Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Ще пробвам да изтрия грешката и да карам няколко дена само на бензин, да видя дали ще светва пак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Ако на бензин е ОК, значи - ясно.

И аз съм на газ, но не съм имал таквиз патила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа предните амортисьори рециклират ли се по някакъв начин или да купувам нови,че май левия е издал багажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, зависи какво е заминало и дали може да се подмени.

По-скоро намери фирма която се занимава с това и да огледат, па кажат дали и колко ще струва, а като "теглиш чертата", ще прецениш нови, или реновирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безкрайно се ядосвам с тъпия сензор за дъжд и не знам вече какво да правя.

 

Откак съм взел колата, разпознаването на мокро стъкло никога не е работело и когато превключа на Auto, чистачките просто си работят на интервал, а HDS-то казва, че има грешка в сензора.

 

Разглобих всичко и видях, че тъмночервеното стъкло пред самия сензор е доста мътно, както и лепенката, която го държи за стъклото, беше мръсна и пожълтяла. Поиграх си да го полирам колкото мога по-добре с два вида паста, купих чисто нова двойна лепенка за стъкло на Tesa, уж изцяло прозрачна, залепих го отново за стъклото, сложих сензора и пак нищо.

 

Поразрових се малко и видях, че същия сензор се е слагал и на Акорд 7, CRV 2 и други модели, след което успях и да намеря втора ръка от Акорд, днес пристигна и с голяма надежда веднага го закачих, но уви, не работи по същия начин, по който и стария.

 

Прочетох в един английски форум, че почукване на сензора с пръст би трябвало да може да го активира и пробвах да закача и двата сензора на жицата висящи, без да са на стъклото, след което да ги почукна с пръсти. И двата реагираха и пуснаха чистачките веднага.

 

Явно самите сензори си работят, но поради някаква причина не искат да "виждат" през стъклото. Не мисля, че мога да постигна по-добро полиране на тъмночервената пластмаса, но и ми се струва, че не би трябвало да чак толкова жизнено важно за работа на сензора. Ако беше така, почти всички домашни дистанционни нямаше да работят.

 

По-скоро ми се струва, че самото предно стъкло на колата нещо не е наред, но там вече съвсем не знам какво бих могъл да направя.

 

Ако някой има някакви идеи, ще се радвам да дадете акъл. Мерси предварително.

IMG_4956.jpg

IMG_4957.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че сензорът реагира на микровибрация от удара на капката, а не от разлика в осветеността?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че реагира на движение пред себе си, т.е. работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една от колите бяха сменяли челно стъкло. Уж професионалисти, но чистачките не работеха. След сума ти гледане и сравняване, установих, че датчикът за вода е сложен директно на стъклото, а не трябва. Слага се един специален гел. То е нещо между двойно залепящо и гел.

 

Видях, че в Али има. Поръчах. Монтирах го внимателно, без да остават балончета. Сработи. Останах доволен от себе си.

 

Понеже парчето беше голямо, използвах само половината, а другата трябва да е някъде из нас. Ако я искаш - ще ти я подаря. Но трябва да я намеря.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност стъклото е сменявано. По принцип стъклата идват с датчик но има и такива без. Може и някой от предните собственици да е свалял датчика което е голяма грешка. За да работи датчика не трябва да има никакъв въздух между него и стъклото, мажи се с един гел когато се слага датчика. Колега ти няма да можеш да се оправиш. Бих те посъветвал да отидеш във фирма която се занимава с монтаж/демонтаж на авто стъкла от рода на Кобра Pilkington и други има и да помолиш за помощ ако те не могат значи ново стъкло с датчик за твоя модел това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих проблема, оказа се развален МАП сензор на газовото. 

Относно сензора на стъклото може да има някаква софтуерна калибрация, подобно на радара зад емблемата.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой проблем, трябваше да ровя доста по-нагоре... И тук е смесен магазин.

 

Темите по всичкология не водят до нищо хубаво. Нека решим проблема с датчика на стъклото и да заключа и тази.

 

Междувременно, моля да се отварят нови теми, а не да се сипват още дискусии тук. Иначе, благодаря за обратната връзка @Nasko093

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених оригиналните(според Бултрако) амартисьори които изкараха 15 години:blink:Толкова е здрава тая кола и частите вградени в нея.

Разбира се сложих и  пак оригинални които ще надживеят колата,но това е положението.Всъщност само лявия беше протекъл,но пък возията се промени изцяло.Не се рециклират както бях питал по горе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.11.2022 г. at 17:33, mittaka7 написа:

Днес смених оригиналните(според Бултрако) амартисьори които изкараха 15 години:blink:Толкова е здрава тая кола и частите вградени в нея.

Разбира се сложих и  пак оригинални които ще надживеят колата,но това е положението.Всъщност само лявия беше протекъл,но пък возията се промени изцяло.Не се рециклират както бях питал по горе.

Тества ли ги на тресачка и какви проценти ти показа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше нужда от такива процедури.Тропаше ужасно и беше протекъл,а и возията се става мн по твърда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменявал ли е светлините за заден ход?Да каже как става,че нещо не се ориентирам,кората ли трябва да се свали която е на  багажника и оттам да се свали хромираната лайсна в която са крушките или как?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В лайсната е тази за мъгла.

Белите за заден ход са в блок стоповете.

Разтапицира се кората в калниците и ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...