Jump to content
rainoff

CRV II 2.0i 2003

Recommended Posts

Привет колеги. Споделете как возят вашите ходни? Аз от известно време започнах да се дразня... Сменил съм двата предни аморте/а(единия беше тотално изпуснал), един тампон на носач, но возията на колата не ми харесва... Някак не вози стегнато... Незнам дали сравнявам с джаза на жена ми... Той има уникално стегната возия..  От какво може да е? Мислех да сменям пружини... Дайте акъл? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен колега,аз скоро се сдобих с CR-V 2.0i-vtec 02г. и съм много доволен,стегната возия,здрава предница,почти не чуствам неравности и дупки,сравнително проходима за черни пътища -това е моята кола.Имам опел зафира 2,2 дизел и vw джета,но хондата е много по-добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как возията може да е стегната а не усещаш дупки и неравности :)

Към автора на темата, не знам какво харесваш във возията на джаза че искаш и джипа да е така, тои джаза няма никаква возия че да е критерии :)  Не разбирам какво във возията те дразни, обясни по подробно?

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен пък точно возията на ЦРВ-то ме кефи, спрямо Джаза! Явно е въпрос на вкус. Ако искаш по-стегната и твърда возия на ЦРВ-то сложи му джанти 18 -ки с ниски гуми и работата ще заспи :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещам всяка неравност по пътя,това ме дразни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А налягането в гумите правилното ли е?Слави, нали знаеш, че окачването на 2-ра е различно от това на 1-ва генерация. На 2-ра идва малко по-твърдо ш знаеш.Райнофф, пробвай някое друго CR-V, като твоето, за да направиш сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз си мислех да пробвам.. Само да намеря....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза с какъв размер гуми си и колко са напомпани!? Аз съм със || -ра генерация, гуми 215/65/16 на 1.8 атм.  и съм предоволен от возията! Ако ти са пренапомпани гумите ще подскача по всяка неравност...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/70/15, мисля на 2 атм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да почнеш от налягането в гумите! Не разчитай някой друг да ти проверява  гумите. Аз след всяка смяна на зимни/летни си ги проверявам и трябва да ти кажа, че нито една не е била с точното налягане и в повечето случаи са били пренапомпени и то доста...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с чисто нови зимни гуми и амортисьори на 30000 км. Рози доста стегнато.Новите гуми са на 2.3 и вози като със старите,които бяха на 1.8 Мислех да ги поспадам,но не ми се занимава много :D

 

aa HR-V  как е спрямо CR-V от към возия  ? Макар,че няма как да се сравняват,защото са на различни принципи окачванията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХРВ вози твърдо и подскача повече, а когато е натоварен яко клати настрани при неравности

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А налягането в гумите правилното ли е?Слави, нали знаеш, че окачването на 2-ра е различно от това на 1-ва генерация. На 2-ра идва малко по-твърдо ш знаеш.Райнофф, пробвай някое друго CR-V, като твоето, за да направиш сравнение.

Тои така го е написал че си помислих че се оплаква от мека возия, (".....някък не вози стегнато") което за ЦРВ 2 не е типично, тя вози бая по твърдо и стегнато от ЦРВ 1, поне на мен возията на ЦРВ2 не ми харесва, но предвид предното окачване както са го направили е нормално да вози по твърдо.  Първа генерация е като лодка, дори по павета минава сякаш е асфалт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на първа не съм се качвал, но возията на втора ми е екстра. Все пак обичам да усещам, че карам, а и жената и бебето не са се оплакали :D

Гумите на 1,8 атм. (моите са 215/65/16), дори на лепенката на вратата пише да са толкова напомпани.

Ако са ти по-напомпани от тва ше го усещаш пътя в бъбреците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........Гумите на 1,8 атм. (моите са 215/65/16), дори на лепенката на вратата пише да са толкова напомпани.....

 

Нещо бъркаш с лепенките на вратата.

Тъпия англичанин където ти е лепил лепенката, или е бил пиян и я е объркал :) , или този който ми е лепил на мен лепенка, е бил още по-пиян :D

Ето я моята лепенка:

 

post-20738-0-04501800-1421593210_thumb.jpg

 

Иначе за возията - всеки го усеща по различен начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич, дизеловите локомотиви не се броят :Ppost-13558-0-65073500-1421595649_thumb.jpgA и твоите гуми са 215, откъдето, според мен, идва по-високото налягане.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, при Вас / бенДзино-гЪзоподобните  :ppp / , двигателя не е драстично по-лек , та да дават такава разлика.

Има нещо сбъркано - ама какво?

Иначе съм пробвал с малко по-меки гуми и значително се подобрява возията, но усещам колата доста нестабилно люлееща се и накланяща се в завоите.

Обаче, ако ги напомпам и с 0,1 бара повече, започвам да усещам и малките цепнатини по асфалта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво евентуално мога да погледна по окачването, дали може да е от пружините?

