darius 990 #4001 Posted March 10 На 2.03.2026 г. at 15:33, Restless написа: Има слухове, че в Австралия отборът няма да се опита да завърши състезанието, а след няколко обиколки ще се приберат. линк - форумите ф1техникъл https://www.f1technical.net/forum/viewtopic.php?t=32104&start=1995 Така и стана прибра се веднъж, излезе и после окончателно в бокса! Вибрациите са от батерията твърди Хонда! Надпреварата е използвана като тренировъчна! Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4002 Posted March 13 Решетката е ясна. Утре спринта е в 5:00 сутринта наше време. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4003 Posted March 14 Поне ама много битки и изпреварвания с тез хибриди. Хляб и зрелища - да живее империята F1. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4004 Posted March 15 Бравос на младият Кими! Италиянците са щастливи, макар да е в болид на Мерцедес, които поне в началото на сезона са фаворити. Но красотата я правят Ферари и старото куче Хами добре се справя с новите технологии. Работата с гумите пак има значение. Абе мнозина са доволни, но пък жалко за Макс, Астъните и особено МакЛарън, на които ич не им е добре. Но след Сузука, се отваря огромна пауза (заради войната) и дано си решат проблемите. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4005 Posted March 22 Вчера покрай рожденник в семейството, забравих за друг, но него винаги ще го помним. Колко добре би било и втората снимка да бе реална. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4006 Posted March 29 (edited) Съдбата кимна на Кими, а и той си спечели топ подиума, на който явно има по 1 от трите водещи отбора тоз сезон. Битки има, макар и синтетични. Бедний ми Макс - хибридните битки не са "твоето", а и болидът ти е куц, но намери мотивация - Хами все пак участва в тях прилично. Edited March 29 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Restless 229 #4007 Posted March 29 Люис му е време за пенсия. Освен ако иска да кешира докрай. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4008 Posted March 29 ПредАдоа го гумите, ама иначе се спрая, а и Ферари стоят прилично тоз сезон. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #4009 Posted March 29 Имам чувството, че скоро електрото ще изчезне от болидите а ако не стане тогава спонсорите. Егати трагедията, да чакаш ти да ти се зареди батерията, че да изпревариш на правата а на бързите завои намаляваш за да ти дойде тока това си е жива мъка. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4010 Posted March 29 (edited) Толко е нелепо, че Макс обмиля "пенсиониране" от Ф1 и ще кара нейде, дето късното спиране все още се тачи. И у Ф1 навлязоха "хибридните войни". Edited March 29 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #4011 Posted March 29 Толкова зле никога не е било. Днес за първи път от много години не я гледах директно, гледах я от 15.30 като си я върнах свърших си моя работа и изобщо не съжалих а и като гледам ще почна и да прескачам а и май няма да съм единствен. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4012 Posted March 29 Не видиш ли че и темата тук е умрела. Пишем неколцина, просто да изразим мнение. Другите или нямат, или вече им е писнАло, че и Ф1 стана "имитиращ продукт". 1 Share this post Link to post Share on other sites
Rovers 0 #4014 Posted April 24 На 12.02.2026 г. at 20:59, ceco_accord написа: Програмистите са станали по-важни от пилотите във Формула 1, а карането наподобява компютърна игра от волана, заяви Хелмут Марко в навечерието на сезон 2026. В интервю за швейцарския вестник „Блик“ австриецът сподели, че ще е интересно на теста в Бахрейн да се наблюдава кой си е написал домашното след шейкдауна в Барселона. „Никой не знае какво да очаква. Компютърните игри от волана може да не повлияят добре на имиджа. Програмистите станаха по-важни от пилотите! Трябва да създават нова програма за кажи-речи всяко състезание. И на състезателя му се налага да учи постоянно“, заяви Марко Малко по-рано Марко заяви доста уверено, че тази година шампион ще стане пилот, който кара кола със задвижваща система на Мерцедес. Сега 82-годишният бивш