Jump to content
memfis

Как опазвате Хондата си от злонамерени съседи

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем.Преди една седмица се преместих да живея в друг квартал на София и още на втория ден някой ми беше изпратил задната чистачка. Помислих си, че някой добронамерен съсед се е погрижил да не замръзне за стъклото, това продължи още 1-2 дни, на следващата сутрин ми беше счупена една от предните чистачки. Съотвено купих си нова и вечерта паркирах на съвсем различно място, да не би случайно да спирам на "нечие място". Точно два дни и тази сутрин предните две чистачки бяха изправени.... какво следва утре?Как бихте постъпили при подобна ситуация? Това, че не съм със Софийска регистрация причина ли е за такива действия... :angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нощуваш в колата една вечер и ще разбереш кой ги прави тия простотии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше подобен случай в друг форум. Човека имаше каско, сложи камера и снима злосторниците. После ги посетиха застрахователите и повече няма проблеми.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с камерата е може би най-добрият вариант, освен ако не предпочиташ първият да спиш в колата с бейзболна бухалка в ръка. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки пред блока си има место, виждал съм да се вадят патлаци и ножове.Виждал съм и как закачат кола и я влачат да си заемат местото.Тъпаци и идиоти комплексари бол.След надпис VW на предния капак и драсканици по цялата лява страна,реших проблема с 45лв. на месец за платен паркинг.Иначе може и да стане сакатлък при саморазправа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна, за кой квартал на София става дума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е тайна, за кой квартал на София става дума?

Не е тайна, за Дианабад става въпрос.Но ми се ще по някакъв културен начин да се разберем. Мислех си да оставя бележка с номер или нещо такова.. въпреки, че за мен това нещо е от простотия и такъв човек не ми се обадил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгежда сме съседи :) Нещо недолюбват колите в този квартал... Първо се мъчиха да ми свалят предния номер, после преди Коледа ми свиха чистачките и оня ден ми източиха бензина. Според мен 'Дианабад - спокоен квартал' е нищо повече от мит.Иначе конкретно по твоя проблем - не знам какво да ти кажа. Забелязал съм, че около нас някои много се дразнят като спираш по тротоарите, но само вдигат чистачки. Изглежда си уцелил някакви идиоти...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се предпазваме ... При мен си е превенция . В Перник вече също имаме проблеми с паркирането . Живея в блока от 94та , а и като малък бях малко луда глава и сега си спирам където си искам , но без да преча на другите . Иначе нямаме запазени места , но почти всички спираме на едно и също място с малко ротация на моменти . Към автора - една камера на терасата и записващо устройство . Като го видиш кой е се обади на ченгетата . Проблема е , че не знам дали признават тези записи . Имали сме случай на граждански арест и след 24 часа тоя беше на свобода , а го хванахме да кърти един плеар в колата на едно приятелче . Даже ни казаха да се молим да не пуснел жалба за побоя ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е .И аз имам дело за побой срещу крадец.Но то си беше постановка.Виж да проследиш крадеца и да го хванеш ,когато не очаква си е награда от господ.Иначе си имат отцепка,която в последствие става свидетел...пазете се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е смешно но на мен ми стана ...КАК СЕ ПАЗИМ ОТ СЪСЕД- НЕ МОЖЕМ :) тези хора никога не спят :) преди години си взех под наем гараж в добрич в съседен квартал 5пъти предупреждавах един с една омега да не спира пред гаража... 1път го бутнах 2метра,2ри път в края на улицата.. и 3тия път му завързах чистачките :) имаш ли си работа с идиоти ...трябва да им паднеш на нивото..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все повече се убеждавам, че проблема е в регистрацията на колата! На няколко коли разтояние от мен спира друга Хонда със софийска регистрация и до сега не съм забелязал да има подобни посегателства.Ще видим през идната седмица дали идиота се е наиграл. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сив ли ти е сивика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш право да снимаш обществено място, каквото е паркомястото пред блока. Няма да го признаят тоя запис, а може и глоба да ти наложат. Но виж, ако записа бъде показан на застраховател (в случай, че имаш каско) - те по други схеми работят. Особено "инс"-овете :)

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сив ли ти е сивика?

Да. Защо? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвал съм го, когато ходя към борцовата зала. Ако видя нещо ще знам :)

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :)/>

Редактирано от Player101
Не цитирай предходно мнение!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от вариантите които ми хрумна е да се съберете 5 приятелчета в друга кола с изглед към твоята и да чакате.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една сутрин отивам към брата да го видя и всички коли от улицата бяха осъмнали с "ключ" от преден до заден фар, беше пострадал и един негов приятел който му беше на гости ;) Идиоти колкото искаш, жена му не му пуснала на него, а на съседа... Не му дали заплата и т.н. - няма значение проблема, тъпото е, че винаги си го изкарват на невинни хорица. А ако запушваш пешеходна пътека и аз вдигам чистачки, за да се усетят, че има все пак някои правила ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случка от петък вечерта 01.02.2013г.На сутринта 5 коли от паркинга осъмнаха със спукани гуми.На един Опел Фронтера дупките бяха по ~25 на гума, знаете колко струват джиповите гуми.По принцип въртя камерката там където паркирам и за щастие съм хванал действащото лице как пука гумите с шило.От видеото не става ясно кой е извършителя, но вси пак показах видеото на потърпевшите и така ако не друго разбрахме някои подробности около случката.Дано полицията си свърши работата този път.Не знам само по каква случайност ми се размина на мен, обикновенно ако има да става нещо го отнасям аз, с чисто новички гуми Yokohama S-drive в гаранция съм.Вижте видеото:http://www.youtube....h?v=aqNDMyn4jPY

Редактирано от igniter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за спама, но за съжеление съм пратил счупен линк.Служебното PC не ми позволява да виждам какво видео пращам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, има ли как да се сложи камера някъде в колата и с интернет връзка да се свърже към някой домашен компютър? петък вечерта някой "художник" е решил, че смолата стои добре върху предния ми капак (мамицата му, само да го пипна...). преди време ми нарязаха чисто новите гуми, няма такова племе глупаво и гадно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, има ли как да се сложи камера някъде в колата и с интернет връзка да се свърже към някой домашен компютър? петък вечерта някой "художник" е решил, че смолата стои добре върху предния ми капак (мамицата му, само да го пипна...). преди време ми нарязаха чисто новите гуми, няма такова племе глупаво и гадно.

Един от вариантите ми се струва и DVR за кола.Струват по ~ $40.00 китайските сайтове, имат IR нощно виждане, широк ъгъл на виждане, активират се при движение, записват върху флашки и SD карти.Някои от тия играчки снимат и на 1080p HD разделителна.Аз мисля да комбинирам камерката на терасата с един или два такива в колата.Друго дето се сещам е IP камера с Wifi, стига да си в обхват закачаш стрийма за домашен комп или DVR за запис.Няма нищо нормално в това да станеш през нощта за да чупиш имущество придобито с цената на труда на обикновенните хора. Който каквото прави ще продължава да го прави, въпроса е да не е безнаказано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...