Редактирано от rainoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси кви неща усещате :D  аз и с 1,8 и с 2,2 все нищо не усещам :D

Раиноф, ми ти кви амортисьори сложи?  От пружините едва ли може да е, трябва някои да ги е сменял умишлено с някви по твърди. По ме съмнява че си сложил някви твърди амортисьори, някоя каяба сигурно :)

 Иначе видях от къде идва разликата в нялягането при двете табелки, на Емича колата е 4 врати, а на Краси е без врати, от там по леко купе и по меки гуми :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся мързи ме да слизам до колата да потвърждавам от лепенката, по спомен цитирах, но си ги държа на 1,8 (нищо, че са 215) щото тука горе при нас в тоя сняг и лед с по-напомпани гуми и тва автоматично 4х4 си леко във филма :D Иначе по книжка са ми както на лепенката на Краси.

На малката хондичка лятото като се надуеха гумите от жегата и като минавах по павета и ми се качваха бъбреците в гърлото :D и тва от 0,2 атмосфери разлика. 

 

Иначе с амортисьорите нямаше ли такава схема - газовите возят по-твърдо, маслените по-меко?

 

Слави, ти или си претръпнал или караш само по нов асфалт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, сигурно е от вратите- не бях се сетил  :).

 

Иначе, благодарение на този калкулатор за налягане се досещам  от къде може да идва разликата.

http://info.promogumi.bg/Useful-Information/Recommended-Pressure/?brand=HONDA&model=CR-V&engine=2.0&year=2002

Ето и при другия вариант:

http://info.promogumi.bg/Useful-Information/Recommended-Pressure/?brand=HONDA&model=CR-V&engine=2.2+CTDi&year=2004

Ето и при трети вариант:

http://info.promogumi.bg/Useful-Information/Recommended-Pressure/?brand=HONDA&model=CR-V&engine=2.2+CTDi+140&year=2006

 

Хиде да видим, дали ще се светнете и вие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От обема въздух в гумата? :) Скоростния индекс, товарния индекс?

Аз съм за товарния индекс и има резон май :) Твариш повече - помпаш повече.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Билщайн. На пролет мисля и задните да сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! За втори път пиша в форума но вече с изградено мнение ! Аз карам бензиново cr-v втора генерация.Колата попадна случайно при мен и нямах големи очаквания.Под случайно имам предвид че имах пари и братовчет ми от италия ми се обади и ми каза ,че се продава много добро cr-v на негов познат.Защо пиша предното изречение ,ами да кажем че закупих колата с резерви защото исках ,,Benz E class,,.Но ! тук идва голямото ,,НО,, След вче почти 7 месеца каране и навъртяни 6 хиляди км. съм доста очарован от консервата.

Стандартен suv джип .Електронно 4x4  ,което през повечето време я прави повече кола отколкото джип ,горенето е добро лично на мен ми рави разход м/у 7,5 и 8,5 брнзин на 100 км.

Колата е на 210 000 км РЕАЛНИ  мога да го твърдя смело защото е купена от първия и собственик.Стегнато возене за гумите сте прави спрямо това колко са напомпан се определя возията.Иначе окачването на колата е твърдо ,Като маневреност и как се държи в завоите не е по различна от маздата която продадох,даже мога да кажа че интериорът постоянно ми напомня за нея което малко ме дразни.Практична и висока кола която се справя с леки предизвикателства.Удобна за София с лесното и паркиране по тротуарите и това че не се очукват броните ти при паркиране.Голям багажник .Сега даже се колебая понеже и се накрах дали да не и сложа газова и да я карам или да я продам и да се опитам да си взема по новот cr-v .

Единственото което не харесва е това че е шумно и се чува пътя но се надявам това да е само от гумите. Като цяло колата е добра и си заслужава парите ако е добър екземпляр естествено.

Поздрави колеги ! Дано съм помогнал !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб колега, взех случайно моето ЦРВ ІІ ген. Търсех акорд VІІ, но ми изпадна читаво ЦРВ ІІ. След около година реших да го продавам, даваха ми повече пари, отколкото го бях купил, но ми дожаля и не го дадох и така си го карам и не съжалявам! Освен консумативи друго не съм сменял и никакви проблеми не ми е създавала, а колата е на 12 години и не си знае километрите- как да я прежаля при това положение?! Казал съм, че първото нещо, което сдаде багажа го сменям и я продавам, но минаха 2 години и нищо не се чупи и така :punk:  Твърд противник съм на газта! Смятам, че повечето проблеми при хондите идват от газта! Притежавал съм всичките хонди от подписа ми, от 9 години карам само хонда и мога да кажа, че тези коли са в състояние да ти служат безотказно дълги години, стига да се грижиш за тях и да не ги побългаряваш, като им сложиш газ примерно. Който иска да си слага газ- да, по-евтино е, но да си приготви нерви, време и пари за последващите проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и моята снимка на колонката. ЦРВ 2005 бензин ръчка. 

post-3485-0-07601900-1422298769_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята лепенка е като на Krasi-mir, тая безвратата :D Емича ще се окаже прав, от товарния индекс ще да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...