съветник на Ред Бул в F1 изглежда като че ли не е толкова убеден. „Мерцедес може да има малко предимство, но в състояние ли е да го превърне както трябва в успех? В крайна сметка, горивото сега също ще играе важна роля. Ред Бул работи добре досега със собствения си двигател и трябва да продължи да го прави, ако иска [Макс] Верстапен да е щастлив“, коментира австриецът. Люис Хамилтън сподели, че според него за феновете ще е особено трудно да разбират какво става на пистата. С нови задвижващи системи, режими и управление в спорта ще навлязат и нови термини. Кой как управлява енергията ще е сложна за разгадаване задача не само за зрителите, но и за самите отбори. А междувременно, ако искате да опитате късмета си в нещо подобно на техните стратегии и технологии, може да разгледате 1win bet – онлайн платформа за залагания, която предлага не само спортни залози, но и казино игри с невероятни възможности за забавление и печалби. „Не мисля, че някой от феновете ще разбере какво става, толкова е сложно. Абсурдно сложно е. Онзи ден седях на една среща, на която ни говореха за процесите и едва ли не висше ти трябва, за да разбереш напълно всичко“, посочи Хамилтън „Като управление бих казал, че всичко е доста просто. Може в състезателен режим да е по-различно, ще видим. Но пък има и система, която след една обиколка е научила как караш. Ако блокираш гумите и излетиш настрани например алгоритъмът се обърква. Така че още се стараем да разберем как работят нещата и това важи за всички ни“, каза още седемкратният световен шампион. Тоя сезон ... маматасИйбалу Хами каза че колата му вървяла като от сериите Ф2. Тъкмо наш Никола лесно ще се адаптира към Ф1 след сезона. Интересно как технологиите и програмирането започват да играят все по-голяма роля в съвременните автомобили и в спорта като цяло. Във Формула 1, където иновациите винаги са били в основата на успеха, програмистите наистина започват да имат почти същото значение като пилотите. Статията на Хелмут Марко определено хвърля светлина върху един нов етап в спорта, в който не само уменията на пилота, но и способността му да се адаптира към промените в софтуера и да работи с новите технологии ще бъде ключова. Изключително интересно е да се види как новите задвижващи системи и алгоритми започват да диктуват как се управлява колата. Мисля, че е трудно да си представим как зрителите ще възприемат всичко това, когато то е толкова сложено. А когато и самите пилоти, като Хамилтън, казват, че е трудно да се разберат всички нови системи, може би наистина технологията изпреварва човешкото възприятие. Що се отнася до това кой ще спечели шампионата, мисля, че няма да бъде лесно да се предскаже, особено когато и горивото, и софтуерните промени могат да играят толкова голяма роля. Интересно ще бъде да наблюдаваме как различните отбори ще се адаптират към новите условия и ще успеят ли да извлекат максимума от новите технологии. 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4015 Posted April 25 Ще видим на 1-ви май (ден на труда), кой колко се е потрудил. Тръмп бая време им даде. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4016 Posted May 1 (edited) Колко години минаха... ... а като сега си спомням катастрофата. Докато има кой да го помни, ще е жив в нас. Edited May 1 by ceco_accord 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4017 Posted May 2 (edited) Екшънът е във Ф2. Страхотен Никола в спринта! Поне 1 Лев за по пистите ни остана и да пребъде! https://www.facebook.com/reel/1492741215833497 Edited May 3 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4018 Posted May 3 (edited) Днешните състезания от Ф2 и Ф1 са изтеглени с 3 часа ПО-НАПРЕД, заради времето. В наше време са от: Формула 2: Основно състезание 16:25 Формула 1: Състезание 20:00 Edited May 3 by ceco_accord 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4019 Posted May 3 Ей, не се научиха да го пазят! Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4020 Posted May 3 F1 2026 Йо-йо изпреварвания, в стил "тука има ТОК - тука нема". Макс - пилот на деня. 50 обиколки с 1 сет гуми! Но грешката след старта си беше негова. А Ферарито на Шарл нещо се бъгна на финала. Кими пак пръв - Джордж си хапе ръкавите. МакЛаръните се върнаха в битката. Но за Никола още ме е яд. Share this post Link to post Share on other sites
