Jump to content
Shotgun LUDA

Предложение относно текущия раздел

Анкетка  

66 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз като напълно обикновен потребител отговарям на твоите предложения:1-Не съм съгласен. Аз съм дори на другата крайност, а именно - ако беше възможно да са видни и от гости подфорума за общите покупки, аз съм на мнение, че всичко трябва да е видно от всеки. Какъв е смисъла да се крие нещо от едни или от други ? Някой ако се е усрал, на него ще му се смеят, не на мен, само защото и аз чета и пиша в този форум. Това, че някой се кара с някого, изпростява и 'фърга див овес си е негов проблем и на него му гледат сеира, аз не мога да се чувствам неудобно заради нечии друг, само защото той кара хонда или пише в хонда форума.2 и 3-Това е насочено към модераторите, не към мен. Не им адвокатствам, но не съм попадал на случай, когато модератор почва да повишава тон, не и първи в спора. С това отговарям и на точка 3 - Тино и Атома не виждам с какво са се държали надменно и проблемно. Истината е, че каквото повикало - такова се обадило. При положение, че няколко души са им изопнати нервите и почват да се оплакват със създаване на теми и писане на мнения, Тино и Атома да се усмихват и да говорят на "да господине, разбирам приятелю" - не става. Една блага дума, един по-добър подход, може да промени всичко и съм сигурен, че ако създателя на "онази тема" респектив, се е бил отнесъл по любезен начин към някои от модераторите, че му трият темата и обясни по-така..., сигурен съм, че те са щяли да направят компромис. Относно това, че въпросния респектив, почна да посочва потребител след потребител как били търгаши и т.н. не му прави чест, говори само, че гледа в чуждата паница и прави сметката на хората какво и как продават и по колко пари печелят. Без лоши чувства към респектив, не съм имал вземане-даване с него, да е жив и здрав, но с този тон и поведение... ако ще модератора/администратора да са му първи братовчеди, сигурен съм, че пак биха му изтрили темата и вдигали уорн-а. Не може когато ти лаеш, отсреща да ти мяукат и да очакваш добро отношение.4 - От една страна си прав, че не може да се коментират обявите, но от друга, когато една обява е съставена по правилата (т.е. с подробно описание, има снимки, има начини за свързване с човека пуснал обявата), какъв е смисъла да се пише в една тема ? Някой доброжелател може би би искал да помогне с информация за даден продукт, някой друг би казал може би, че този продукт не отговаря на описанието, но нали се сещаш колега (елементарна логика пък и историята го доказва, все пак преди години можеше да се пише в темите в купува/продава) повечето хора меко казано драскаха, ръсеха акъл и акаха в тези теми. Най-вече ще има от сорта "Коментар на цената има ли" или "бартер?" или онези коментари, много ги обичам: "ма това е много скъпо, много си нагъл" и т.н. Откровено казано, който има реален интерес към нещо, няма да драска фермани в нечия обява, а директно ще се свърже на ЛС или ще отделни няколко стотинки/левчета за телефонен разговор и ще разбере какво го интересува така че... проблем особен не виждам, че не може да се коментират темите в купува/продава.EDIT: зачетох се в анкетата, относно втория въпрос от нея: какво разбираш под ограничения ? Визираш за 50-те поста, че не може да се пуска обява в продава секцията или ?

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като напълно обикновен потребител отговарям на твоите предложения:

 

...................

 

4 - От една страна си прав, че не може да се коментират обявите, но от друга, когато една обява е съставена по правилата (т.е. с подробно описание, има снимки, има начини за свързване с човека пуснал обявата), какъв е смисъла да се пише в една тема ? Някой доброжелател може би би искал да помогне с информация за даден продукт, някой друг би казал може би, че този продукт не отговаря на описанието, но нали се сещаш колега (елементарна логика пък и историята го доказва, все пак преди години можеше да се пише в темите в купува/продава) повечето хора меко казано драскаха, ръсеха акъл и акаха в тези теми. Най-вече ще има от сорта "Коментар на цената има ли" или "бартер?" или онези коментари, много ги обичам: "ма това е много скъпо, много си нагъл" и т.н. Откровено казано, който има реален интерес към нещо, няма да драска фермани в нечия обява, а директно ще се свърже на ЛС или ще отделни няколко стотинки/левчета за телефонен разговор и ще разбере какво го интересува така че... проблем особен не виждам, че не може да се коментират темите в купува/продава.

 

EDIT: зачетох се в анкетата, относно втория въпрос от нея: какво разбираш под ограничения ? Визираш за 50-те поста, че не може да се пуска обява в продава секцията или ?

 

Относно 4 - точно заради цитатите ти съм казал да не може да се коментира цена, а само относно продукта като съвместимост, забележки и т.н. Защо трябва всеки да пита един и същ въпрос на лично или да дава некви левчета, които забелязвам ти подценяваш :) Значи какво се получава - имаме си форум ама за въпроси форума не е място, браво. Също не съм съгласен да те принуждават да даваш алтернативен начин за връзка. Защо това? Да ти ги копнат ботовете и после здрасти спам или? Форума ни обединява, не телефона или скайпа. Не се заяждам, наистина ми е интересна причината за това правило.

