Jump to content
stanchevvv

решил съм да сменям Хонда-та

Recommended Posts

Здравейте колеги, не мога да обясня по какъв начин , но съм се решил да сменя колата,която обичам страшно много и дори съм решил да не я продавам понеже цената,която евентуално бих и взел е смешна. Карам в момента Сивик д14а3. Какво да ви кажа тази кола я чувствам като най-добрия ми приятел , никакво разочарование от нея и абсолютно никакви проблеми - 4 години! Но вече искам нещо по-комфортно и по-мощно,понеже имам възможността,а и мамка му 4 години карам без климатик. Само по снимки и моя си логика съм се спрял на Акорд купе 6 ген 3.0 200 конски сили - http://www.cars.bg/u479419 или http://www.cars.bg/u596381 не знам защо имат такава разлика в цените , но това е друг въпрос. Ще съм ви благодарен за мнение и съвети точно за този автомобил за абсолютно всичко,което знаете. По принцип имам възможност и за по-нов Акорд примерно , но си мисля ,че старите ще са по-здрави , а и този автомобил има всичко , което ми е необходимо , поне на снимки и описание , затова пускам тема да ми помогнете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор колега,щом ти трябва по голяма мощна и комфортна хонда избора както казах ти е супер.И двете оферти изглеждат добре но на място е съвсем друго. Моят съвет от скромния ми опит -гледам обявите от най-скъпите и избирам стокова запазена кола .Когато съм направил така никога не съм сгрешил всяко нещо си има цена . Ако вземеш евтина оферта и налееш в нея маса пари ще ти е 2 пъти по скъпа от най-скъпата +нерви и време и никога ама никога няма да е запазена кола ПОЗДРАВИ и късмет

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям начина ти на мислене колега. Нямам опит с покупка на коли , но мисля по същия начин- склонен съм да закупя по-скъпата. Интересно ми е дали наистина ще върви доста тази кола понеже 200 коня са си цифра...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал такава .Незнам . Но 200 кс звучи добре .Виж и 2 коли и прецени коя е твоята. Най-хубавото е че знаеш ТОЧНО какво търсиш .Ако те не ти харесат търси . Моя дел сол съм го търсил около 4 години но знаех каква точно кола търся седнах вътре и казах това е моята кола . Продавача ми каза ето ти ключовете аз му отвърнах защо ми са колата беше тази която търся и не като нова а нова !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, не мога да обясня по какъв начин , но съм се решил да сменя колата,която обичам страшно много и дори съм решил да не я продавам понеже цената,която евентуално бих и взел е смешна. Карам в момента Сивик д14а3. Какво да ви кажа тази кола я чувствам като най-добрия ми приятел , никакво разочарование от нея и абсолютно никакви проблеми - 4 години! Но вече искам нещо по-комфортно и по-мощно,понеже имам възможността,а и мамка му 4 години карам без климатик. Само по снимки и моя си логика съм се спрял на Акорд купе 6 ген 3.0 200 конски сили - http://www.cars.bg/u479419 или http://www.cars.bg/u596381 не знам защо имат такава разлика в цените , но това е друг въпрос. Ще съм ви благодарен за мнение и съвети точно за този автомобил за абсолютно всичко,което знаете. По принцип имам възможност и за по-нов Акорд примерно , но си мисля ,че старите ще са по-здрави , а и този автомобил има всичко , което ми е необходимо , поне на снимки и описание , затова пускам тема да ми помогнете.

