Jump to content
Nile

От днес 140км/ч

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

ОТ днес Максималната скорост по МАГИСТРАЛИТЕ е вече 140 КМ/ЧЧестито на всички,които могат да я стигнат :D:D:DДано по-восиката скорост е за добре,че с тия нечовешки катастрофи :(

Редактирано от Nile

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 км/ч само за участъците с добра настилка от магистралите...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които са 100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закона и сега казва следното:

Чл. 20 от ЗДВП (2) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия.

Ограничението на магистралите е 140км/ч. За участъците, където тази скорост не е разумна, ще си има табели (както и сега има). За останалите участъци, където не е изрично пояснено, си имаш глава на раменете да прецениш с колко да караш - и 140 и 130км/ч са много сериозна скорост. Но никога не съм чувал да спират кола защото "според мен караш много бързо като за този разбит асфалт".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаква се Хемус и старата Тракия да са приравнени със скоростен път - 120км./ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе,като че ли е по добре да знаеш,че караш със законни 140km.h.зимата и на лоши учastъци ще си има ограничения.така или иначе се кара доста над разрешеното в бг.идеята не е най гениалната,но кво да се прави.баце Бойко прай магистрали....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си сложат знаци къде може и къде не може. Няма как да мине без тях. При тяхната липса ще стане мазало с думата "съобразяват" от закона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако трябва да съм честен в София развивам по-често 140кмч отколкото на магистралите... Там 110-115 са достатъчни. Да се чувства поздравен всеки, който има полза от увеличението.

Редактирано от Ryuugan
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата с последният пост ме уби :o Карай и с 200км/ч в София , то пешеходци липсват при 2 милиона души.Последно се прибирах по магистралата Стара Загора - София и под 120км/ч не бях паднал като мисля , че пътя въобще не е зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста места през ноща където може да караш с такава скорост без да навредиш на някого. Не подкрепям идеята, но пък ако не пречи на никого защо не. Пешеходци има и по Цариградско където караш с 80-90 км, дали ще успееш да реагираш ако ти скочи някои.140 на магисралата, супер поне средната скорост на движение вече е легална.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен в София развивам по-често 140кмч отколкото на магистралите... Там 110-115 са достатъчни. Да се чувства поздравен всеки, който има полза от увеличението.

Браво! Герой!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 2500 катастрофи и близо 300 загинали само за изминалата половин година, а вие си честитите един на друг разрешените 140км/ч по хубавите ни ултра-високоскорстни магистрални отсечки, правени от германски инженери и с TUV сертификат за качество.....Карайте разумно и пазете себе си и околните, а не правете национален празник нещо толкова тривиално.......Живи и здрави! ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега Бобито и къде точно в град София можеш да шофираш с 140км/ч , че нещо не ми е ясно ? Да не би от Бояна по бул.България където има камери и ограничение 70км/ч или пък може би Околовръстният път където ограничението е 80км/ч ? През последната година съм виждал точно 1 път пресичащи 2ма души на Цариградско шосе и е друг въпроса колко мозък трябва да имаш за да преминеш от там.С повече от 60-70км/ч в града е чисто и просто нехайство и безотговорност към твоят и чуждият живот.Точно през нощта се виждат идеално пешеходните пътеки които са през 50 метра и които са осветени като в чужбина , особено като караш с 200км/ч.Затова и съм "За" вдигането на максималната скорост когато стъпиш на магистралата.Там поне е много много по-малко вероятно да претрепеш някой пешеходец и като му е писнало на човек да кара с 50км отива и си настъпва спокойно на извънградското.

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Бобито и къде точно в град София можеш да шофираш с 140км/ч , че нещо не ми е ясно ? Да не би от Бояна по бул.България където има камери и ограничение 70км/ч или пък може би Околовръстният път където ограничението е 80км/ч ? През последната година съм виждал точно 1 път пресичащи 2ма души на Цариградско шосе и е друг въпроса колко мозък трябва да имаш за да преминеш от там.С повече от 60-70км/ч в града е чисто и просто нехайство и безотговорност към твоят и чуждият живот.Точно през нощта се виждат идеално пешеходните пътеки които са през 50 метра и които са осветени като в чужбина , особено като караш с 200км/ч.Затова и съм "За" вдигането на максималната скорост когато стъпиш на магистралата.Там поне е много много по-малко вероятно да претрепеш някой пешеходец и като му е писнало на човек да кара с 50км отива и си настъпва спокойно на извънградското.