 

Това, което съм почернил е едно от ограниченията, да не пишеш тук и там. Не е само 50-те поста - тях всъщност ги подкрепям. В проекти също не ми допадат чистките. Аз не виждам за какво да си пиша за проекта като след това никой не може да ме похвали. Да луд съм, ама достатъчно си говоря сам в къщи, че и така да съм тук. Ще се повторя: ...защото в целта си да е прегледен форума за тези, които ще четат след нас той става нежелан за нас.

Гледай докато си пускам мнението пък какво ми каза:

You have posted more than the allowed number of quoted blocks of text

 

Не знам дали аз не цитирах нещо както трябва или пак съм свидетел на ограничения :lol:

 

ADH мерси за отделеното време да си дадеш изчерпателно мнението. Нека чуем и други.

Редактирано от Shotgun LUDA
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те, какво имаш предвид. Да разиграем обаче една примерна ситуация: две обяви на двама различни хора. И двете са за един и същ продукт, да речем... гуми втора употреба. Единия е съставил обява:"Продавам: 4 броя зимни гуми размер 195/65/15. "Гудиър Ултра грип 6" е модела. Без балони, без лепенки, не карани в БГ. ДОТ-а е 2806, две от тях имат 5 мм грайфер, другите 2 имат 3мм грайфер. Цена 70лв за 4-те, без бартери и без коментар на цената. Снимки на гумите.... примерно 5 снимки е постнал.Намират се в Силистра и работя с Еконт за другите градове.За контакти телефон един кой си, е-mail, скайп еди кой си или на ЛС"... а другия е с обява:"продавам гуми нокиан много убави и много изгодно (или любимото ми "цена по договаряне"), телефон еди кой си" - това е, без снимки, без никакво описание.Да речем че ти колега си търсиш точно такива гуми, кажи ми, ама откровено: на първата обява, би ли започнал да задаваш въпроси ? :rolleyes: Аз лично не, всичко е откровено, ясно и точно. Трябва само човек да прецени, дали това са "неговите" гуми или не и това е. Но за втората обява... трябва някой друг въпрос да се зададе, а впрочем, аз лично дори не бих си правил труда да задавам въпроси, защото не смятам, че подобен мърляч който го мързи да направи снимки, мързи го да опише продукта който продава - не заслужава внимание. Т.е., пак опираме до това, до колко правилата на форума са спазени ;) . Ако втория продавач на гуми, бе описал какво представляват гумите му, бе показал снимки и т.н. нямаше да има проблеми и нужда от въпроси. Не си ли съгласен ? Реално, масово народа в този форум продължават да си мислят, че може да се ебе дявола ей така. Като искаш да изкарваш пари (в което няма нищо лошо), потруди се да е красиво, а не да си мислиш, че трябва да му се вадят думите с ченгел. Затова аз напълно ПОДКРЕПЯМ модератори/администратори триенето на такива теми. Подобни негодници които искат да прецакват (като спестяват информация за това което продават) или просто ги мързи - нямат място тук.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ти е коефициента на интелигентнист, но наистина ли смяташ, че можеш на ум да разиграеш всички възможни въпроси, които биха възникнали в главите на всички тук, а не знам и да можеш би ли отделил толкова време за да напишеш перфектната тема за продажба така, че никой да няма въпрос? Да в примера с гуми няма толкова неясноти въпреки, че някой може да се чуди дали може да ги сложи на 9-ите джанти дето си е купил щото са изпаднали. Естествено сега ще кажеш да пита на лично или да търси информация извън форума(или да пусне тема в друг раздел, но този вариант много усложнява всичко и така купувача ще е затруднен максимално). Първия вариант или няма да отговори и на другите кандидати, които имат същите въпроси или продавача няма да знае отговора и така отиваме на вариант 2. Втория вариант звучи така "тук не е мястото оправяйте се" - а не това е целта на форума. Аз лично не смятам, че колкото и да мисля няма да пропусна нещо в темата си (глупав ли съм, разсеян ли съм, болест ли е не знам). Не се познаваме лично, но имам високо мнение за теб и затова последното ти изречение ме потресе (и ме обижда, защото утре ако пропусна нещо в темата си автоматично ще съм в групата на негодниците). Наистина ли това е мнението ти за феновете макар и пускащи неточни теми. Точно заради този начин на разсъждение сме на този хал. Както и да е. Аз съм си аз. Това ми е мнението. Толкоз ми е акъла :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Shotgun LUDA, мисля че ADH-Honda няма предвид всички потребители на този форум, а точно тези от групата "50 бързи". Хора чиято единствена цел е да изкарат "някой лесен лев" и толкоз. Същите които при изчезване на темата им почват да пищят: " Ама чакайте сега, ама нали сме фенове, нали трябва да си помагаме" и т.н. и т.н. Да, но това че имаш два спукани стопа или комплект "вдървени" гуми които се чудиш къде да навреш не те прави автоматично нито "фен", нито "помагащ с нещо". казвал съм го и на друго място - за тази цел си има тема и тя се казва "Подарява". Да не говорим, че този форум (пък и който и да е друг) не е единственото място за пазаруване на авточасти и аксесоари.

