Jump to content
Капанеца_865

"Да" или "Не"

Recommended Posts

Веднъж отказали се няма да ни се позволи отново.Даже дигнем ли го на въпрос,ще ни го напомнятвечно.Сами виждате,че всичко ни се диктува отвън.Всичко е геополитика и пари.Но както и да е.Който го е разбрал,разбрал който не така да е.Колкото и да си мислите,че нищо не зависи от нас се лъжете,иначе нямаше да има референдуми щяха да си взимат решенията еднолично.Същотое с изборите.Те зависят от нас макар и през 4 години.Ако не беше така щеше да има само империи.Живи и здрави.Гласувайте без значение как.Това ви е шанса да си кажете мнението,чепосле ако няма същата бройка като на изборитеможе да се окаже,че и от това се отказваме.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже днес е ден за размисъл, ,а има доста хора които не са решили, дали да гласуват и как да гласуват, поради сложноста на въпроса и липсата на информация от експерти, който иска да прочете тази статия и дадените линкове /в червено/ и дано му помогне, да вземе правилното решение!http://offnews.bg/index.php/150090/dni-predi-referenduma-vlastta-skri-ekspertni-dokladi-za-belene

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще гласувам с НЕ, защото ако нещата бяха такива, каквито сега се опитват да ги изкарат Станишев и компания то е твърде странно и съмнително защо те не подписаха договора още когато бяха на власт.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна гледна точка на автора на тази статия, "Защо (този път) ще гласувам" - независимо как ще решите да го направите:http://ruslantrad.com/2013/01/26/zashto-tozi-pat-shte-glasuvam/

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не ми се занимава с политики и т.н, :angry: но въпреки всичко аз ще гласувам за „НЕ”,защото достатъчно централи си имаме в БГ и ако имаме толкова пари за пръскане,то нека да се инвестират където трябва,а не за още една централа :o ,пък и на всичкото отгоре достатъчно ни е замърсяването на природата и въздуха! :( Дори Бойко Борисов не е съгласен,представете си! :huh: Един път и той да е на правилното мнение! :cool:

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахахахахха е не това последното изказване много ме разсмя ... Колко централи си имаме ... на 1 много ли и викаш ... която без така нужните реновирания до 18 години ще затвори ? За ядрената енергетика може да се каже всичко , но не и замърсяване на въздуха ! Онея въглища в ТЕЦ-овете замърсяват въздуха. Айде поне без изказвания от типа да кажем нещо , защото другите казват :D Успех :)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против, защото както и да се погледне само политиците ще намажат от тая централа. Казват, че тока щял да бъде по-евтин и не знам си какво.....Публикувано изображение Те и с референдум и без ако решат, така ще извъртят резултатите, че все да са в тяхна полза и естествено да докопат повече пари. Но за народа никой не мисли. Дали гладува и мизерства.... тях това не ги интересува... и в днешните новини го доказаха още един път.. ето за какво говоря http://www.vsekiden.com/129475

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, избрали голфове седан, пак подобре от S-класи. Можеше и да вземат шкодите, като още по-народна кола,ама айде сега прекалено са евтини сигурно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, ако бяха взели от "Големия Дувар" (Great Wall), можеше и да се замисля леко за референдума...защо стимулират немското, а не нашето производство... :P/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не отговарят на изискванията - "задвижване 4х4 със система за разпределение на въртящия момент между предната и задната ос, резервоар не по-малък от 70 литра и LED задни светлини". :D И сега кой победи на референдума? И едните и другите заявяват победа, а гласуваха 1/5 от народа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласували са около 21% от избирателите при 6 950 000 това значи 1 459 500.Липсват мургавелите и твърдия електорат на дпс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Победи "дедовия"...цирк за 14-20 милиона лева, а реактор(и) така или иначе ще има, каквото и да си говорим, дали в Белене или в Козлодуй, ще се случи рано или късно :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам, която община събере най-много гласове "За" нов АЕЦ, тя да приеме ядрените отпадъци от централата!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпросът сега е: "А сега накъде?"...Наистина ако АЕЦ Белене бъде построена, то каква е функцията на референдума и защо се провежда той, при положение, че народа е против?И също така с каква енергия и откъде България ще си задаволява енергийните нужди?Май сме близо до състояние на БОЗА.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме скоро резултатите. Макар лично до последно да мислих да гласувам "НЕ", след всичко прочетено (тук и навсякъде), реших да не гласувам. Нито имам дълбоки познания по ядрена енергетика, нито по икономика, нито по екология. В крайна сметка сме си наели цял парламент капацитети, които да могат да вземат това решение. Вярно е, че това не е референдум като "да се пуши ли в заведенията", където можеш да изкажеш мнение на база личното си отношение към проблема. Въпроса за Белене е толкова дълбок, че няма на къде повече. @d.pavlovq, до колкото разбирам ако на референдума няма достатъчно гласове (какъвто е случая), то правителството решава. Това правителство няма да реши да строи Белене, та нали то се дърпа до последно. Дали проекта перманентно се закрива, не знам - тоест дали ако дойде следващо правителство няма да тръгне да го строи - ще се радвам някой по-разбиращ да каже :)

