Jump to content
tonii47

Къде се намира буксата за диагностика

Recommended Posts

Здравейте карам цр-в 99г. 147кс автомат та някой ако може да ме осветли къде му се намира буксата за диагностика И чистене на грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много информация прочетох в този форум и в други такива, както и клипове като по-горния, но в моето ЦР-В 2000 г., 147 к.с. никъде няма такава букса на нито една от посочените локации.  Искам да го закача на диагностика за изчистване на грешки, а в сервизът, в който ходя майсторите ми казаха, че по-старите японски автомобили били по-особени и нямали такива стандартни ОДБ букси. Аз ги изгледах странно, понеже 2000 г. не е чак толкова стар. Те се дупиха и оглеждаха, както и аз след това - няма и няма нищо. Моля, дайте съвет какво да правя. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A такава букса видяхте ли някъде

http://www.fastjapcars.com/mod-subjects-printpage-pageid-1-scope-all.htm

 

Това зеленото не е букса, а обикновена гума, в която са набутани двете малки букси.

 

Под жабката, вдясно, зад страничния, пластмасов панел.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за това гледах, да, но не го видях, защото търсих под жабката, вляво. Ще проверя отново по-старателно. Това за трика с кламера ли? А има ли възможност да няма никакъв начин за интеракция с компютър? Защото и това ми мина през ума. Съжалявам за лаишките въпроси, ама тепърва прохождам в обслужването и стопанисването на собствен автомобил с марката ХОНДА, та, уча се, лека - полека. Благодаря за търпението и разбирането :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за това гледах, да, но не го видях, защото търсих под жабката, вляво. Ще проверя отново по-старателно. Това за трика с кламера ли? А има ли възможност да няма никакъв начин за интеракция с компютър? Защото и това ми мина през ума. Съжалявам за лаишките въпроси, ама тепърва прохождам в обслужването и стопанисването на собствен автомобил с марката ХОНДА, та, уча се, лека - полека. Благодаря за търпението и разбирането :)

 

 

При мен такава голяма букса като от клипа от първия пост няма ,имам такива две малки като линка от мнението на колегата Krasimir 

 

В случая с тези две малки букси какво се включва за диагностика -кой тип букса ?И с коя програма става ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм правил диагностика с компютър, само съм гледал.

Обаче с гледане ...

 

Не съм виждал, и не знам, дали има кабел за тези двете, малки букси.

Ако има, би трябвало да е преход/адаптор, в който да се включат двете букси, а другият му край да се включи в стандартния 16-пинов кабел на диагностичния компютър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега.Явно си отишъл в неправилният сервиз.И по добре, че не са ти спретнали диагностика, че не се знае какво щяха и там да те залъжат. Разбира се че има букса за диагностика.Буксата се намира на средната конзола /където е пепелника/ от дясната страна долу.Представлява точно това което е показал колегата krasi-mir. За да се направи диагностика се поставя специален накрайник/преходник/ .който трябва да го имат в сервиза .Там където ми правиха на мен диагностиката и ми чистиха грешките ми казаха че се купува отделно не го имало в комплекта с останаките.Той е само за японски автомобили и е с по малко пинове.Не търси голяма букса като на другите коли няма да намериш.При мен буксите са в синя капачка .А твоите ще си ги видиш вече като знаеш къде.Дано да съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би такъв преходник трябва-от 3 пинова към 16 пинова букса

http://olx.bg/prehodnik-za-honda-km-obd-2-i47175839

Продава се за 20 лв. в същия сайт.

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя преходник не работи с обд2 четец ;) Аз на моето харви имам само 3 пинова букса и 1 седмица търсих из нета да измисля как да си вържа блутут четец,но така и не намерих ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Krasi-mir, аз открих буксата за самодиагностика, точно където ми каза, само че бе малко по скатана и е синьо оцветена, а не зелена, точно както казва колегата rahneff. Това няма значение де. Две по-малки буксички са, едната 3-пинова, а другата 2. В тази с 2-та пина направих номера с кламера и мисля, че ми се получи. По моите изчисления ми дава грешка №17, което значи дефектирал някакъв скоростен сензор. Ще мисля какво да го правя него. Ако дадете съвети, бих бил благодарен.Drone, а с този преходник, не става, правилно ли разбирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега за жалост не става :( В една друга тема за блутут джаджата ELM-327 един колега каза,че има такъв преходник и джаджата не работи.Сложил си беше инфоборд,но пък аз карам на газ та файда никаква :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пъхаме кламери, кабъри и всякакви други офис консумативи и си свиркаме  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги.Какво се получава като пъхате кламер в буксата.Каква е идеята .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата :whistle:

До какво води продължително каране с непрекъснато светещ "Чек" и грешка 41- Primary Oxygen Sensor - Heater circuit malfunction

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо общо м/у кодовете на CR-V и HR-V ,не откривам никъде кодове за HR-V

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш неволята...имам учебник помогни си сам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го учебника, четАх го веднъж :dry: Сега явно ще го препрочитам :tooth: То при мен от един път нещата не стават...май :angry: Разбирате за какво говоря :ph34r:  Само време не остава...в буквален и преносен/130/ смисъл :devil:

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...