Освен, че прави темите за продан чисти и прегледни, забраната за писане там гарантира и равноправен престой на всяка тема "най-отгоре", без значение кой я пуща и какво продава. Това смятам ти е ясно и без да го споменавам. Всичко останало ( пазарлъци, съвети за съответната част и нейното приложение и др.) спокойно може да стане на лични съобщения, нещо което гарантира и "лични отношения" на продавач и купувач (т.е. без намеса на трети лица в сделката). Я си представи, че имаш дадена част за продан и съответно евентуален купувач пише в темата ти с желанието да я купи.... и точно в тоя момент идвам аз и му казвам: "абе остави го тоя, аз го имам това същото, ще ти го дам по-евтино"... какво правим тогава?...

 

Според мен всички правила засягащи този раздел са си съвсем на място:

- забрана за писане - гарантира ми място най-отгоре (в случая - всеки седми ден)

- повече от една връзка с продавача/купувача - гарантира ми, че ще се намерим по-лесно

- актуална снимка - гарантира ми, че купувам точно "това което е", а не "това което е било някога, преди много време"

и т.н и т.н.

 

Относно останалите правила - ами аз лично нямам никакви проблеми с тях.

Културно и етично отношение: естествено - тук съм за да си намеря приятели, не врагове

Коректни и точни заглавия: разбира се - колкото по-подробно опиша проблема си, толкова по-лесно ще е на хората отсреща да ме разберат

По-малко спам: също - влизам, намирам каквото ми трябва, излизам

и още и още.

 

Като цяло - това е форум и като такъв се намира в интернет пространството, т.е. това е публично място. А на публично място преди да започнеш да говориш е хубаво да се представиш, което във форум означава да си попълниш подробно (и коректно разбира се) профила. Нещо което много хора избягват да правят и което лично за мен е проява на неуважение както към мен така и към останалите. Още от там като подхванеш можеш да си направиш "първи изводи" за човека отсреща.

 

От модераторския екип също не мога да се оплача. Те са там не за да ми правят живота черен, а за да работят за мен и всички останали като мен - потребителите. Да - познавам някои от тях, но за мен това не е причина "да му отпускам края", напротив - мотивира ме още повече да не им създавам излишни главоболия тук.

Редактирано от Player101
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotgun LUDA, примера с гумите бе просто... пример. Естествено, че нещата са сложни и не може да е отсече и да се каже, кое е най-доброто. Няма златна среда. Ти си държиш на твоето мнение, че трябва да се пише в темите в купува/продава, хубаво няма проблем. Мен лично не ме бърка и да е единия и да е другия вариант. Нека модератори/администратори се изкажат в тази тема, в крайна сметка всеки може да си дава предложения, въпроса е те какво решение вземат. Отделно, че се заговори по техен адрес (конкретно за тино и атома заради предишната тема), те си мълчат...Аз преставам да пиша в тази тема, защото:1-губя си времето напълно безсмислено без да има никаква положителна (полезна) причина. Изказах мнение без да искам непременно да оборвам чуждата теза, просто размишляваме на глас. В крайна сметка само 2-а или май станаха трима си пишем и размишляваме, никой друг не му се пише и споделя впечатление.2-каквото и да кажа, се изтълкува на ебем страна. Все едно не съм най-обикновен потребител с най-обикновено мнение, ами думите и пунктуацията се гледат под лупа и все нещо казано, трябва да се изопачи. От първото ми мнение в тази тема се стига да заключение, че "подценявам левчета", след това колко ми бил коефициент на интели-незнам си какво, обидил съм вселената с думичката "негодник"... абе хора! Не правилата на форума са проблем, проблем са хората, те тва е. Не модераторите, Краси, Атома, Виктор или Омбре или който и да е от създателите/управляващите прави форума да е еди какъв си, а потребителите които пишат, тези които правят пълнежа. Като масово са или неграмотни или чисто и просто регистрирани с цел да си продадат стоката или се е качил на първата кочина която му е попаднала в ръцете (някой "цвик петичка") това ще се случва, все някой ще писка. Сигурно обиждам хиляди припознали се в тези определение - ВСЕ МИ Е ТАЯ ! В този форум, още от създаването си от преди 9 години, все някой се обижда. Все някой приема нещата присърце, все някой чувства как някой ще го прецака, как "фенството" не е истинско. В този форум думата "фен" е думата, която обърква всичко. Не знам дали ме разбирате какво искам да кажа, просто... масово хората тук възприемат писането и четенето на този форум и това да се вместят в някакви измислени и не написани рамки на определението "фен на хонда", че е по-зле от екстремист бомбен атентатор. Просто масово хората са ЧЕШИТИ тук. Ето затова все някой се чувства, че някой му бърка в дупката изотзаде. 3-да станеш доброволно модератор/администратор да си в този форум, е равносилно на това да си навреж ръждива тел в уретрата и всяка една такава тема действа като ерекция. Не че искам да ги защитавам или да ги жаля...Както и да е. Фенствайте, давайте предложения, пишете разкази от 1002-ра нощ, правете още 10 форума и закачете надпис Хонда дъ повер оф дреамс на връх Бузлуджа - файдата е никаква. Нищо няма да се промени и реално няма конкретно никой виновен.

