Jump to content
Димитър Коев

Ако случайно още не сте разбрали! :)

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

"ASIMO, най-усъвършенстваният хуманоиден робот в света, пристига в София на 6 май.

Разработен от инженерите на японския автомобилен производител Хонда, АSIMO е създаден с цел подобряването на ежедневието на хората чрез увеличаване на тяхната мобилност. Името му е абревиатура от Advanced Step in Innovative MОbility (Усъвършенствана стъпка в иновативната мобилност).

 

Разработката започва през 1986 г. и Хонда преминава през няколко етапа, за да стигне до АSIMO. Първият прототип на хуманоиден робот е Е0, който прави успешни крачки, но при него все още не може да се говори за истинско вървене.

В сравнение със своите предшественици, АSIMO постига по-добър баланс, стои стабилно на краката си, движи се по-бързо, има още по-стилен дизайн и е способен да извършва лесни операции в обкръжаващата човека среда.

 

ASIMO може да разпознава хора, предмети и жестове и да реагира адекватно. Роботът на Хонда може да ходи, да тича, да рита топка, да носи табла, да бута количка, да се здрависва, да говори и дори да танцува. Последното поколение роботи могат да тичат по-бързо и да изпълняват сложни задачи - например да отварят бутилка, да наливат питие и даже да подскачат на един крак.

 

Развитието на ASIMO продължава, приближавайки го все по-близо до мечтата за разработване на робот, който е толкова съвършен, че може да помага на хората в ежедневието им.

 

По време на гостуването си в София, организирано от Бултрако АД, по случай 20-годишнината на дружеството и 20 години присъствие на Хонда в България, АSIMO ще бъде показан на широката публика с няколко представления.

 

На 08.05 от 11:00 часа в БТА Бултрако ще даде пресконференция, с тема „Роботът АSIMO идва за 20-годишнината на Бултрако Хонда”.

 

На 10.05 - от 15:00 в Интер Експо Център, зала номер 5 пред журналисти своята премиера ще направят новият Civic Sedan, мотоциклетите и скутерите CBR 1000 RR, CRF 250 R, CRF 250X и VISION 50. Своето първо представление за България ще изнесе и хуманоидния робот ASIMO.

 

От 11.05 до 14.05 в зала №5 на Интер Експо Център, ASIMO ще изнася по 5 представления дневно (всяко с времетраене 30 минути). В същата зала ще бъде представена цялата гама от автомобили, мотоциклети и АТВ-та на Хонда за България.

 

Залата ще бъде отворена за посетители всеки ден през периода 11-14 май от 10:00 до 20:00 часа. Специално за най-малките Бултрако организира и конкурс за най-добра рисунка на АSIMO с награди."

 

