Jump to content
Mladen.Mladenov

Питане за размер на гуми

Recommended Posts

Да де, ама аз винаги вече подсъзнателно вадя 5 км/ч от скоростомера и получавам реалната скорост. Както и да е.

Реших да изчакам да пуснат моят си размер 205/60/R16. Всякакви други комбинации с по-големи джанти, друг aspect ratio и т.н. са с цената на компромиси. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, дайте съвет за зимата какъв размер гуми да сложа на акорд 8 тайп с ? Летните ми са 225/40R18. Върти ми се в главата да сложа 17’ джанта

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 10/17/2023 at 8:18 PM, Contraband said:

Здравейте колеги, дайте съвет за зимата какъв размер гуми да сложа на акорд 8 тайп с ? Летните ми са 225/40R18. Върти ми се в главата да сложа 17’ джанта

225/50/17.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.10.2023 г. at 16:02, Dimitar_Honda написа:

 

225/50/17.

А 225/55/17 дали ще е проблем 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/50/17: Диаметър: 656.8 мм
225/55/17: Диаметър: 679.3 мм
Разлика е: 22.5 мм
Разликата в случая е единствено във височината, което при 100 km/h с новия размер ще показва 96.57 км/h по групи изчисления. Няма да опира по принцип, но аз лично бих си спазил размера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi

Има допуск от 1% на теория. На практика може и малко повече.

Летните ми са 245 45 18 / зимните 235 50 17.

И 2-та размера са стандартни за модела, както и джантите са серийните 17-ки и 18-ки.

Но разликата е видима и с просто око. По калкулатора е в зелено - 9 мм.

IMG_20231119_171044_edit_58389651634319.jpg

IMG_20231119_182236_edit_58620502998867.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко обновяване на инфото, та за тайп с не се препоръчва 225, а 235 защото със сигурност ще има последствия 😅 и реших, че най удачно си е да спазвам заводските изисквания и си вземах 235х45\R18 . 

Редактирано от Contraband

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли фенове на летния Континентал? :) А има ли фенове на новите Premium Contact 7? А има ли желаещи за размер 205/60/16? Е, откога го чакам тоя размер, но няма да ме огрее явно. Май няма изобщо да ги пускат в производство, а аз за Акорда не искам да слагам друг размер. Досега бях с Dunlop Bluresponse, много доволен, хубава, тиха гума, но станаха на 8 години и вече просто заради годините е време да ги махам, въпреки, че са в много добро състояние за годините си. Обаче няма Premium Contact 7  в моя размер. Алтернативи? Чувам хубави отзиви за Michelin Premacy 4. Говорим за летни гуми. Нещо друго от високия клас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изкарах един сезон с Michelin Premacy 4+, 225/50/17. За сега съм изключително доволен, но нека да мине още някоя година да видим как ще са като се поизносят и поостареят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...