Jump to content
Walker Japan

Колоездачите във форума

Recommended Posts

Съгласен кога и къде ?:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен кога и къде ?:unsure:

Ако си в Плд ще е по-лесно. Иначе не, че не може да се измисли нещо и за месечна с колела хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също бих се включил,но за момента не съм в бг.с интерес ще следя темата и се надявам,като се прибера да сте разработили някви маршрути,ала-бала.на мен примерно много ми се кара към h.Здравец.качвал сам се сам за около 4-5 часа от Пловдив.после слизането е мноо яко ,половин час.отделно,нагоре има и много яки пътеки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в петък София и събота Пловдив ще има една демонстрация,ето малко повече информация:http://kriva.org/bg/%D0%91%D0%B0%D0%B9%D0%BA-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%BB_%D1%88%D0%BE%D1%83_%D1%81_Dare2b_%D0%BD%D0%B0_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA_%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2 :P :P :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слонче кара Аполон :)Или колелото вече е в движение, но аз бия отбой засега за подобно събиране тъй като Прелюда се е скарал с Аполона и не иска да го носи, имат непреодолими различия свързани с липсата на лично пространство за Аполона в тясното купе :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера мисля да от 19:30 да тръгна от района на пресечката на бул. Гоце Делчев и бул. България в посока Витоша. Ще повъртя до Бояна и нагоре до Тихия Кът и после към Владая - това е първата част от маршрута на обиколката на Витоша. След това обратно от Владая по Цар Борис 3 до Околовръстното и от там отново към Бояна, където мисля да седна да пия кафенце и водичка в едно заведение, където работи приятелката ми. И после обратно към града :)Ако някой от София му се кара - ще се радвам да заповяда. Далеч не съм кекав, но ако за дадения велосипедист(и) е ежедневие качване по шосето до Копитото, вероятно ще ги бавя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, решил съм и аз да се присъединя към колоездачите -какво ще кажете за тази оферта http://koloezdene.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=3654 струва ли си и има ли хора от Пловдив който разбират да погледнат колелото БЛАГОДАРЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колелото е добро от това,което виждам на снимките.този тип са само за асвалт.решил ли си къде ще го караш?за тез пари можеш да си вземеш ново колело,среден клас Драг да речем,което можеш да си караш навсякъде.отделно в магазина ще си избереш рамка и седалка според ръста и килограмите ти.http://www.dragbicycles.com/?menu=category&id=9какво значи някой да го погледне,нали ти ще го караш?ако ти е харесало иди го пробвай,дали ще ти пасне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,колелото много ми харесва .Ще го карам само по асвалт .Но не разбирам нищо от колелета -ако си свободен може да отидем неделя да го погледнем и ако ми хареса ще го взема .Има един проблем продавача му вдига цената всеки път не било негово на негов приятел които бил в Англия и тем подобни .Искам да отида с човек който разбира курбели ,оптегачи и разни др. такива да погледне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, решил съм и аз да се присъединя към колоездачите -какво ще кажете за тази оферта http://koloezdene.co....php?f=6&t=3654 струва ли си и има ли хора от Пловдив който разбират да погледнат колелото БЛАГОДАРЯ

