Jump to content
Sign in to follow this  
Drone

Купих си Харви :D

Recommended Posts

Трябва да сменям задната броня на HR-V 2001г., триврато, та се налага да търся по морги и моля за съвет за евентуални различия между броните на вариантите на HR-V (3/5 врати; пред/след фейс):

Има ли разлика между задните брони при триврати предфейслифтови (като моето) и триврати фейслифтови?

Има ли разлика в задните брони между триврато и петврато HR-V?

Колеги , дали може да се сложи предна броня от фейс с халогени на харви от 2001ва ? :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Преди 3 часа, shahinyan написа:

Колеги , дали може да се сложи предна броня от фейс с халогени на харви от 2001ва ? :)

Правил съм го, става 

Благодаря колега , ще купя значи бронята!

Колеги, при скорост 100км се появява шум някъде отзад и към 110 изчезва, все едно мотор ме изпреварва (на такова ми прилича) съмнява ме левия лагер, но съм отворен за съвети и предложения :)

Ми няма какво друго да е :) 

Скоро гледали ли сте си полуоските ? Вчера се загледах в моите и на двете боята е обелена и са ръждясали, но на допир са си ок. 

Колеги, тоя тампон за скоростната кутия ли се хваща? Че предишния собственик е правил нещо и не държи нищо. Намира се зад акумулатора. Хр-в 1.6 4х4 ръчка

IMG_20210812_191745.jpg

На скоростната кутия, трябва да има планка захваната с 2 болта и от нея захванат в тампона свързващ механизъм .

20210812_200957.jpg

• Thanks 1

Явно моя е различен, защото е захванат по нагоре

Да не имаш впредвид тампона точно под акумулатора?! Той е по същия начин с планка на скоростнатакутия 

Точно за този ставаше на въпрос. Не знам, явно предишния собственик е сложил от автомат и се е мъчил да го преправи. 

Колеги, възползвам се от темата, понеже не открих друга с търсачката, да попитам, дали има и предлагат ли се някъде разпънки за старата генерация HR-V. Ще се радвам, ако някой от вас сподели личен опит и впечатления в тази насока.

Posted (edited)
На 10.08.2021 г. at 8:00, Drone написа:

Скоро гледали ли сте си полуоските ? Вчера се загледах в моите и на двете боята е обелена и са ръждясали, но на допир са си ок. 

Ония ден бях в сервиза, човека каза че дясната е на косъм да се скъса. Преди ~3 години някъде се скъса лявата, та сега ще сменям дясната. От темата за полуоска в форума изрових магазина във Варна, имат , казаха че е полска, предполагам марка PASCAL. Та тия дни ще сменям.

Edited by sun4o
  • Like 1

Колеги, днес пускам пръскалките за челното стъкло да го измият, но чистачките не тръгнаха заедно с тях, къде да търся проблема? Задната чистачка тръгв като пусна пръскалка, но предната не ще и не ще. Къде да търся проблема?

Никъде, така са направени :) 

Архаична е архитектурата :D На джаз тръгват. 

• Thanks 1

Пръскалките работят заедно с чистачките като натиснеш по диагонал! Едва ли е така проектирано, но е някакво решение.

• Haha 1

Ако е така, знаеш ли в кое да търся проблема 🙂

Така беше и на моя сивик 6 (англичанка), което считах за много удобно - може самостоятелно да пръскаш или чистиш с чистачката, както и двете заедно, като дръпнеш лостчето за пръскане, после преместиш лоста нагоре за движение на чистачката. Така можеш сам да прецениш кога стъклото е достатъчно намокрено, за да пуснеш чистачката. На следващите ми автомобили с пръскането се включват и чистачките, при което често първият им ход а на сухо стъкло

Posted (edited)
Преди 2 часа, Yordanski написа:

Ако е така, знаеш ли в кое да търся проблема 🙂

Разбирай дърпаш към теб и буташ лоста нагоре :D реалнотова е по диагонал

Edited by Drone
  • Like 1

Posted (edited)

Колеги здравейте, пак съм аз с моите досадни въпроси... Искам да попитам някой обслужвал ли е хидравличната помпа (смяна на лагери и масло), че моята почна леко да вие при завиване на място и мисля, че и е време да и се обърне внимание :). Интересуват ме лагерите какъв размер са и колко горе долу струват. За маслото знам, само на Хонда оригинално. Благодаря и лека вечер.

Edited by Yordanski

А масло кога за последно е сменяно на тая помпа ? Честно казано моята също вие малко, но не съм си правил труда да я ремонтирам. Мисля, че има сервизен компект с уплътненията, но нямам идея какъв му е парт номера.

• Thanks 1

Моята я  рециклираха в специализиран сервиз за хидравлични системи. Някъде около 70 лв по спомен с 2 г. гаранция.

Маслото го смених още като я купих, с оригинално на Хонда, но тогава не виеше.

Първия линк.

• Thanks 1

Мога да ти дам 2 лед. Бяла светлина 😉

Да може камерите да го снимат по добре😄 Между другото, същата крушка я дават и за габарит, но преден или заден?! 

Edited by 5 GTT

В задната част всички крушки бяха май с цокъл.

Преди 5 часа, 5 GTT написа:

Да може камерите да го снимат по добре😄 Между другото, същата крушка я дават и за габарит, но преден или заден?! 

И преден и заден. И в просветката на километража.

• Upvote 1
  • Thanks 1