Митко Йотов 1540 #4021 Posted May 4 (edited) Даааа.... Шибана работа и нещата ще стават все по зле. Егати панаира не ми се вярва това да продължи дълго. Edited May 4 by Митко Йотов Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4022 Posted May 4 Вървят слухове че ФИА иска да се еманципира и да избегне тоталният натиск от автопроизводителите, та да направи промени в техническите правила, ама кога и дали ... ? Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4023 Posted May 20 Айде нашия, прескачай ги с левски скокове! 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4024 Posted May 22 Страхотен, но с проблеми с трафика. Опази е от "стените на шампионите". Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4025 Posted May 22 Предстоят 2 дни битка за всяка точка. Дано се опази от колизии. Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #4026 Posted May 23 Българският пилот Никола Цолов получи страхотна новина преди основното състезание за Гран при на Канада. Родният състезател на Кампос ще стартира директно от първа редица в утрешната надпревара в Монреал, което му дава перфектен шанс в борбата за челните места. Този сериозен прогрес стана факт след налагането на официални санкции на двама от пилотите, които първоначално завършиха пред него в квалификацията. Причината за сериозните размествания на грида са наказания от по три места назад за спринта и за основното състезание заради задържане на съперници в бързите им обиколки. Първо бе санкциониран Камара за блокиране на Дън, а след това и самият ирландец отнесе наказание заради задържане на Рафа Виягомес. 1 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4027 Posted May 24 (edited) То добре, ама пак калпазанин го удари. Но Никола е боец и направи възможното да мине колкото може места напред и да финишира 4-ти от 2-ра стартова позиция и 18-ти след инцидента, което си е шампионско постижение! Но Ф2 си е екшън-мелачка. Добре че ги наказват зловредниците! Edited May 24 by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4028 Posted May 25 Обаче усъмваве с новината че са ву измислили някакви 10 сек. наказание и е файнъли на 12-то място и без точките. А във Ф1 добре - Кими пак е пръв - за 4-ти пореден път, а до него 2-ма вехти шампиони. Бива и да Макс, който май вече не мрънка и да Хами. Share this post Link to post Share on other sites
Plamen-CRV 786 #4029 Posted May 25 Беганович ако беше се прибрал в бокса можеше да гледаме повече състезателни обиколки. Не знам какво о очаквал да се случи след като колата му изхвърли някакъв флуид. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4030 Posted May 26 Бе да прАат квот искат, само да не го блъскат! Ще е труден сезонът на наш Никола. Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4031 Posted June 1 ФОРМУЛА 2 се завръща в Европа. Никола Цолов е фаворит в Монако и има реален шанс да си върне лидерската позиция в шампионата ! Има опит - пръскал е с шампанско от най-високото място и стискам палци пак да ги отвее и полее! ПРОГРАМА ЗА УИКЕНДА 04.06 - 16:00ч - Тренировка 05.06 - 16:10ч - Квалификация 06.06 - 15:15ч - Спринтово състезание 07.06 - 10:35ч - СЪСТЕЗАНИЕ 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4032 Posted yesterday at 09:49 AM (edited) Нашият цар - Лъв! И Левският му скок от болида. https://www.facebook.com/share/v/18si6A6xE6/ Edited yesterday at 09:53 AM by ceco_accord 2 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #4033 Posted 22 hours ago (edited) Мътните го взели Карло! Мантинели, кръпки, удари, грешки и наказания. Кими и Люис пак са 1 и 2, ама за третото място въпросът е висящ. За сега там е неочакваният РедБул. Бравос на новака - 5 поредни победи тоз сезон, но подмина принца излизайки на подиума. Невръстен е в традициите на кралството. Но пък Тото е горд с протежето си и с постижението на болидите си. Edited 22 hours ago by ceco_accord Share this post Link to post Share on other sites