Jump to content
creet

Превишена скорост.. очаква ли ме честитка?!

Recommended Posts

Здравейте, днес минах покрай мобилна камера в Соколово, посока Добрич.. карах си с 45-50км и в един момент видях патрулка скрила се вляво от пътя и с насочена мобилна камера! Лошото е, че точно тогава се оказах на някакво баирче и по инерция съм вдигнал 55-57 максимум и се получи адски нелепо заради едно глупаво баирче.. погледнах полицаите, които гледаха камерата и се почесваха зачудени.. Искам да попитам, очаква ли ме честитка след време заради едни 7 километра над допустимото и ако Да, горе-долу в какъв размер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите имат 14км/ч допустим лимит над ограничението. Счита се, че може да даде до 4км/ч грешка (в твоя полза) и глобата е за превишена скорост с поне 10км/ч. Тоест ако ограничението е било 50км/ч, ще те снима ако караш с 64км/ч (реални, по километраж обикновено са повече), като глобата ще е за превишена скорост с 10км/ч (все едно си карал с 60км/ч). Така че накратко - не, не те чака честитка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите имат 14км/ч допустим лимит над ограничението. Счита се, че може да даде до 4км/ч грешка (в твоя полза) и глобата е за превишена скорост с поне 10км/ч. Тоест ако ограничението е било 50км/ч, ще те снима ако караш с 64км/ч (реални, по километраж обикновено са повече), като глобата ще е за превишена скорост с 10км/ч (все едно си карал с 60км/ч). Така че накратко - не, не те чака честитка.

Оо.. добре тогава. Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че извънградско за 10 км. просто няма как да се случи. 90% от камерите са настроени за 21+ км. над разрешената за даденият участък. Но това естествено не Ви дава право да си карате на ограние 90 с 110 :). Просто от личен опит споделям, че на примерно ограничение 90 минавам покрай камерата с 100 и малко и не ме щракна. Много пъти съм си правил този експеримент, просто няма "кирия" да ти пратят честитка за 15 км. примерно отогре, защото глобата ще е около 20-30 до 50 лева. И като я платиш в 7 дневен срок 30% (отстъпка му викам аз) по - надолу, и накрая ще вземат от теб 15-20-30 лева. За градско вече е друга ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес минах покрай една патрулка в посока София - Велико Търново и беше в едни храсти и уж беше в село, но табели не видях, нито къщи, обаче gps-a показваше ограничение 50 км. Успях да намаля до към 65 км / ч, но видях полицая да се присяга към камерата. Има ли вероятност да не ме е хванала или да я обжалвам тъй като те си бяха качени на тротоара и тревата беше висока ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...както казаха по горе едва ли са сложили радара само на 10км над определената повечето са над 20!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам фиш, за 16 км отгоре. Карал съм със 106, при разрешени 90. Тъй че надявайте се, да е настроен на 20 отгоре, щото може и да не е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си карал със 110-111, скоростта на която си глобен е след като се приспадне възможната грешка на камерата в твоя полза. Минимума който слагат на камерите за градско е 14км/ч. Извънградско както каза колегата е 21км/ч (а и нагоре, в някои случаи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да имаш проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стационарните камери са на 16км/ч допуск,а мобилните на 14км/ч.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такаааа,днес ходих в КАТ да си взема акт от мобилна камера направен на 17.01.14г. :shock: полицая ми каза,че нагласят камерите между 20-24км. отгоре в града (София)

А утре ще хода да обжалвам,докато не са приели новия закон за заснемане на нарушения!!!

Позовавам се на това!!!

Днес 21.02.2014 година, бе проведено общо събрание на Върховен административен съд и беше прието становището на съдия Лозан Панов относно издаване на тълкувателно решение по въпроса:

В хипотезата на чл. 189, ал. 4 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) техническото средство, установяващо и заснемащо нарушение, следва ли да бъде монтирано само стационарно, или може да бъде и мобилно?

Съдът реши следното :

В хипотезата на чл. 189, ал. 4 от Закона за движението по пътищата, установяването и заснемането на нарушение, може да се осъществи само със стационарно техническо средство, което е предварително обозначено и функционира автоматизирано в отсъствие на контролен орган.

 

 

 

пп: Ако някой колега е обжалвал такъв АКТ след забраната,да сподели как,какво...........

Благодаря!

Публикувано изображение

:D

Редактирано от МОШ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 23794 регистрирани,един ли няма!?!  :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката ти е направена преди датата на тълкованието, дали ще мине номера с обжалването .... само някой който е минал по този път можа да каже. Обжалвай, или ако с прИмоцията сумата е доста по-ниска от един адокатски хонорар, не си хаби нервите излишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се прави Възражение до началника на КАТ,ако го отхвърли,тогава вече са нервите,до колкото съм запознат,ама за 300лв. ще се пробвам!!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй да споделиш какво е развитието на темата. Все си мисля че чичко полицай е наясно с това тълкователно решение, но нали бюджета е празен и трябва да се пълни  е решил да пробва .... ако мине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз обжалвам актове на КАТ и не само на това основание. Минава, но само с позоваването на тълкователното решение е малко постно. На въпроса - защо МВР продължават да снимат след обявяването на мобилните камери за незаконосъобразни, отговорът е - реформите у нас стават по-бавно(особено в МВР), а и има достатъчно хора, които не се интересуват от заобикалящия ги свят.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече обжалвам всички актове(възражения) и наказателни постановления (благодарение на жената, която завърши право), и да ви кажа досега възраженията на актовете не минават т.е. издават си наказателното. А после вече съда е доста по-снизходителен и повечето актове падат или намалят наказанието. И не говоря само за скорост.. имам наказание отнемане на книжка за два месеца и 200лв. за каране без номера и съда ми го бави вече 6ти месец.. Скоро ще обжалвам едно за непропуснат пешеходец, при което възражението не помогна, ще се похваля съда как го е отменил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...