 

Всеки си има глава на рамената, и отговаря за действията си!

Убедил съм се ,че колкото повече разумни съвети се дават ,толкова повече никой не се вслушва в тях-естествено докато не се опари!

Между другото ,сподели къде са тези камери по бул. "България" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер.Който има глава на раменете за него е все тая.Не мога да разбера целия този медиен и публичен итерес за тея 140 км/ч.За мен много по-важно е да се пускат нови магистрали и пътища,отколкото скороста с която ще движим по тях.;)Радвайте се,но карайте разумно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140км/ч по нашите невероятни магистрали,гладки,обезопасени и с всички маркировки по тях.Този ден трябва да стане национален празник. :) .То верно големи радости,голямо чудо.Това е НОВИНА бе бахти...другата е че някакъв пич свил някакъв кеш...все пак е значително по-добре отколкото новини че да речем съществото Азис си удължило пикалото с още 5см или коя чалга звезда на кой футболист на к-ра е седнала...България,докъде стигнахме майко мила...тотална деградация и изпростяване.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Sirr FuckAlot", човек намира това, което търси - ако искаш да намериш или измислиш нещо негативно във всичко случващо се, ще успееш. То в новината си го пише, че е само за новите отсечки (на които уви наистина асфалта е както трябва, няма дупки, има маркировки и удивително много приличат на тези по които карам в Италия, Франция и Австрия от време на време). А и ти сам си знаеш, че и без това в крайна лява лента и по новите и по старите си има хора, които си държат 200км/ч. Знаеш си, че и като ограничението е 140 никой не те задължава да караш с повече от 80 в дясната лента. Но въпреки това "България,докъде стигнахме майко мила...тотална деградация и изпростяване.", не за друго, ами защото наистина у нас не е добре прието да се казват положителни неща, обществото не толерира позитивната нагласа, а само това да се оплаква, да мрънка и да бъде черногледо. Наистина, чудя се, "България, до къде стигнахме, майко мила."

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия...не търся и не измислям нищо негативно,то си извира и прелива навсякъде около нас.Или ти живееш на друга планета?Хората които ме познават отблизо могат да ти споделят колко държа на гадости(което ти няма как да знаеш),просто напоследък ми идват вече пряко сили.Да,старая се да съм реалист,а не инфантилен позитивист.Това което се опитвах да кажа с поста е че ми става тъпо от такива "новини".Вдигнали макс. скорост с 10км/ч.!Страхотно!Понеже всичко друго което се отнася до пътната ни инфраструктура е вече в перфектно състояние,оставаше само тая едничка мъничка подробност за да е СУПЕР!И ето я,на,факт.Радвам се заедно с всички останали,как иначе?Не се засягай,не се познаваме и едва ли ще се запознаем.Но пак ще се питам все по-често напоследък "България,докъде още ще пропадаме?"...прост народ - слаба държава.Не съм го измислил аз.Докато всичко важно в тая "държава" е омазано до безобразие,имитираме дейност като обявяваме промени за неща които нямат почти никакво значение.Да,така е далеч по-лесно.Както и да е.Спирам да пиша по темата за да не всявам негативизъм.Поздрави на всички и честити ви 140.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140км/ч по нашите невероятни магистрали,гладки,обезопасени и с всички маркировки по тях.Този ден трябва да стане национален празник. :) .То верно големи радости,голямо чудо.Това е НОВИНА бе бахти...другата е че някакъв пич свил някакъв кеш...все пак е значително по-добре отколкото новини че да речем съществото Азис си удължило пикалото с още 5см или коя чалга звезда на кой футболист на к-ра е седнала...България,докъде стигнахме майко мила...тотална деградация и изпростяване.

Мда, верен коментар, затова гледам само новини и дискавъри!Иначе 140км/ч на места по магистралата си е опасна скорост.Дано пуснат в срок Бургас-София!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се кара разумно колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам коментари във форумИ ,фейсбука или просто мнения на хора както в интернет пространството така и хора,с които имам контакти физически.Много хора,предимно живеещи в София,искат да стигат до морето по магистрала.Не се чудете защо скоростта се вдига,ясно е - София / Бургас за 4 часа.Правитеството натискат да се правят пътища в южната част,а тук на север кучета ни яли.Дупки,ями,направо блата.Добре оправиха малко извънграда ама за магистралната отсечна Шумен - Варна и дума да не става за 140 .Един път съм карал с по 200 на места защото изтървах самолет ама на места и с 60 не може да се кара по тоя път :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...