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вен_РВ1456ВС:Оптимист, реалист, песимист, ...има и други. Това, че давам мнение "Да" ; преценявайки + , - или признавам, че не знам, не е причина за определения или лицемерие.Ако търсите "скрит" мотив, добре. Аз, моите, се опитах частично да напиша. Дотолкова ми стига инфото и времето - отново казвам - това е тема за тесен кръг, в прав текст - без анонимността, която предлага тази тема. Извинения!

Няма лицемерие от моя страна просто попитах. Това, което прочетох има голяма доза истина и смисъл. Аз също съм "ЗА" развитие на ядрената енергетика, но не съм "ЗА" построяването на АЕЦ Белене в момента.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Победи "дедовия"...цирк за 14-20 милиона лева, а реактор(и) така или иначе ще има, каквото и да си говорим, дали в Белене или в Козлодуй, ще се случи рано или късно :)/>/>

Интересното е че всички партии обявиха че са спечелили! :P Стана ли ни ясно, че все пак проблема е политически?Преброяване преди изборите, да знаят какво да правят червените.И си мисля за некакъв вид преврат, вервайте ми! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ядрената енергетика е затихваща и ненужна технология,тъпитеамерикански учени се занимават с глупости като разработват еко бомби.My link

Редактирано от tony-asa
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ядрената енергетика е затихваща и ненужна технология,тъпитеамерикански учени се занимават с глупости като разработват еко бомби.My link

//offtopic: Мба, това возило да го докарат тука, веднага някой ще му сложи газова уредба. Под наслов "хем по-икономично, хем по-чисто" :D/> Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с реактора едва ли има бъдеще. Кво правим при катастрофа? А дали да има централа или не... Не трябваше да се съгласяваме да спират блоковете на Козлодуй.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато се натуткам то свърши и гласуването.Не че е имало кой знае какво значение, не че е имало някога каквато и да е разлика за какво гласуваме въобще и коя от политическите партии ще управлява.Системата е куха.Системата е гнила отвън и отвътре.Държавата тъне в свинщина и корупция.Чуждите интереси винаги надделяват на националните.Нашият "политически елит" продава собствените ни задници безнаказано.До колкото знам нямаме право да правим гориво за реактори и да складираме отработеното сами.Това би ни превърнало в ядрена сила а много от световните такива не искат това.Горивото за реакторите ни го продава Русия и пак на Русия си плащаме за да ни вземат отработеното гориво.А цената всъщност била търговска тайна :)/>/>По друг начин стои въпроса с ядрения комплекс в Димона в Израел.Правят каквото си поискат и все още твърдят, че такъв комплекс не съществува, въпреки явните доказателства за това.До ден днешен не са допуснали наблюдатели, а вероятно са натрупали доста арсенал :)/>/>Ако ще се харчат пари по-добре ще е възобновяемите енергийни източници да се превърнат в държавна политика, както например правят в Германия, вместо да получаваме сметки за "зелена енергия" и да тъпчем гушите на олигарсите и мутрите.Производство на ел. енергия от възобновяеми енергийни източници на Нова Зеландия формира 62% от общото, щом може там значи може и на всякъде.Не че няма възможност да се краде от възобновяемите, но поне така ще имаме нещо "черно на бяло" вместо бетонова площатка и много кал. Освен това няма сме толкова зависими енергийно.Преди години бях в Украина. Доста промени са настъпили там след Чернобил.Като гледам нещата ще си останат така за доста дълго време.Това дава повод за допълнителни размисли около АЕЦ или ЯЕЦ както е модерно.

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...