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по горния ти пост всичко е описано както го мисля и аз, с две думи: подкрепям те напълно.

Отделно, че се заговори по техен адрес (конкретно за тино и атома заради предишната тема), те си мълчат...

Честно казано страх ме бе да пиша тук, за да няма после пак упреци че съм се държал арогантно и съм обиждал и т.н. Но понеже си виждам името, ще кажа следното, каквото повикало такова се обадило. Не мисля да се извинявам на когото и да било, каквото съм написал съм го мислел, така че .....По питанията на адаша ми:1. Да остане както е.2. Една тема остава отворена когато има диалог и има някаква дискусия, когато има обиди няма как темата да остане отворена.3. Държахме се както се държаха с нас. Никога не съм целял да показвам че имам права повече от когото и да било, винаги съм гледал да се държа с всеки като с равен и искам и с мен да се държат така, смятам че всички искаме това. 4. За Купува / Продава това е дискутирано доста, не мисля да го дискутираме пак, няма коментари и това е, ако една тема не е пълна се скрива и когато автора и добави това което да я направи пълна се показва. Това е моето мнение.Поздрави.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADH виждам, че си засегнат от мнинието ми, за което съжалявам. Мислех, че си разсъждаваме. За съжаление няма интерес наистина. Виж ако беше да се караме и да се оплакваме желаещи бол. Идеята е да направим нещата така, че на нас да са ни удобни и затова давайте мнения.1. "Да остане така, защото ..." би било по-ползотворно.2. Адаш защо като има обиди заключвате темата, а не наказвате и/или редактирате? Един ако е обидил може да има още 10, които има какво да кажат. 3. Това не е начина!!! Да падате на тяхното ниво. Покажете, че сте нещо повече като се държите както бихте искали да се държат с вас.4. Явно това понеже е дискутирано вече, тук няма да се дискутира. Искам коментар на това, че не ми е ясна целта му: "Също не съм съгласен да те принуждават да даваш алтернативен начин за връзка."Искам да ми разясните и това: "You have posted more than the allowed number of quoted blocks of text"

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...

Като цяло - това е форум и като такъв се намира в интернет пространството, т.е. това е публично място. А на публично място преди да започнеш да говориш е хубаво да се представиш, което във форум означава да си попълниш подробно (и коректно разбира се) профила. Нещо което много хора избягват да правят и което лично за мен е проява на неуважение както към мен така и към останалите. Още от там като подхванеш можеш да си направиш "първи изводи" за човека отсреща.

...

 

Това дали е голям проблем, Играч101?

Shotgun LUDA, това за "алтернативен начин за връзка" и на мен ми е странно..., тия лични съобщения за какво са?