Източник: БТА

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да пуснеш една темичка в раздела за Срещи - кога да се разходим до там, от Хонда Фен Форума групичка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен дали ще ми се израдват като ме видят :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, че щяло да има тестдрайв на някои модели Хонда, дали е вярно това?!? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше вече на най-новият Сивик.Не вярвам всеки месец да правят testdrive.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по Нова ТВ бяха поканили Асимо (и някъв главен на бултричко АД говореше някви неща).Забелязах, че като показваха Асимо в близък план, закриваха надписите на Хонда, за да не се виждат :huh: Все едно се рекламира някоя добре известна канцерогенна напитка, та дайте сега да я закрием и да не й правим реклама.И предполагам, че изобщо не са споменали името на Хонда и от кого е разработен този най-съвършен за момента хуманоид (щото това също би било реклама). Не е ли това една добра възможност да се спомене марката? Нали Асимо е рожба на Хонда... Само на мен ли ми се струва странно?Иначе много добре се представи момчето/момичето/нещото :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще покажат хонда и ще кажат , че е на хонда :D Нали Бултрако трябва да платят за това нещо , според мен едно 20-30к лв - които въобще не са много с оглед на рекламата, която ще си направят ;) Но Бултрако са си бултрако , а този в студиото е баш шефа им Грозданов - един цитат " ...робота е създаден за да помага на движенията на хората.... " - speechless ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само българин може да си кръсти робота желязко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не съм от София и нямам възможност да отида. А тези от Бултрако отново много се излагат. Срамота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с какво пък са се изложили сега Бултрако ?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да видя изложението и останах много доволен! :) Карах новият Сивик 2.2D и CRV 2.2D и особено CRV -то беше екстра! :D Гледах изпълненията на Асимо, голем пич е :lol: Но най ме впечатли CBR1000RR и 600RR :o Ненормални са! :)Разгледах CRZ, интересен е доста, таблото свети ненормално, и бях силно изненадан, че тежи само 1000кг :o което пък значи, че си върви прилично хибридчето! :rolleyes: Жалко, че за него нямаше тестдрайв!Казаха ми, че новия TYPE R на тоя Сивик, щял да има турбина?!?!? :o която дава само 15коня отгоре, но била за да се покрие ЕВРО5 с емисиите! :blink: А бъдещият NSX щял да бъде с 3.7л двигател от Legend + 2 ел. мотора + 4по4 :)Та така, разходете се уикенда, няма да сгрешите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснете снимки ако има някой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето няколко, но за жалост снимах само моторите, при това със счупен телефон :( От към визия, само те си заслужаваха! :( Иначе имаше и много скутери, Сивиците, Акордите, ЦРВ-тата, Инсайт, абе сичко )

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Момчиле успя ли да ги покараш ... на мене не ми дадоха щото нямам 23 години :D иначе ето едно клипче на маняка:

и още едно как танцува:
ПС да видите робот на живо не е като да го видиш на клипче или във филма за това по добре отидете и го вижте ;) струва си. Пък и входа беше free Редактирано от Clinku
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, е ти си малък, на мен ми дадоха, но добре че не ми искаха талона, щото е в КАТ от 1г :D А роботчето се снасяше, като пехотинец :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отидох,видях,покарах...Робота е уникален.Това е един от моментите в които се чувствам горд че съм влюбен в ХОНДА.

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отидох само, че точно в този ден АСИМО си почиваше. Разгледах колите , карах Акорд 2.0 комби , от което не останах кой знае колко впечатлен, но той е 2009 произведен на 100 км пробег ,въпреки това ми се струва нелепо 2012 да го пробваме на тест драйв. Останах очарован от новия СИВИК и то големия двигател 2.0 или 2.2 беше. Та разхода му е градско 5.2 извънградско 3.(нещо) смесено 4. и нещо! 150 конски сили...вътре ми се стори много уютна и лъха на спорт и лукс едновременно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Асимо е уникален! Като дете му се радвах! :)

Иначе новият Сивик хеч ме грабна от пръв поглед. Направи ми впечатление, че има доста място за пътниците отзад за разлика от Акорда, който ме разочарова откъм вътрешно пространство - в него е мислено само за пътниците отпред и за багажа...

За съжаление не можах да покарам, та да имам по-истинско впечатление. Но здраве да е - поне изплакнах окото.

Ето малко снимки от наш'то умно момче Асимо :lol:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Робота беше основната причина, за масовото посещение. Дано повечето слепци се усетят. Че инженерите създали ASIMO, създават много надеждни, и ПРАКТИЧНИ, а не луксозни автомобили. За цените си колите си струват вложението. Все пак и търговците, налагат големи надценки. А ние сме си бедни. Забелязах много и различни хора, с различни марки коли, който изявяваха интерес, към автомобилите. Дано господ, ни дари с радост, и скоро време да имаме завод, и в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се му се порадвах заедно с децата.:) Малко история:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето това е последния модел, който така и не видяхме....ASIMO 2012:http://www.youtube.com/watch?v=R8UeT9r4cmg&feature=related

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...