Jump to content
B7_

Нов протест срещУ високите цени на горивата

Recommended Posts

На 26 февруари ще се проведе пореден Национален протест срещу увеличението на горивата. Организатор е Гражданското сдружение "Сила", а началният час, който е предвиден от организаторите е 15:00 часа.Днес ще бъде представена декларация, в която се описват причините за протест, искания, които бяха отправени към управляващите и все още не са изпълнени, както и анализ на тежката ситуация в държавата.Във Велико Търново ще се проведе пресконференция, на която ще присъстват председатели на регионалните структури на ГС "СИЛА” от страната, а също така и собственици на малки и средни бензиностанции.Вече близо седмица в България цената на най-масовия бензин А - 95 държи рекорда от 2,57 лв. за литър.Автор:Novini.bg46Добави коментарСподели Разпечатай Изпрати Новини.бг

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че отново се организира протест. Мисля си обаче, че няма да има голям смисъл от него както всеки друг протест, който се опита да се осъществи в страната ни в последната година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българинът е индивидуален играч.......И 5 лева да стане пак ще кара и ще си псува но само толкова..... ;)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно "СИЛА" миналата година прецака работата. В България протестите се организират от някоя партия, сдружение или профсъюз. Накрая отиват представители на организацията при управляващите и се "споразумяват" ;) И след което, протеста свършва безславно. Един път нямаше организатори и потрошиха Народното събрание.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път нямаше организатори и потрошиха Народното събрание.

Блажени са невежите! Иначе всеки протест има смисъл. Рано или късно и тук ще има катализатор който да доведе до нещо което ще покаже че когато няма избор има протест!
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че се организират нови протести,цените вече са безбожно високи.Не трябва да мислим така,че нямало смисъл,защото ще продължават да ни "тъпчат" с още по високи цени.Трябва да направим нещо за да се разбере че не се издържа вече .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен цялата система е грешна не е скъп бензина ами народа е беден !но си трае ....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен цялата система е грешна не е скъп бензина ами народа е беден !но си трае ....

Май баш са си верни и двете - хем най-скъпия бензин, хем най-ниските заплати и после върви прави бегачки :lol:
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не бензин под 3лв си е супер цена в момента не е скъп ,ама приходите калпави ...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивата са ни скъпи за стандарта ни на живот.Просто вече почва да не се понася.Но както се знае,нито ще намалят горивата,нито ще се оправи нашата държава.Хората търпят и гледат да свържат двата края.А ония гадове си карат скъпите коли,ходят си на почивки,а на Банско а по Алпите,и си живеят охолен живот, за сметка на кой?... за сметка на народа.Никой не му пука дали ще умрът от глад хората или бензина ще стане 3-4 лева,защото финансите никога не са им проблем :(

Редактирано от galev_90
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли че от тия протести файда няма. Никой не ни обръща внимание и нищо не постигаме с тях. Къф е смисъла да идеш да изгориш за 30лв бензин, за да си сипеш 10-15 пъти за по 2-3стотинки и да завъртиш из града със стикери "ПРОТЕСТ ..."?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли че от тия протести файда няма. Никой не ни обръща внимание и нищо не постигаме с тях. Къф е смисъла да идеш да изгориш за 30лв бензин, за да си сипеш 10-15 пъти за по 2-3стотинки и да завъртиш из града със стикери "ПРОТЕСТ ..."?

Еми хубаво.. нека да не се борим.. нека да оставим всичко на произвола на съдбата.. така де на управляващите :) Колеги с протест може да не стане, но без протест дали ще стане? Единственото спасение е тояга или да се бяга !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: е айде обясни ми какъв протест е това да идеш да си налееш за 50лв бензин за да обикаляш като гламав по безиностанциите и за да си зареждиш за още 20лв безин, ама много пъти за по 10 стотинки. Цената на бензина тук е една от най-ниските в ЕС, просто заплатките са ни малки. С тия протести само си даваме парите, за да ни се смеят по улицитие.
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rulemaker, има право, само защото нашите протести са неефективни, не пречат на живота, ами минават и занимават. За да е успешен един протест трябва нещо да произтече от него и някой да се съобрази, а единственото, което наистина произтича е, че хората на протеста харчат пари за бензин.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бензина си прав, че е от най-евтините, за това не споря, парите за горивото така или иначе ще ги дам, поне ще се отърва от всички жълти стотинки, а те са доста. Идеята ми е да не стоим безучастно, а да правим нещо по въпроса. Нека да го направят 3.00 лв няма проблем, но минималната заплата да не е смешните 122 евро или там колко бяха, а да е 250евро поне. Не искам на 20 вече да съм отчаян от живота и да не виждам бъдеще... :dry: ПРОПАДАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО !

Редактирано от Palko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що тогава протестът да е със сипване на гориво, обикаляне с колите и т.н... Вместо да се харчат пари, да се направи както се казва калабалък по бензиностанциите и пеш. А що се отнася до това, че някой ще ви се смее, то и на Гърците се смеем, ама виждате резултатите от днешните новини!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протест-а трябва да е на велосипед. Така няма да имат бонус печалби от големи разходи за горива покрай протеста.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нетрябва да се обикаля а просто да се препълнят центровете на градовете за да се затрудни трафика да бъде създадено главоболие на управляващите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравяте факта че българина е мързелив и няма да излезе да протестира пеша, камоли в студа

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега прочетох една статия че от следващия месец цените на бензина могат да скочат с поне 0.20 стотинки.Моята кола седи вече втора седмица пред нас и не се кара,сега забърсвам прахта от колелото и вече тотално я заебавам.Или ще и сложа газ колкото и да не ми се иска то това на нищо не прилича вече.П.П. То хубаво протест ама не намерих никъде информация по градове как и къде ще се проведе,знае се само че е на 26-ти.