П.П. Ама пишете яко - кажете каквото има с две, три изречения! ;)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , До сега не си позволих да отговарям умишлено , все пак е намесено и моето име , а и поради причината , че ми се искаше да видя как ще се развие темата . АДХ каза много неща , да не кажа всичко и наистина е неправилно да се тълкува по този начин всяка негова дума . Все пак това е дискусия , а не махленска свада ;) За това и искам да благодаря за тона , в който се води разговора ! Ще се опитам да дам отговор на всеки въпрос :1-Предложението не е лошо , друг е въпроса , че това ,което ги дели от това да видят всичко е една проста регистрация ;) 2-До голяма степен в написаното ти се крие и отговора защо се заключват теми : " оставете хората да си дават мнинието свободно, стига да е културно " . Мога съвсем отговорно да кажа , че последно време няма заключена тема , по която не е решен въпрос/проблем , освен ако именно не е била написана културно . Има точка от правилата , която не задължава модераторите да дават обяснения - да изясня , няма мнение и тема , която е изтрито и е било написано културно и не е нарушавало правилата ! Въпреки това , обяснения даваме и сме писали до потребители , но имай в предвид , че сме много народ , а няма вързан модератор/и , които висят дори 8 часа пред Форума и могат да проследят всичко и дадат на всеки обяснение ;) 3-Тази точка не мисля да я коментирам - всеки е редно да направи сам заключенията си ! Истината е , че ако трябваше да се държа надменно темата щеше да е в коша след първото мнение ;)4-Ако визираш само ограниченията , които са видими и ясни в раздел Купува/Продава като съществуващи ограничения е едно , ако мислиш , че има други ограничения ги сподели моля те . Та за купува/продава - АДХ каза всичко . Аз ще добавя - Раздел Купува/Продава не ни обединява , това не е тематиката на Форума . За мен , ако можеше този раздел да не съществува - щеше да е най-добре . Но поради една и друга причина не можем без него , поради трети причини не може и без ограниченията . Именно защото се навъдиха теми с оскъдна информация се наложиха мерки , които задължават продавача/купувача да бъде максимално изчерпателен , за да пусне там тема ! Варианта да се разрешат там коментари не съществува , от практика знаем , че става бит пазар , и модераторите няма да смогват да трият караници и изказвания не на място ;) Анкетата - Въпроса дали се чувствам като у дома си е много противоречив - Дали ми е приятно , дали се чувствам комфортно - ДА . Но това няма значение , резултатите демонстрират , че все пак гласувалите са доволни от нас модератори/администратори :) Не смятат , че има много рестрикции и може би поради същата причина каквато изтъкнах не могат да кажат , че се чувстват като у дома си - което за мен е нормално все пак ;) Виждам , че си писал за "чистките" в проекти - има хора и хора , някои се дразнят на спама ( много често сме получавали молби да изчистим темата на някой ) , някои не им пречи или нещо друго . Мога да кажа , че определено са трити мнения на потребители устремени към 50-те мнения ;) Що се отнася до проблема с цитатите - Форума бе преместен и тази година , има за доизкусоряване ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Още с включването си влизаш остро. Извинявам се, но има ли нещо определено, което трябва да се каже и само вие знаете къде го пише? Ако надявам се отговора е НЕ, тогава кое е това всичко, което е казал АДХ. Аз съм пуснал темата защото НЕ съм съгласен с някой неща и си казвам мнението. С каква цел се опитваш да ме изкараш лош понеже не се съгласявам с някого и си защитавам мнението. Да сравняваш диалога ми с махленска свада при положение, че не ме познаваш го приемам като обида. Не се опитвай да разваляш тона моля. Искам градивни коментари. Така по темата.1. Радвам се, че ти допада. Относно регистрацията, да знам, че е лесна обаче съм сигурен, че влизат във форума ни мнооооогоооо хора да разглеждат... и ако им хареса се регистрират. Не виждам защо нерегистрирани потребители да четат лични неща за форума. Не казвам, че ми е личен проблем, за да не почнете сега да ме нареждате, че съм много притеснителен :) Просто идея, но бих се съгласил с логично обяснение.2. Вие държите уорновете. Използвайте ги да накарате хората да са мили, а не и вие да се излагате понеже освен себе си представяте и форума ;) Относно колко сте заети смятам, че ако нямате време да известите хората за наказание тогава накажете по-малко, но известете всички. Всеки има право да знае за какво е наказан.4. Визирам и раздел Проекти. Ами аз например искам в моите проекти всеки да може да си пише каквото иска. Може ли? Нека и другите си кажат мнението. Относно Търговските раздели. Не ме касае много много както повечето хора, но не ми допада също да не може да се коментира. По-строги правила като забрана на коментиране свързано с цената би било добре сякаш. Примерно по 20% уорн за това човека ще знае, че не трябва. А анкетата я пуснах просто ей така, без цел да показвам нещо, но ако смяташ 50/50 за добър резултат нямам грижи.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не виждам защо нерегистрирани потребители да четат лични неща за форума...

Като не искате да ви четат личните проблеми, решавайте ги на лични съобщения, просто е.30 човека от много въобще не е 50/50. Останалите явно не ги вълнува, т.е. добре са си и така. Ако "да се чувстват удома си" означава да "разхвърлят" и да "цапат", то по-добре да не се чувстват като удома си.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как определи , че влизам остро ?! Директно и по същество - винаги , такава натура съм - ако го разбираш , че "влизам остро" недей . Не разбрах какво искаш да кажеш за това , че само ние си знаем кое къде го пише ...Лош не се опитвам да те изкарам в нито един случай , не са изречени/написани думи от мен ! Казвам , че АДХ каза неща , които ако не беше казал ние щяхме да кажем ,т.е. мнението ни се препокрива с неговото . Пак не ме разбираш погрешно , именно защото диалога ни не е махленска свада не е редно да разбираш повече от нещата по начина , по който ги приемаш ! Имай в предвид , че ти си имаш мнението си , но то не е задължително да е правилното . 1-Малко или много Форума е това , което се вижда/чете . Скрити условия и раздели няма , именно за да си направиш точна преценка искаш ли да бъдеш регистриран или не . Лично мен като потребител този раздел не ми беше от най-приятните , винаги се стигаше да разправии и аз като човек , който може да си изкаже мнението го изказвах , обаче не оставах разбрах и съответно се ядосвах и хабих време - един нов потребител е редно да види всичко и да прецени сам за себе си дали това място му допада :) Варианта да не се вижда някой раздел има примерно в Технически или Купува/Продава , но за момента смятам , че е ненужно .Анкетата с броя гласували не е определено точна извадка нито за единия резултат , нито за другия - но е на лице . 2-Уорна като такъв представлява обяснение , коя точка на правилата си нарушил - по какъв начин може да го представиш , че да "не се излагаме" ? При даването на самия уорн има опция да пишеш лично автоматично на потребителя - това се използва като вариант , но не винаги , защото често се пишат обяснения в причината за уорна . Да съдиш за работата ни отстрани без да познаваш същността й не е изобщо показателно ! По логиката ти , че всеки има право да знае за какво е наказан - на всеки му се дава право да се запознае с правилата преди да се регистрира , при изменения на правилата всички виждат съобщения - друг е въпроса дали всички ги четата :)4-Нямаш проблем , твоята тема ще бъде оставена без модераторска намеса :) А за раздела Купува/Продава - виждането ти няма как да бъде осъществено - с колектива сме на мнение , че да разрешим коментирането ще доведе до необуздан спам , караници , разправии и в цялата суматоха хората с правилните въпроси и отговори ще се изгубят или ще предпочетат да пишат лично на автора отколкото в темата му ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли не ме разбираш? Значи да разясня:"АДХ каза много неща , да не кажа всичко и наистина е неправилно да се тълкува по този начин всяка негова дума" - АДХ бил казал всичко? Кое е това всичко? Неговите думи някак по подразбиране се вземат за правилни или какво? Ако не съм съгласен с него означава, че тълкувам (очевидно правилните му думи - според кого?). Ако има нужда от повече разяснения кажи.1 - Разбрах, че "Предложението не е лошо", но какво от това. Според мен не получих смислен отговор защо да не се случи.2 - Имах предвид, че вместо да се държите и вие обидно (това визирах под "да се излагате") накажете този, който е заслужил. Относно това, че всеки трябва да чете правилата - ами всеки се запознава и със законите ама после като те съдят мисля, че ти казват "Осъден за нарушаване на ...", а не "Осъден си! За причината чети в законите" или да те хвърлят в затвора даже и без да ти кажат осъден си.Предвид това колко сте склонни да се замисляте над предложенията ми се радвам, че поне проектите ми ще са свободни.Диалог не се получи за съжаление. Съжалявам за изгубеното време на двете страни. После да ми говорите да даваме предложения мисля, че е подигравка.

