Jump to content
Drone

Купих си Харви :D

Recommended Posts

 

 

Ммм тоя rogue лип е много готин,но са адски редки и нямат намиране Публикувано изображение/>

скоро имаше обява на такава хонда на части с такъв лип и като звъннах на човека каза, че го е продал предния ден за сто лева Публикувано изображение

 

Въпросът с крушките на фаровете ме хвъля в оркестъра...аз ли не съм кадър....както и да я сложа все тая. Колегата пише на 45 градуса да е цокъла...вярно има жлеб, но по удобно застават на 90 градуса (вертикално) Сложих ги така, довечера ще видим колко светят. Някой от София, ако му се пие бира и може да ги сложи да свирка...

 

За каква бира говорим? :P

А иначе, пластмасовите цокли за крушките бяха доста изпечени при мен и им се бяха строшили "крилцата"... взех нови и сега уж всичко е наред. Имам още един комплект (бях го взел за дългите, но те пък се оказаха що-годе здрави).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес смених маслото пак,че беше станало пълна гняс.И си сложих с доста зор едната форумна табелка.Другата утре Публикувано изображение

edit:След реглажа на фаровете всичко е добре :) Може би леко нагоре трябва да ги мръдна :)

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

беше станало пълна гняс.

Опитваш се да прецакаш моторчето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да го прецакам ? Минал бях 3500км.Като преди това маслото не е сменяно никога :( Мърляви италианци...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааааа сори.Ще пусна снимки по късно на девствено Харви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да си купя ELD от София ? Някакви идеи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес смених маслото пак,че беше станало пълна гняс.И си сложих с доста зор едната форумна табелка.Другата утре Публикувано изображение

edit:След реглажа на фаровете всичко е добре Публикувано изображение Може би леко нагоре трябва да ги мръдна Публикувано изображение

 

Как ги регулира тези фарове ?

аз днес въртях тука едно болче.. и нищо не ставаще.. беше някакво странно имаше възможност да се върти с шестограм или кръстата отверка.. аз имах отверка.. ама нищо не стана :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мързеше ме и дадох 10лв на тия в СБА Младост и ми ги регулираха.ПРовери си а всеки случай крушките да не са ти завъртяни наопаки,че тогава свети в звездите и заслепява всички :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тея са болчетата,по 2 на всеки фар.ПО-добре с шестограма го прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз открих само по едно такова болче на фар :( доста гледах ама друго не видях .. най вероятно трябва пак да погледна .. :(а какво точно да правя... на къде да въртя? какво да гледам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една стена опъваш на къси и си маркираш центъра на фара с тебешир,полсе малко наляво ,надясно да видиш кво става.Дроне ,за къв ....ти тва ЕЛД?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви обороти трябва да държи колата като е загряла ? На мен ми държи някъде 900-1000 като съм на газ.А ELD нямам(защо са го свалили жабарите нямам идея)и се чудя дали ще има някаква разлика,ако го сложа.Все пак като набуча лампи,радио,вентилатор на 4 и реотан на задния джам трябва да има промяна в оборотите нали Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELD-то не е полезно за акомулатора.Основно намаля заряда на акомулатора,в зависимост от консумацията за да намали вредните емисии.Ние с тия 45Ач,само сме за икономии...За празния ход се грижат други програми.Ако си навитак ще се разровя.Общо взето настройка на ТПС,настройка на клапа,аванс,богато/бедно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви обороти трябва да държи колата като е загряла ? На мен ми държи някъде 900-1000 като съм на газ.А ELD нямам(защо са го свалили жабарите нямам идея)и се чудя дали ще има някаква разлика,ако го сложа.Все пак като набуча лампи,радио,вентилатор на 4 и реотан на задния джам трябва да има промяна в оборотите нали Публикувано изображение

 

При мен оборотите на заграла кола са около 700-800, независимо какви консуматори са включени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELD-то не е полезно за акомулатора.Основно намаля заряда на акомулатора,в зависимост от консумацията за да намали вредните емисии.Ние с тия 45Ач,само сме за икономии...За празния ход се грижат други програми.Ако си навитак ще се разровя.Общо взето настройка на ТПС,настройка на клапа,аванс,богато/бедно.

Няма смисъл значи да го слагам и изобщо да се занимавам.Интересно ми беше,че след като ми светна чека на Клисура заради бедна смес,спрях изгасих я и след това не искаше да държи обороти,а стоях сигурно 5 мин за да се самообучи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен веднъж ми е светвал чека при спускане на много стръмно надолнище към 300-400м на втора със спирачка, но след като я изгасих и запалих отново нямаше никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ми е светкал, да чукна на дърво (глава), за сметка на това 2-3 пъти ми е светкал АБС, като е натоварена и друсне някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една друга тема четох за проблема с паленето.И сега като е студено времето забелязах,че сутрин или когато колата не е палена 1-2 дена върти доста повече от обикновено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така.. като е стояла малко повече време.. се замисля малко .. купих си нов акумулатор в началото на зимата.. така че не е от него.. но до сега никога не е отказвала де.. нямам идея защот така става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акомулаторите са ни въшки.При тея температури капацитета пада,малко конденз в капачката и върти с голям зор,особенно с хъсто масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ми замина днеска някакъв тампон отдясно.Сега на всяка неравност се чува едно чукане на метал :( Надявам се да ми се наредят по-бързо нещата,че да купувам частите и да я вкарвам в бокса.Тъкмо се оправи и времето :)

 

50 мнения 1 след друго ама като не може да се редактира е така.