Колега добре си се ориентирал!Аз също продадох моята преди няколко дни и мисля да взимам същия Акорд :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор само обаче да не 3 литровия, че рано или късно ще имаш проблеми със скоростната кутия. Този двигател е единствено и само с автоматична кутия (заводски) и се слави с не голяма издръжливост. Ако се държи на автоматична кутия, двулитровия мисля е по-добрия избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с автоматика не е болка за умиране. От един приятел, който кара само автоматици знам, че едни 1500-2000лв неприкосновен фонд "Автоматик" действат добре на съня. Естествено кеф цена няма.Ама не е ли по-добре ако ще е гарга да е рошава т.е. ако ще е голяма луксозна Хонда да е Лиджънд (Legend) :honda: ???? :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Legend ама де ще я намери и на какви пари ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кой модел и до какви пари.Но като цяло в БГ са си рядкост, а и всеки като чуе трилитров мотор и се стряска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
http://www.cars.bg/u583715Че на тая, ако изключим превъртания километраж, какво и е? Където е 3,0, там е и 3,5 ама в Легендата има маааалко повечко място ;) Може да ви се струва странно, но нещо нямам желание да си имам кола произведена (или по-скоро проектирана) след 2000г. и редовно си разглеждам подобни бараки. Имам си и любимка:http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=ckldcj1223zjНе че ми е цел в живота, ама правя всичко възможно един ден да имам тази/такава кола въпреки цената на бензина :rolleyes: Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,много правилно си се насочил.Акорда е супер.Легендата наистина не е лоша,ама на мен специално,малко ми е скучна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Разколебахте ме за 3.0 литровия мотор и сега се чудя да взимам тогава 2.0 147 конски сили пише,че са. Някой с такава кола ще каже ли как е вървежа и като цяло впечатленията му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Консултирай се с Омбрето за автомата, той да ти каже иначе аз бих взел 3 литровия-като е гарга-рошава да е. 2.0 е мн.добър, но като мощност/тяга/разход на това купе няма да е нищо особено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такова купе 3 години. Докарах си го от Германия и едва миналия месец му смених ангренажа при Омбре :) К'во да ти кажа... Купих си това купе и си забравихме очите с него. Започнах вече да се оглеждам по Леджънд и последното купе, ама още ми миришат чорапите за тях, та ще трябва да потъркалям тази колица още поне 2 години. Качвай се смело - колата е много по-комфортна от сивик, а за надеждност и здравина не ми се говори. Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Разколебахте ме за 3.0 литровия мотор и сега се чудя да взимам тогава 2.0 147 конски сили пише,че са. Някой с такава кола ще каже ли как е вървежа и като цяло впечатленията му?

Вървежа е добре,дърпа си прилично,особенно като е в обороти става даже и сериозен! :) Карам такава от две години,...да чукна на дърво,само консумативи съм сменял! С две думи-това е колата - комфорт,визия,стил,зверска здравина,страхотна сглобка(досега нямам нишо разхлопано),качествени материали(интериор-екстериор).....какво повече,аз съм влюбен в този модел! ...Много е важно като при всяка кола втора ръка състоянието на конкретния екземпляр,това може би е най-важното!Мотора си е добре за купето,въобще не се притеснявай ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти пука за пространството отзад, огледай се за някой Prelude 2.2 с 4WS и много екстри от последните години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Я взимай 3.0литра и си гледай кефа! В разхода е почти същия като 2-ката само дето си дърпа доста по-доволно ! Разликата в данъците също е близка,но износването е много по-малко на еднакъв пробег от по-малкия екземпляр!Потдръжката на двете също е много близък,така че ако ще се дават пари не се замисляй и си вземи по-големия мотор!По-голям мотор ...по-голям кеф и по-лесно се кара и няма умора с 2-ма,с 3-ма ,с 5-ма пътници и с багаж ще върви все еднакво......замисли се и над това! Успех с избора!!! Аааааааа,да ме извини колегата по-горе,но прелюда не може да доближи комфорта на акорда и база за сравнение няма!!!

Редактирано от Riko_Chervenia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега избора ти е много добър.Ако наистина избереш запазена такава ще ти служи без проблем дълго време.Не съм чувал някой който кара такава да се е оплакъл от нея.Единствено малко повече ще ти харчи но е нормално за този мотор.Общо взето съвета ми е да гледаш да е много запазена а не цената.Успех и кажи после какво е станало с покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Избора ти е добър обаче 3.0 -вия двигател скапва автоматичната скоростна кутия доста бързо - или търси 2.0 или да не еавтоматик с този двигател.Преди време един пич продаваше по новата - американка за 9500 лв автоматик с двигател К20А1 - 2.0 156 к.с. автоматик 5 степенен и ще можеш да си купуваш евтини части от USA ! Този К20А1 - 2.0 156 к.с двигател въври страшно добре на Акорд и на Стриим също и то с автоматична 5 степенна. Извън града харчи по малко от 7 литра - с автоматик!Просто се усеща моштността !Виж вече при CR-V -2 вече идва слабичък !ето какво е купето http://nfs.mobile.bg...3017&f1=detailsТази е с големия 2.4 двигател и е по нова година затва е скъпа.К20 А1 ги слагат на CR-V също от 2002 но са 150 к.с.Също си направи и сметката с данъка и гражданската щото 3.0 L 200 к.с е бая повече от 2.0 - 150 к.с.Успех с намирането.П.С във Франция доста ги карат колите та внимавай за произхода на колата.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...