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ли не ме разбираш? Значи да разясня:"АДХ каза много неща , да не кажа всичко и наистина е неправилно да се тълкува по този начин всяка негова дума" - АДХ бил казал всичко? Кое е това всичко? Неговите думи някак по подразбиране се вземат за правилни или какво? Ако не съм съгласен с него означава, че тълкувам (очевидно правилните му думи - според кого?). Ако има нужда от повече разяснения кажи.

Ще поясна - в първото си мнение на темата АДХ е отговорил на въпросите ти и исканията ти с почти идентичен отговор от наша страна ! Неговите думи са правилно според нас - нали към нас е питането .

....1 - Разбрах, че "Предложението не е лошо", но какво от това. Според мен не получих смислен отговор защо да не се случи.

Пак казвам , предложението ти е добро - ние дадохме и нашето виждане по въпроса - предполагам , за да не ни обвинят отново в нещо - потребителите трябва да решат дали това предложение е добро и искат да бъде така или не ;) Смятам е честно .

...2 - Имах предвид, че вместо да се държите и вие обидно (това визирах под "да се излагате") накажете този, който е заслужил. Относно това, че всеки трябва да чете правилата - ами всеки се запознава и със законите ама после като те съдят мисля, че ти казват "Осъден за нарушаване на ...", а не "Осъден си! За причината чети в законите" или да те хвърлят в затвора даже и без да ти кажат осъден си.

Ще ти отговоря с пост , който вече съм написал по-горе :

2-Уорна като такъв представлява обяснение , коя точка на правилата си нарушил - по какъв начин може да го представиш , че да "не се излагаме" ? При даването на самия уорн има опция да пишеш лично автоматично на потребителя - това се използва като вариант , но не винаги , защото често се пишат обяснения в причината за уорна . Да съдиш за работата ни отстрани без да познаваш същността й не е изобщо показателно ! По логиката ти , че всеки има право да знае за какво е наказан - на всеки му се дава право да се запознае с правилата преди да се регистрира , при изменения на правилата всички виждат съобщения - друг е въпроса дали всички ги четата :)

И ще допълня - ако има потребители , които са получили предупреждение без обяснение за какво - нека ни пишат ! Пак казвам , няма потребител , на който не му е обяснено .И ще се отклоня - както и правилата за движение , така и законите многократно се нарушават от гражданите , къде с умисъл , къде без умисъл и ежедневно сме свидетели на "тарикати" решили да прекрачат закона , да потъпчат правата на другите граждани и да си правят каквото си искат - свидетели сме , че на половината от гражданите винаги са им виновни властите . С това искам да кажа , че недоволно винаги ще има , а властта винаги ще е виновна ! Нека граждани се разбира потребители , нека закони се разбира правила , нека властта се разбира модератори/администратори .

Предвид това колко сте склонни да се замисляте над предложенията ми се радвам, че поне проектите ми ще са свободни.Диалог не се получи за съжаление. Съжалявам за изгубеното време на двете страни. После да ми говорите да даваме предложения мисля, че е подигравка.