Малко развитие все пак може да е полезна темата на някой  :D Та смених предните амортисьори.Заложих на каяба и не съжалявам.Колата се държи по коренно различен начин.Също преди 2 седмици смених ремъците и водната помпа,че като я взех не бях сменял нищо.Да тъпо беше от оя страна,но от много кумене каква кола да взема накрая си надвиших бюджета.

 

Още нещо, загледах се в една обява и ми направи впечатление таблото и по-скоро средната колона,че е с махагон.От къде може евентуално да се изнамери такава,че моето има стопено от фас или нещо подобно  :(

http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&adv=11394888758357272&avto=Honda_Hr-v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В ибей имаше централна конзола + пластмасите на поставките за чаши + още някви неща. Цвят можеш да си избереш що годе какъвто искаш. Мен ако ме питаш, сваляй и си го боядисвай, че много пара ми се струва.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Prewoodec-Trim-Set-Honda-HR-V-GH2-Mod-99-ab-01-99-RHD-/400558713077?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d4328e8f5

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се струва, че "махагон" ще утива на общата визия на колата. Видях обявата, ъъъъ не ме кефи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не бях писал та смених задните амортисьори и тампоните.Онзи ден ми изгоря крушката на фара та с малко нагаждане  сложих под 45 градуса :) 

Също ми дойдоха накладките от общата поръчка и като се оправи времето ще ги слагам.След това ще напиша дали си заслужават :P 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A какво направи с чистачката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми нямам никaква отзад.Честно казано повечето пъти гледам през страничните огледала,че това средното увеличава и не мога да преценя къде точно са колите :D

Онзи ден си смених шангичката на предната лява чистачка,че имаше изронени зъби и закачаше отдолу на стъклото :(

едит:Като изпадне някой лев затъмнявам джамовете и ще правя промивка на двигателя ;) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след смяната на предния джам имам проблем с чистачките.Явно не е идеално крив...над 120 чистачките оставят следа от вода.Иначе марката е Валео.Аеро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз си купих Хонда Харви .. мислех да слагам газова... ама казаха че щяло да има проблеми.. дали е истина и каква газова уредба е препоръчително да се сложи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е истина колега.Вече 15к км(и аз не знам кога успях да ги навъртя) карам на газ и нямам никакви проблеми.Смених си кабелите на свещите,че талянците не сменят нищо и си свиркам.Всеки един ГИ ще стане.Номера е да намериш в Сливен читава газаджия,който да знае какво прави ;)

 

Иначе със 140-150 Пловдив-Бургас ми даде 10/100 А Бургас-Пловдив ми даде 12/100 Нямам идея защо така се получи :D

 

Едит:Я кажете от къде мога да си купя нормален подлакътник,че карам предимно междуградско и много ми тежи без подлакътник :( 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
carpsliven2, on 12 Aug 2014 - 20:50, said:

Здравейте колеги и аз си купих Хонда Харви .. мислех да слагам газова... ама казаха че щяло да има проблеми.. дали е истина и каква газова уредба е препоръчително да се сложи

Просто е забранено да се кара на бензин....слагай смело.Ако не можеш да намериш читав газаджия ,ще ти помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранено или не даде ми 8.6/100 с умерено каране със  110 изминати 370км с 32 литра газ :) 150км по подбалканския 50-60 км градско и остатъка по магистралата със 110 и климатик.Чак бях учуден,че не ми свърши по пътя газта :D 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го извади тоя разход. Аз 160км София, 180км извънградско общо 340км изкарвам 10/100 газ и то без да я настъпвам. Зареждам от шел да не е това проблема знам ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз заредих от шел.Ходих до Калофер и там на една бензионстанция заредих и събра 10 литра,а бях минал 150+ км та ми се стори доста странно.Бутилката ми събира 32 литра.По магистралата карах със 100-110.

 

 

Така.От доста време си намирисва на бензин от някъде и се оказа,че имам дупка в резервоара.Днес в нищото ми изтече всичкия бензин,добре че запали на газ  :D

 

Питането ми е дали мога да залепя дупката с нещо или да търся нов резервоар? 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, опитай с рапидка и някакъв силикон(масло-бензино устойчив) или  рапидка с шайбичка от тия с гумата.

Зависи и колко е голяма дупката де.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали резервоара на 4 врато харви ще стане на друврато ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали резервоара на 4 врато харви ще стане на друврато ? 

мога да ти кажа къде има едно 4 врато в морга, взимаш, пробваш, ако не стане връщаш - в рамките на два дена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва ми за Пловдив,колата е сега тук и ще я оставя така.Ще взема на баща ми фелицията :D

 

edit:Еднакви са.Сега проверих в лингс хонда и по каталога излиза един и същи резервоар.

 

 

Помислих,че от вчера помпата вече ми е дала фира,защото стоепе на сухо,но днес врътнах и се чуваше слабо.Отворих капачето и махнах буксата.Сега я лъжа и пали на газ  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш, 0884057800, мога да питам първо за цена, но е в София! Това е моят телефон.

Доста неща съм купил от нея, така, че може и да се пазаря за цена.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай за всеки случай.На мен в Пловдив за един ми казаха 80лв и за тва ще го залепя,защото сега нямам пари :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, питах, 100лв. заедно с помпата. Извинявай за закъснението, но два дена не можех да вляза в сайта(странно :| ), после се мъгльосах и сега се сетих.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...