Много висока цена ,,,Колегата е прав , за тези пари можеш да си купиш ново ! Редактирано от penko_crx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 500-600лв има нов пистов Drag (забравих модела), който според мен е по-добрия вариант.Иначе, ей, голяма работа колоездачи във форума, обаче за каране един не ще да се включи :P Вчера се качихме от бул. България до Тихия Кът на Витоша. Тамън 10км. Утре вечер пак ще го правим. Хем е прохладно, хем след карането като се спуснем, има едно хубаво боянско заведение, където правят страшни кюфтета ;) Да видим дали някой хондаджия няма да се излъже да дойде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема тук е само един и той е, че всеки си кара където му е удобно на него и неще да си мърда четирибуквието да ходи някъде си...поне на мен това ми е проблема, както и липсата на място за да разнасям велосипеда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо... аз съм навит за каране. Обаче да катериме по асфалт и после да се спуснем по асфалт някакси не ме влече. Аз си карам през ден- два. Днеска ще покарам пак. Бих се включил 100% за каране обаче не и по асфалт. Все пак ще ми е голям кеф да се видя с някой колега.. :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катеренето е 2/3 по асфалт, 1/3 през гората по черни пътища, пускането пак така. Идеята в случая е малко да се назорим преди голямото каране в събота (ти май се беше записал?) :)Иначе за събота, който ще кара 100те км, може да пише да се разберем как да се намерим и да караме групичка. Не че нямам приятели, с които ще въртим. Но не пречи и по-голяма групичка да караме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз конкретно в обиколката няма да успея да се включа, но след петък ще мога да съм на линия за всякакви мероприятия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и аз съм вече колоездач (от нас до работа) CROSS Roxter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да се похваля, че неделя завърших 100те км обиколка на Витоша за 10 часа, 40 минути и 3-4 литра бира :D Догодина без бира, ше гоня 7 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега догодина за 7часа и 5литра бира :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега догодина за 7часа и 5литра бира :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колоездач от Габрово

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой тук, който да кара 29er да сподели мнение, че гледам сега навлизат и са доста привлекателни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля днес капарирах това колело от доста време си търсех точно такова !Само да не се запаля ,че ще стане като с Хондите :) Очаквайте скоро да ме видите на срещите с бегач :DПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кви пари ти искат за тва колело ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миналата Събота реших да се ъпгрейдна и си взех един Аполон 2012, до преди това с години търкалях един адски тежък и неудобен Hurricane, който подарих на братчеда да се мъчи, макар че беше неразличим от нов и можеше да му взема някой лев...От Аполона съл леко разочарован, не е нормално за 50 км. да се появи луфт в средното движение, а каплите да са фабрично криви, сега е на сервиз, да видим как ще ми го върнат. Колчето на седалката ми идва късо, не знам защо не са сложили стандартно 350 мм, а някакво супер късо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 км?! И се е разлуфтило?! Хммм... предполагам, че не е било затегнато добре, щото ако има луфт в оста на средното за 50 км. тея просто са се подиграли с теб!Ти можеш да си го вдигаш колчето нагоре надолу. Центровката на каплите е елементарна. Хубаво е да имаш ключе за тая работа. Аз сервиз за колелото не ползвам, нямам доверие на хората дето ги сервизират колелата. Начул съм се с к'ви ли не истории. От 3-4 години не съм стъпвал в сервиз и колелото ми си е в много добро здраве. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам наистина не е затегнато, но нямам с какво да сваля курбела, нито с какво да го затегна. Центровката на каплите ми е ясна как става, но все пак е гаранционно, да си го правят те. Аз също си правя колелетата сам от както съм започнал да карам, но пък и за сефте имам такова с гаранция, та реших да не пипам сам. За колчето не те разбрах, вдигнал съм го дори малко над мах, ако вдигна още ще излезе над нивото на заварките по рамката и може последната да се скърши, че е една тънка алуминиева...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, колелото ми е с нова ОС касета, явно е възможно да има и боклуци, които свършват за 50 км. Каплите и тях ги изправиха, всичко гаранционно, доволен съм вече. Вчета си взех един диоден фар комплект със стоп от Лидл, тествах го час и половина вечерта, за 17 кинта е идеален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гаранцията много добре си направил, щото ако разберат, че си пипал би трябвало да ти махнат гаранцията. За колчето- точно това имах предвид. Явно е от тея зумските или не знам си к'во които са късички. Truvativ най-обикновенното им колче с една скоба на 27.2 е към 30-тина лв.Твоята рамка, ако не са я променили трябва да е на 27.2. Хубаво си направил с фарчето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гаранцията много добре си направил, щото ако разберат, че си пипал би трябвало да ти махнат гаранцията. За колчето- точно това имах предвид. Явно е от тея зумските или не знам си к'во които са късички. Truvativ най-обикновенното им колче с една скоба на 27.2 е към 30-тина лв.Твоята рамка, ако не са я променили трябва да е на 27.2. Хубаво си направил с фарчето ;)