Твоите предложения са си твои предложения , ние изказахме нашето мнение по твоите предложения . Редно е сега потребителите да вземат решение дали някое от предложенията да се приемат или не . Навремето аз писах като обикновен потребител такова предложение - ясно структурирано и обяснено и то бе прието от модераторския колектив . Ако е нужна нашата помощ да направим промени по темата или е нужна нова само ни кажи :) Моля те да разглеждаш нещата така - ти даваш предложение и едната страна на нещата , ние казваме каква е другата страна на нещата - потребителите се включват и взимат решението - сам виждаш , че активността не е особено висока .
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като една част от въпроса тук е "Защо този раздел е видим за всички". Това е раздел в който могат да пишат хора с проблеми които може да са свързани с регистрацията им. Този раздел има по особен статут. Това е начин да се свържат с екипа хора имащи проблеми всякакви проблеми с форума!

Останалата част от въпросите, ами преди защо можеше да се коментира, сега защо не може да се коментира! Болшинството от потребителите споделя нашето виждане че сега този раздел е много по чист прегледен и подреден. Освен това гарантира еднакъв период време на темата на преди позиции нещо което ако коментарите са разрешени е невъзможно.

 

Това за държанието няма да го коментирам, повечето от моите постове така или иначе се приемат за високомерни, просто само защото съм администратор.

 

За ограниченията, какво означава много ограничения, най-много има в раздел Обяви и пазар. Останалата част от форума правилата на практика се изчерпват с това да имат добре упътващо към проблема заглавие, да се пише на кирилица и да не се обиждат потребителите. Като за техническия раздел има препоръка да не се дават съвети които могат да навредят или в които не са сигурни потребителите.

 

В заключение за модерирането ще кажа че просто целият екип сме прекалено толерантни към потребителите, просто защото всеки един от екипа е бил един от потребителите. Ние не сме както се казва "лошите в страшния филм", ние сме едни от всички нас. Умишлено не казвам от вас, ние сме едно цяло, потребители и модератори. Сигурен съм че на всеки един поотделно въобще не харесва темите с помията, но пък много хора си умират от кеф като има сеир. За съжаление няма как да се елиминират тези случки напълно, 100% доволни никога не може да има! Просто е важно следващия път когато някой иска да напише нещо в тема с много помия, да се сети че може да срещне човека който оплюва утре на улицата или на друго място и едва ли ще си помисли да му каже тези думи. Още по малко с такъв тон с който си позволяват тук!

 

Екипа винаги е отворен към предложения, но нека те са обосновани за да можем да ги дискутираме. Просто предложения не водят до нищо градивно.

 

С уважение Красен Филипов

/a.k.a Al Capone/

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси да разбирам, че в този раздел могат да пишат хора и без регистрация ли или в какъв смисъл ако имат проблем с регистрацията?Може ли да бъдеш конкретен и да кажеш кое мое мнение и защо не е било обосновано. Защото това ми звучи малко наизуст написано. Прочети нагоре и ще видиш, че не моите мнения са необосновани. Това колко сте толерантни трябва да го кажат хората, не вие ;)Ама толкова сте наплашили хората, че не смеят да си дадат мнението даже :) Работата тук е дискусия между мен и модераторите :D И за трети и обещавам последен път да попитам :) : Защо трябва да даваш алтернативен начин за връзка?

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не всеки влиза да си следи профила постоянно, а и от тук пазаруват собственици на автомобили, които нямат регистрация. Алтернативния начин за връзка е помогнал на няколко мои познати (без регистрация тук и неинтересуващи се от форума, но желаещи да си оправят колата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не всеки влиза да си следи профила постоянно, а и от тук пазаруват собственици на автомобили, които нямат регистрация. Алтернативния начин за връзка е помогнал на няколко мои познати (без регистрация тук и неинтересуващи се от форума, но желаещи да си оправят колата).

Това не го прави задължително условие ;)
  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав :) . Но и сам виждаш колко теми от недоволни има и колко мнения от типа "...и оня се покри..." . При положение, че не е работа на модераторския екип да "съдийства" сделките, това е поне някаква помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като една част от въпроса тук е "Защо този раздел е видим за всички". Това е раздел в който могат да пишат хора с проблеми които може да са свързани с регистрацията им. Този раздел има по особен статут. Това е начин да се свържат с екипа хора имащи проблеми всякакви проблеми с форума!

 

Защо не мога да давам оценка на мненията и защо имам ограничение от 2 мнения на ден?

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но и сам виждаш колко теми от недоволни има и колко мнения от типа "...и оня се покри..." .

Темите от недоволни са най вече заради забраната на коментарите в "купува- продава" ..Ако можеше ужиленият потребител да пише направо в темата на злоупотребилия, хем следващите потенциални купувачи ще имат едно на ум, хем няма да има такива теми за измамници ..

Защо не мога да давам оценка на мненията и защо имам ограничение от 2 мнения на ден?

Защото преди употреба на форума, не си прочел листовката колега ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като я прочета (листовката) ще мога да оценявам постовете така ли?Не ми отговаряй веднага ... и без това ще мога да то отговоря чак утре , защото постовете ми за днес се изчерпаха :D:D:D

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата от самото начало, но това...

