Jump to content
Кирето

Защо цената на Пропан-Бутана е толкова висока?

Recommended Posts

В момента съм в Гърция, където масово се мина на газ - за два месеца бензинът им от 1,70 стана 1,5евро, а газта от 0,85 на 1 евро - изглежда не само при нас положението е такова... Много ме блазни да им пробвам газта, ама при тази цена, като свърши моята ще си продължа на български бензин :cool:/>

Говориха нещо за акциз, но от нова година май щели да го вкарват... Но там и разликата бензин/ дизел беше видима. Нафта 1.45, бензин 1.7. Заслужава си да караш на дизел, защото в момента е по- евтино от това да караш на газ /пропан- бутан/. А миналата година газификацията на колата беше по 1000 евро, тази година само по около 750 ги деряли... Пък като на нас ни вдигнат акциза и от там цената на метана, ще НАПРАВИМ..., вероятно нищо - 2500 лв съм броил, тоя дето кара на газ около 1000, да речем, тоя дето мина на нафта пък колкото за цяла кола. Все ще е по- евтино от това да си на бензин, освен ако не караш Смарт, Поло, Лупо, Ароса- но и с тях ще те влече ъм алтернативно гориво. Общо взето беше прав един колега преди около 2- 3 месеца като каза че алетрнативките вече са изравнени... Прав е Харпацумян, като си некадърник да си вадиш за бензин, никой не ти е виновен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим след Новата Година колко ще станат горивата,че нищо чудно да заменя метана за газов инжекцион:(/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим след Новата Година колко ще станат горивата,че нищо чудно да заменя метана за газов инжекцион:(/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иий уплашиха се и смъкнаха с 5-6 стотинки, днес заредих на 1,39. :ph34r: Пуста пръчка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим след Новата Година колко ще станат горивата,че нищо чудно да заменя метана за газов инжекцион:(/>/>/>

Колега само се каним с теб, гледам и другите постове в други теми... И аз все това повтарям ето сега 9 лтра Пр. - бут. Х 1,39 (по цени от горния пост)= 12,6. Иначе 5, 5 и нещо килограма метан Х 2 лв. - ехе таман 11 лв., че и от горе. За 1,5 - 2 лв. струва ли си метан- аз карам вече сигурно 70- 80.000 км.- и мога да кажа, че не си заслужава... Ще изчакам цените след Нова година, и скопосията на майстора(поредната, дано успее сега да я настрои) и аз ще решавам... Поне няма да хвърлям по чифт гуми втора употреба на 5- 6 месеца, щот задницата ми е с 80 кила отгоре, пружинит смених, сега е ред на амо-те и тампоните и 2 месеца избирах бебешка количка да се навира у багажника... Редактирано от junker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз така мисля колега junker.Аз сега зареждам на 1.80,разхода градско е между 10 и 12лв/100км. зимата,но ако го вдигнат още метана няма да му мисля,и без това не е инжекцион,ще сложа един ГИ и ще ми се отвори багажника да разбера че имам комби:lol:/> пък ако попадна на читав майстор да я настрои и колата може да литне.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз така мисля колега junker.Аз сега зареждам на 1.80,разхода градско е между 10 и 12лв/100км. зимата,но ако го вдигнат още метана няма да му мисля,и без това не е инжекцион,ще сложа един ГИ и ще ми се отвори багажника да разбера че имам комби:lol:/>/>/> пък ако попадна на читав майстор да я настрои и колата може да литне.

Оууфффф, че как няма! Точно за това днес мислих, само че за корсата, която мисля да взема. Остана ми една обикновена метанова от Акорда, щот бавареца /320/ се оказа капризен и иска ГИ/метанов, не питай за цена/, и мислех да я монтирам на корсата- хеч. После си викам "Един ГИ/пропан бутан/ и разхода ще е почти идентичен, колата може да е колкото уредбата, но ще лети, една бутилка на мястото на резервната и колата е 6". Със сигурност ще е по- добре, а и ще избегнеш опсаността от гърмене, макар с акорда да нямах никакъв проблем... П.П. А всъщност в Пловдив метана не е ли два лева. Вчера за реждах на зелената, последна по карловско шосе... Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето места е към 2 лв. метана.Аз зареждам на метанстанцията на кръговото за Пазарджик зад Шела,там си е 1.80лв. - не знам колко е качествен и дали не цакат:huh:/>А за информация в Пазарджик на ОМВ в началото си е 1.73лв. от край време.А в Плевен примерно последно зареждах на 2.04лв.А кажи на какво се дължат разлики от 30 ст/кг.???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В русе на Топливо 1,38 на Ромпетрол 1,40 снощи заредих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото бат Бойко помпа топките на бистришките тигри със сгъстена газ и не достига количество по бензиностанциите. А пък азота е парички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колегите на газ да почерпят,гледам от вчера 1.35 лв. е газта в Пловдив:angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление тези дни че цената на пропан бутана в сравнение с тази на бензина е малко по - висока от обичайното.Имате ли си на идея защо се получава така?Преди бензина като беше 2.53 газта беше 1.37 а сега вече не е така вече е 1.45 :(/>Зная че цената на всички горива произвеждани от петрол скача и пада заедно, а сега само газчицата е по скъпа :(/>Поздрави

Обяснението е в едно изречение- повишено търсене и як монопол, поддържан от почти невъзможния свободен внос. За търсещите оправдания- има и друго- бутат в смесите добавки заради зимата, както при нафтата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Junker, прав си, но по важното е нашето противодействие, щото държавата е умряла. :( Тотален бойкот в продължение на месец ще отрезви или дори фалира всеки монополист, но сме си заспали красавици целия бг народ, щом сме търпяли 500г, какво са некФи си 20г. мачкане и ограбване.Прост народ, слаба държава!Е затова е висока цената на бензина и газта, а заплатите 3 пъти по малки от Европа!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През зимата има голямо потребление на Пропан-бутан за отопление , затова и вдигат цената .Всяка зима е така.

а след зимата дали ще мръдне на долу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цената според мен се вдига защото в сместа на пропан - бутана увеличават количеството бутан за да не замръзва. Може би е заради това. Всяка зима е така.

 

Викаш газта ще замръзне Публикувано изображение прочети при колко градуса се изпарява и ще разбереш може ли да замръзне Публикувано изображениеhttp://www.gastradeb...g.php?P=2&SP=33

 

Бе тя в бутилката няма да замръзне ама в изпарителя не се знае. Иначе определено не е това причината за поскъпването на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През зимата има голямо потребление на Пропан-бутан за отопление , затова и вдигат цената .Всяка зима е така.

а след зимата дали ще мръдне на долу
Обикновено през лятото цената на газта пада надолу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...