Редактирано от велизар
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам вие как зареждате но аз карам все по малко и зареждам вече когато колата неиска да запали. Започна да ми става непосилно да си карам колата следкато пращам 200лв застраховка 70 винетка 30 преглед 160 данък и 2.57 бензин за литър ... :huh::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая година прегледа е 40 ;) застраховка си направих за 170, данък не плащам :D и чакам да се постопли времето и да изкарвам велосипеда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rulemaker-а е прав, че българина е мързелив. Но в последно време доста хора вече не си карат колите (както става ясно от горните постове) и наблягат на придвижването по друг начин - особено пеш. Или поне карат колите само при необходимост, а в останалите случаи както намерят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тия хора ми е чудно, защото задръстванията са си все същите. А тоя протест е точно през да не казвам коя част на търговците, защото който няма да зарежда на 26ти, най-вероятно ще е заредил на 25ти...

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернативата е пеша, с градския транспорт или с колеУло! :D Това е протест, понижаване на търсенето и последващо намаление.Няма къде да го дянат бензина разберете, ще намаляват цената за да продават.При бенза имало конкуренция чух сутринта по ТВ.60% внос!При дизела нямало и затова цената = монопол!Честито!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуииии и аз съм адски зарибен да изтупам прахта от байка, но нека не забравяме че дори за това нямаме условия... Не мисля да рискувам живота си рано сутрин в час пик, когато дори в кола не е много безопасно. Разбира се подкрепям мнението на рула че това с обикалянето е безсмислено. Друго трябва да е ключето от палатката ма да видим дали ще го намерим.п.п: Слагайте газови на бегачките, стига сте се дърпали :lol: LPG power :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема скъпото гориво, а ниските доходи. Да, трябва да има протести, но те трябва да са срещу ония мърсоли, дето ни управляват, а именно да спрат да крадат и да си гледат работата както трябва - да има добра икономическа среда за бизнеса, да се разкриват работни места, да се намали бюрокрацията, законите да се спазват и т.н. Когато това стане факт всичко ще си дойде на мястото. Но първото, което трябва да направим е да започнем да работим повече и по-качествено.Иначе аз проблема със скъпото гориво съм го решил отдавна - карам колело. Вадя колата само когато се налага.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще спрем колите си утре ще спрем да ядем.......що не легнем да умрем :rolleyes: Тази държава не защитава интереса на народа а на едрия капитал ;) С тия мижави протести нищо няма да се оправи,кучето си лае кервана си върви.Проблемът е че не сме народ да сме едини а сме паплач :angry: Сами сме си виновни за съдбата. Плюем по управляващите които сами сме си избрали и след 4 години пак отиваме да избареме поредните бирници ;) Ние сме по зле и от мазухисти :D Стискаите зъби и се запасете с вазелин ще ни го вкарват бавно.......само стоите и гледайте.Ако си мислите че само проблема е с горивата,те оказват коствено значение и върху други свери ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не косвено а пряко.Всичко което се случва в "държавата" е в следствие деиствието или бездеиствието на управляващите.Протеста трябва да е насочен срещу тях.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протестите имат за цел, народа да изрази недоволството си пред управляващите, които биха могли да поправят нещо в полза на народа. Това е цялата идея..просто в България често не се обръща внимание на гласа и волята на народа, което води до обезмислянето им. УПРАВЛЯВАЩИТЕ много добре знаят какво е минимална заплата 270 лева и какво е цена за литър дизел 2.70..въпроса е, че нищо не се прави по въпроса.. обяснения от сорта "растеж в световните нива на цените" е необективен. Ако не са толкова гладни " за акцизи" може би цената нямаше да е такава. Успех на протеста! Дано дочакаме положителен резултат. :rolleyes:

Редактирано от GS=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='GS=' timestamp='1329840056' post='1057271825

..просто в България често не се обръща внимание на гласа и волята на народа

Не често,а изобщо.Демокрацията в територията България е понятие без покритие,по точно е тятър за раята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От утре нови ПО-ВИСОКИ цени! Честито НАРОДЕ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана утре и вече е +5ст до 2.61 A95 и 1.44 LPG. Нафтата е още 2.70.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подслушан разговор под земята в метрото:-Много ми харчи колата минава 16 до към 18/100, возя се на къси разстоянияи докато загрее, харчи като змей!-Моята минава 20/100, студено и е, трудно загрява.-Е зареди цените и студа сме в метрото, ама и да се стопли времето,цената на бенза много ни бърка.П.С. В 10.00 беше тъпкано метрото, преди в този час беше доста празно! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е народа стои и гледа как му вземат парите които заработва с труд.Гърците съм ги признал онези кат се вдигнат целия свят разбира!!!! Ние ще вдигнем (малко хора за малко дни) и ще ни сложат на *** си!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протест в 3 часа следобяд, иху аху 1 час и след това по къщите както стана и при предишните протести файда никаква от цялата работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам много съм се чудил.Значи на протест може да идем, определени хора защото не ни изнася.Другите си викат е то от ме ннищо не зависи няма смисъл няма не знам си кво си.Само разправии с полицайте да се имат да се харчат един вид пари на вятъра.Не ме разбирайте погрешно до сега само 1 протест съм изпуснал,но както след всеки протест намаляваха хората какво трябва да се направи.Ония изедници ги боли факса дали някой ще стачкува или не. :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...