 

 

Защото не всеки влиза да си следи профила постоянно, а и от тук пазаруват собственици на автомобили, които нямат регистрация. Алтернативния начин за връзка е помогнал на няколко мои познати (без регистрация тук и неинтересуващи се от форума, но желаещи да си оправят колата).

 

Това не го прави задължително условие ;)

 

Как да не го прави задължително условие, при положение, че това е правило на този форум (т.е. щом е правило, това автоматично го прави задължение един вид). Ти какво, бунтар ли го раздаваш, капацитет по даване на мнения и предложения ли си, създател на форума ли си, какъв си :huh: Кой си ти, че да даваш предложения и да очакваш, че задължително бележките ти трябва да се приемат на общо основание. :ph34r: Искаш да си наопаки спрямо правилата и да очакваш че каквото предложение дадеш трябват всички да се съобразяват с него ли :blink: Моля ти се.

Какво против имаш това, ако купуваш или продаваш някаква част, да дадеш освен телефон и един елементарен и меил или скайп, 2012-а година сме за Бога, меили безплатно се правят за 3 минути, почти няма хора които нямат скайп, дори децата в детската градина вече имат :lol: . Щял да те притесняват с писане ли - ми щом не искаш да те притесняват по електронна поща и по скайп, не пускай нищо за продаване или купуване тук, проблема е решен :lol: Ако те е страх от ботове, спамове, че ще те залеят точно от този форум... почти всички електронни пощи имат грамотно работещи спам филтри и ако човек знае как да си настрои пощата, няма да има проблеми със спам и флууф (макар, че ме съмнява точно от този форум да те прихванат, ама както и да е :ph34r: ). И като цяло е удобно, момчето отгоре ти обясни - ако някой не регистриран влиза и иска да купи нещо, като няма регистрация не може да напише лично съобщение, а не са редки случаите когато нечии телефон е изгасен и няма свързване с пусналия темата. Затова ако има или електронна поща или скайп или няма значение какво, то би било единствено само от ползва, не във вреда !!! А в крайна сметка този форум е за да улеснява и да е в полза на хонда манияците. Поставянето на поне един алтернативен метод за връзка с продавач/купувач на някаква стока е улеснение и това правило изцяло се припокрива с идеята на форума (полза, улеснение) !!!

Това твое предложение (за алтернативния метод за връзка че трябвало да се махне) драги си е чиста префирция за да има на какво да си държиш и отстояваш, не че е проблем реален. Като да си даваме предложения за нови правила :unsure:

Ми то така всеки може да си дава предложение, я да се смени червената рамка на форума че мрази ЦСКА и червеното му напомня за тях, няма да му хареса да пише на кирилица, че иначе е по-лесно... това тук не е анархия и не е ресторант където всеки може да си поръча какво му кеф от менюто :ph34r:

Правилата на форумчето ни са си прекрасни, модераторския екип също (някои от тях познавам лично и са страхотни момчета :rolleyes: ) Тая тема не разбирам защо още стои ами не е изтрита. За пореден път модераторите се доказаха като толеранти щом тази глупава тема още стои. Ако е в друг форум, отдавна да е заминала. Замислете се. ;)

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

префирция

 

Всеки ден научавам по нещо ново .... Публикувано изображение

 

п.п... абе Митак , нямаш ли работа в гаража ?!! Публикувано изображение

 

п.п.п.. ... а "кълвачите" на рейтинг са ми най-любими ...... ... ....

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази агресия ми говори за незадоволеност :lol: Драга остави ме с моите префирции моля. И спазвай добрия тон както всички преди теб!

  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата от самото начало, но това...

Който иска да пазарува от форума - да си направи регистрация - нали е "Хондаджия".Както каза "2012-а година сме за Бога, меили безплатно се правят за 3 минути" не вярвам регистрацията тук да му отнеме повече.ПП И стига с тия изказвания тип Професор Вучков :lol:
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Незадоволеният в случаят си ти, защото какъвто и отговор да получи на своите въпроси от хората определящи правилата тук, ти все не си съгласен и се опитваш да ги промениш :rolleyes: Добрият тон е спазен от моя страна, някъде нещо да е нарушено с поста ми, някое правило ?! :huh: Ако е така, нека модераторите кажат, съжалявам ако е сторено (не е съзнателно). Но някой май се чувства засегнат.

Драга остави ме с моите префирции моля

Остави ни и ти с твоите оплаквания. Втора седмица под ред се дъвка това, как да се напише една електронна поща в обява било проблем и трудност и защо е така, ами не иначе. Аман. :lol:
  • Нагоре 3
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моето предложение някой го е изтрил ???:(

 

както е написал CiviC PoweR ...защо имам ограничение от 2 мнения на ден...

 

Имах предвид да можеш да пишеш повече от две мнения на ДЕН , да не говорим че системата не ги брои много точно тези две мнения на ден ?

 

Прочел съм ги правилата. И в тази тема нали искате предложения пък после се трият ??? Или нещо не съм разбрал ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...