Jump to content
Legendx

Мнения за Honda HR-V и CR-V

Recommended Posts

Здравейте на всички :) ,

 

Иска ми се да си купя Хонда с малко по-здраво окачване и малко по-висока от обикновен автомобил, за това съм се спрял на тези два модела - HR-V и CR-V и с няколко изисквания.

  • [*]Моделите да са между 2000 - 2006 година. [*]По възможност да не надхвърлят като цена 6000-6500 лв. [*]Ако е с бензинов двигател да е с газов инжекцион, иначе дизел. [*]Консумативите и частите й да не са супер скъпарски.  [*]Нямам претенции дали да е с предно предаване или с 4x4

Понеже не съм карал никога Хонда, само съм чувал мнения, искам да събера от колкото се може повече хора мнения конкретно за тези два модела, т.е. какви са болежките на моделите, кой ще е по-удачен и т.н. По принцип съм с дете, ще го ползвам като семеен автомобил, няма да се състезавам или да ходя някъде off-road, ама като за нашите "хубавите" пътища. :D

 

Според вшето мнение, кое е по-добро с горепосочените изисквания - hr-v или cr-v?

 

Благодаря за споделените мнения!

Редактирано от Legendx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Харвито е по евтин за подръжка,по малък разход за гориво и на мен ми се струва с по голямо вътрешно пространство(не съм проверявал тех.характеристики) и според мен е по подходящ за семеен автомобил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, 

едно Харви с 4 врати и си готов - на мен лично ми харесва повече от CR - V - то.

 

п.п. Също може да вземеш няколко бири и отиваш при Markony - градски ти е. Да не ви пресъхне устата де...

Той ще ти обясни точно!

Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От "горепосочените изисквания" HR-V

щом ще го ползваш за семеен автомобил, и си с дете - 4 врати! с две врати е малко тясно.. става за двама човека и малко кученце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Харвито е по евтин за подръжка,по малък разход за гориво и на мен ми се струва с по голямо вътрешно пространство(не съм проверявал тех.характеристики) и според мен е по подходящ за семеен автомобил!

Това за вътрешното пространство при Харви, само така ти се струва :) , пък даже и по-подходящо, за семеен автомобил- сравнено с ЦРВ, е меко казано несериозно да го казваш. А горкото детенце, постоянно ще е с "мозъчно сътресение" :tease:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В тоя бюджет само харви можеш да намериш.Дори първа генерация на ЦРВ-тата вървят по над 10к,защото са здрави мамицата им :D

Сега за поддръжката не знам как е при ЦРВ,но при ХРВ преди 1 седмица сменях ремъци и помпа и гумички на капака та всичко с работата ми легна 343лв.Комплекта ремък,ролка,помпа 160лв.Моите не бяха сменяни никога или в Италия имат японски ремъци и помпи оригинални :o

 

Колегата над мен е правя за вътрешното пространство.Не че не сме се събирали 4 човека точно преди коледа.Бяхме с много багаж+пекарна за хляб и стекове със бира.Отзад беше наблъскано до тавана :D

 

п.п.Най-добре с едно стекче бира при Маркони,той ще ти обясни всичко :P 

Редактирано от Drone
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и двете и мога да кажа, че запазеното ЦРВ  от същата година ще струва 2-3 хилки отгоре и съответно разхода при еднакво каране е около два литра на сто повече. Съответно ЦРВ-но предлага повече място и по-добър комфорт на возене. И двете са еднакво здрави и разликата в поддръжката е незначителна. По-големия двигател при ЦРВ-то иска с около литър повече масло при смяна, а цената на филтрите е долу-горе една и съща. Така че ти си прецени, дали си склонен да дадеш първоначално малко повече пари и съответно да плащаш повече за гориво за да се наслаждаваш на по-добър комфорт на шофиране. ЦРВ- то е по-мощно и при ускорение/изпреварване се представя по-добре от ХРВ-то, особено при скорости над 100 км/ч.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е по-добре Црв-то отколкото харвито но разполагаш с много малко пари и ще ти е много трудно да намериш читаво црв, за това според мен по-добре или събери още някой лев или се насочи към Хрв-то. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получил си доста мнения, които трябва да ти дават достатъчна и полезна информация.

Тъй като си склонен да вземеш кола с газова уредба - клапаните трябва да се регулират иначе изгарят и трябва да се прави ремонт на главата. Ако колата е нов внос от Италия, с обикновенна газова - почти сигурно е, че главата е за ремонт.

Аз съм на метан с ЦР-В и съм много доволен - след ремонт на главата :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,според мен CR-V е за предпочитане.

Поздрави!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...