Променена е, 31,6 е вече колчето, вчера не остана време, днес едно аверче ще ми вземе по-дълго. Аз имам още два фара, единия китайче колкото да те виждат, другия Сигма халогенен, но тежи много и кара мах 2 часа, а не се знае какво ще ми хрумне и къде ще се замотая по тъмницата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, и вело маниаци... аз също карам колело, само за удовослтвие.. имам един Drag Hacker, твърдак, който съм го пробвал и на малко пресечен терен (София-Самоков, през билото на Плана планина). от скоро съм и много щастлив собственик на Honda HR-V. този веекенд го изпробвах, до ферма Чемерник (до с. Лакатник) и съм много приятно изненадан от колата! в тази връзка, исках да попитам колегите от форума, мога ли да си взема багажник за колела, който да се монтира на задния капак? тъй като на HR-V задния капак, е само стъкло отгоре, аз не бих си монтирал тези конвенционалните които се закрепят за рамката на капака отгоре.. преди няколко дни видях един колега с Син HR-V в София, да минава под Цариградско по ул. Незабравка, той имаше подобен багажник и беше натоварил две колела, но не можах да видя какъв е точно модела и как е закрепването? на HR-V то отазд под бронята имам едно метално ухо, може ли по някакъв начин да се ползва за монтаж (подобно на теглич)? ест. има и вариант за вело багазник от горе на колата, но отзад е по-компактно, и предпочитам да е там.Някой има ли повече опит с това?П.С. Ако е хубаво времето този веекенд, сигурно ще караме с приятели.. ако има и Хонда ентусиасти ще се радвам да се видим ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубаво колело/гледам ,4е си на гребната.аз тея дни маи 6те го вада.6те пи6а ако хода към гребната

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много хубаво колело/гледам ,4е си на гребната.аз тея дни маи 6те го вада.6те пи6а ако хода към гребната

Мерси колега, а и използвам хубавото време, колкото го има все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с RAM HT2 от 1 година. Досега съм го карал само в София по улиците. 130 кг съм с раницата, карам доста хайдушки, пазя се само от големите дупки. Категорично е много здраво колелото и се кара много леко :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, и аз съм в кюпа с едно Ferrini R3 (нещо като Аполона). За почти 1 година успях да му потроша педалите и курбелите, разкарах и вилката Suntour като на нейно място се мъдри едно старо Marzocchi със 120mm ход ама е класи над Сънтура. Гумите също вече не са фабричните, както и лапата, скоро очаквам и кормилото да "порастне". Изобщо на колело под 1500лв всичко му е за смяна :tooth:П.П. Да използвам темата за молба за съвет:Търся велобагажник за англичанката (5 врати) - няма такива за 5-тата врата, още повече, че съм с крило.Единствена алтернатива май са напречни греди на тавана, но какви и за колко пари? Някой има ли представа от модел, който гарантирано става за англичанката и евентуално колко пари?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето колело е още зазимено на терасата.. но както се очертава скоро времето ще се оправя и ще става приятно за каране. в тази връзка, исках и аз да попитам колегите от форума, какъв точно багажник за колела да си взема, който да се монтира на задния капак/врата? тъй като на HR-V задния капак, е само стъкло отгоре, аз се замислям дали да си монтирам тези конвенционалните които се закрепят за рамката на капака отгоре, или няма да е проблем? има ли някой които е пробвал? какво ще ми препоръчате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето колело е още зазимено на терасата.. но както се очертава скоро времето ще се оправя и ще става приятно за каране. в тази връзка, исках и аз да попитам колегите от форума, какъв точно багажник за колела да си взема, който да се монтира на задния капак/врата? тъй като на HR-V задния капак, е само стъкло отгоре, аз се замислям дали да си монтирам тези конвенционалните които се закрепят за рамката на капака отгоре, или няма да е проблем? има ли някой които е пробвал? какво ще ми препоръчате?

http://caravel.snimka.bg/automobiles/pancho.700386.28381240Аз така си реших проблема с колелетата,само трябва да имаш теглич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добро решение, само че аз нямам теглич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на колелетата но в момента сам раглобил моето и стой в мазето но скоро смятам да го стегна и да си го карам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето една интересна статия по въпроса: Автомобилен багажник за велосипеди!

Редактирано от antonpc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...