някои да ми каже какво ще рече когато чета хондата за грешки и лампата на abs-a ми мига и тя 61-ва а чека ми дава 10-та грешки.благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са си фаровете,тва с мигането го зарежи,иди някой да ти диагностицира колата както трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакви идеи кои може да я диагностицира като хората, щото тука в града незнам никой такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като идваш към Пловдив звънни ще пробвам с моето устройство,дано проработи,че ми правеше мизерии напоследък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти кои дни можеше да вида кога да слезна до плд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ми звъннеш да се разберем,че съм на смени мисля че ти бях писал тел. на лични обади се като си свободен да се разберем.Ако идваш другата събота на JapFest-та може и там да свършим тая работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Франкито придобива вид :)

20150919_190139.jpg

20150919_164228.jpg

H22A7 TypeR глава всмукател и изпускател,F20B6 блок разстърган и подстриган :),премахнати баланс валове,раздвижни ангренажни колела(не са сложени)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ново около Франкито...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20150930_183417.jpg

20150930_183409.jpg

 

Инсталацията започваме днес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един бърз въпрос.Имате ли подсветка на бутоните "auto" и "off" на управлението на климатроника,защото скоро забелязах,че не светят на тъмно.Днес разголявах и забелязах,че другите копчета за затваряне на въздуха в купето и отоплението на задния прозорец и избистрянето на предния имат отгоре лампички за индикация кога са включени,но и самите бутони вечер се вижда че светят,докато другите два изобщо не светят.Ако имат крушки къде се намират и как се сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят. Имаш изгорели крушки, затова при теб не светят. Свали целия пластмасов панел/конзолата на която са централните въздуховоди и се държи управлението за парното/климатика и си смени крушките. По спомен, панела се сваляще относително лесно - два (дано не греша за бройката) болта най-отдолу и един скрит болт под бутона за аварийните светлини (а самия бутон за аварийните сваляш като го поразмърдаш малко и подпъхнеш нещо тънко отстрани, да му откопчаеш щипките) и след това дърпаш цялата тази пластмасова конзола и ще се извади.

 

По принцип всички бутони по таблото трябва да светят, с изключение единствено и само бутона за регулиране на фаровете във височина (подобен на този :)

 

%24_35.JPG

 

 

...само той няма подсветка.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали написах,че съм го разглобявал,но не се вижда как се сменят крушките, свалих и модула дето са само копчетата и една пластмаса отгоре и нищо,май трябва да развия всички съществуващи болтчета на тая конзола да стигна до крушките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених крушката,една е за двата бутона и малко се заиграх тия дни.Първо си смених накрайника на гърнето,че стария беше нещо изкривен от както я купих и много ме дразнеше.След това сложих малко червено фолио отзад на секцията за мигачите(пак си оранжавее,но е малко по-добре)Замислил съм usdm стопове да направя на мястото на фара за мъгла и от другата страна където е празно,но имам два въпроса.Първо от къде да намеря такива двойни фасонки защото тия дето взех стандартните са по-големи.Другия въпрос е някой знае ли дали секцията на фара за мъгла има допълнителен рефлектор за да е по-силна светлината,на сивика имаше и се налагаше да разлепям стопа за да го премахна и да светят еднакво и двата фара.

И най-накрая ми пристигна решетката отпред още се чудя с оригиналната ли е по-добре или с тази

post-7198-0-62009300-1444222973_thumb.jpg

post-7198-0-31044700-1444222989_thumb.jpg

post-7198-0-70109100-1444223010_thumb.jpg

post-7198-0-63247200-1444223034_thumb.jpg

post-7198-0-01204900-1444223055_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заинтересованите :) понеже ОБД1 Ецу не управлява 3 пиново IACV се наложи да направим адаптерна плочка и да насадим Iacv от Д нещо си :)

image_6ac0cfdde7007ffb42f259477631efc9a0

image_4b440e71fccc3480d58f1c19cbecd6873a

EGR deleted :)

 

F20,5A7 проекта in progress :)

edited_20151008_201159.jpg

20151008_201129.jpg

20151008_201151.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата от type r ли ще е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от тайпР е и сега всички чакаме да видим какъв ще е резултата :).

Редактирано от d0gyyy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а но снимката е много забавна. https://www.facebook.com/PeopleOfSofiq/photos/a.179822025512718.1073741829.178972875597633/492406384254279/?type=3&theater 
​Тааа кой е тоя космат пич, дето са го щракнали да кара без колан, да не е колегата над мен случайно  :tease:   :afro:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Косматият пич се казва Долфи, а зад него съм аз. ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата от type r ли ще е?

Ест,другите са бездарни и няма смисъл!Аз съм и написал в преден пост за главата :)

dOgyyy днес отвориха кутията за слагане на круизна 5 та :),но малко стругарска намеса ще има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...