Jump to content

Recommended Posts

Колеги,дайте мнение за някои по-меки марки летни гуми,които при рязък старт да зацепват добре.Знам за Йокохама Парада,но не са ми в ценовия диапазон...Благодаря на отзовалите се!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,повечето хубави(меки) от класа на парадата са на такава цена.Иначе парадата е супер добра,едни 195/15 ще ти дойдат перфектно. Лятото на сбирките това беше най-масовата гума на бегачките..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имах Парада и въобще не бях доволен. Знам, че всеки си хвали каквото има но все пак...на дъжд просто не я търси. А за да стартираш с нея адекватно трябва бая да си я позагрял. И освен това е скъпа гума. Погледни Bridgestone Turanza ER 300, карах ги само 1-2 месеца преди зимата но съм крайно доволен. Цената за нова гума с пресен дот беше около 111лв за брой, което според мен е приемливо (размер 195/50/15). Тихи гуми (за разлика от шумната парада) и лепнат много добре. Недостатък йм е, че се износват по-бързо, но пък човек като се замисли няма да караме с едни гуми 10 години я.п.с. Като стартирахме с тебе последният път бях с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Кало.И за местенето мерси!Ще ги погледна!Давайте и други,да сравним!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко по меки лятни гуми са някои модели на кумхо.имам лични наблюдения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейиии,как не се сетих,че има търсачка,мерси колега за прясната информация.....има теми от 2005г. :blink: От тогава май гумите са се поподновили.Айде да не приемаш мнението ми за заяждане,както аз нямя да приемам твоето като намек за умствените ми способности.Все пак съм задал конкретен въпрос и отговора ти е неуместен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам за търсачката - в темите има отзиви от колеги ,експериментирали с различни марки гуми ...Публикувано изображение

Прав си , че голяма част от тях вече ги няма в производство , но аз съм на принципа "работещо"- "не работещо " , тоест вършещо работата си ....

Бих ти препоръчал Toyo R888 или Toyo R1R .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако става дума за семи слик А048 на йокохама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрийт гуми на поносима цена са Toyo proxes T1R, има ги на поносима цена в Англия, за размер 195-50-15, карах рекса миналата година с такива, добри са за цената си, но не очаквай чудеса! Както казаха колегите, ако търсиш добро сцепление, се насочи към полуслик от сорта на toyo 888, R1R, yokohama advan...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадата не са меки изобщо, и аз карам с такива. Хубаво сцепление имат само ако асфалта е доста топъл, иначе са като пластмасови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам едни много добригуми FALKEN GR/B RS TUNE SERIES те са стрийт гуми но са доста лепкави,спомням си даже на диното в пловдив се размекнаха по валяците. Гумите са доста стар модел преди 5г ги бях купил, ако успееш да си намериш такива запазени можеш смело да слагаш.

 

Публикувано изображение

 

ето тази гума също не е никак лоша,едно време правих доста яки старове с нея като имах прелюда UNIROYAL RAIN SPORT 1 доста лека гума и с много добро сцепление,но отново незнам дали ще си намериш запазени такива.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен "мека" гума 2ра ръка-недей да взимаш,просто ако е станала на кокал няма да ти върши работа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...колега аз имам Фулда Прогресо и съм много доволен от стартиране с тях.Купил съм ги нови преди 2/3 години 100лв беше бройката учудващо добра гума!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля това лято да се оборудвам с 4 от тези ZE912 http://www.gumi7.com/bg/tires.html?tire_width=195&tire_height=50&tire_diameter=15&brand_id=11&tire_type=2&search_type=1&submitSearch= маде ин джапан и като чета по сайтовете доста ги хвалят.

Редактирано от dimo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да повдигна малко темата :)Предстои ми покупка на гуми. Размера ми е 195/55 R15. Към момента съм се спрял на Yokohama S.Drive. Чудя се обаче защо този модел е по-евтин от примерно C.Drive? До колкото разбирам S.Drive са 'рацерски', което според мен ги прави подходящи и надеждни и за ежедневно каране. От друга страна C.Drive ги дават за надеждни ежедневни гуми. За моя размер цените са съответно около 135 и 185. Защо има такава голяма разлика и някой може ли да сподели мнение и впечатления за S.Drive?Други алтернативи са ми:- Semperit SpeedLife (пак около 180лв). Гледам тази година имат добър резултат в ADAC, макар теста да не беше за 15ки. - Kleber DYNAXER HP2 (130-140лв) HP3 (180лв). За тези не знам нищо, но гумаджията ми ги хвали.Всякакво мнение и отзиви са добре дошли! :)Иначе да допринеса по темата: до сега съм карал Kumho Ecsta SPT. След 2рия сеозн на едната и се получи цицина. Като цяло съм доста доволен. Не са шумни, уж спират добре. Определям карането си като нормално, на моменти може би бързичко, но не и спортно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минавай на 195/50/15, че тия 55-ки са с 60% по скъпи!Туранза ер 300 - 195/50/15 -116лв. 195/55/15 -190лв :PИНФО!ADAC 2012ADAC 2011

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли проблем разликата в диаметрите? Според калкулаторите е 19мм, което е недопустимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един + за Туранза ЕР300, на 2-3 пъти ме спасяват вече. Също и положително мнение за Toyo T1R, на мокро време съм супер доволен от тях. За колегата с Yokohama-та карах с 195/45/15 такива, супер недоволен останах, доста са твърди, на мокро си като се едно караш шейна, единствено в най-големите горещини са маааааалко по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Освен Bridgeston Turanza, за която общо взето само положителни отзиви чувам и чета, другите за които последно време от различни места и хора чувам положителни мнения са Uniroyal Rainsport II. Аз също съм на 195/55 R15, но се замислям да мина на 205/50R 15. Разликата в цените им е минимална, а не ми се минава на 195/50, макар че на тях цената им наистина е много примамлива.Основната причина, обаче за да се включа в темата е, че последния път като се ровех по сайтовете попаднах на това: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/bridgestone/re002-20550-p-47716.html Bridgestone Potenza Re002 205/50 R15 за 200лв, като разликата с Туранза 195/55 R15 е около 10лв на гума.Някой има ли впечетление от тези гуми че мен много ме блазни идеята да я кача колата на Potenza.Другите за които искам да питам за мнения е Nokian, моделите V и H, и евентуално Z, която май е най спортна?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги,никои ли не кара с Континентал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лично Потенца повече не ща и да видя,страшно твърда гума,на сухо докато загрее можеш да идеш до Бургас,иначе като загрее,лепне добре,но на мокро....с 4 Потенци се въртях със 70км.ч от една локва на пътя,останала неизсъхнала,под един мост....И тва не са само мои наблюдения,говорил съм и с един друг приятел,имаше същите проблеми.Аз затова и пуснах тая тема,за да видя с какво да сменя Потенците....Тва лято,което мина,карах с такива-http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/38119/ и съм доста по доволен от Потенците,особено на мокро...

Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Toyo T1R са на цена от по 110 лева (грубо) и са идялни за улицата . И на мокро и на сухо . А за по-дбър грип Toyo R1R , но цената там е към 150 лв за брой . Toyo Р888 трябва да имаш доста дълбок джоб за да ги търкаляш по улицата !

Редактирано от Philip Nenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo T1R са на цена от по 110 лева (грубо) и са идялни за улицата . И на мокро и на сухо . А за по-дбър грип Toyo R1R , но цената там е към 150 лв за брой . Toyo Р888 трябва да имаш доста дълбок джоб за да ги търкаляш по улицата !

Тези Тойо Т1Р за под 150 лв не ги намерих....14 и 15 цола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЛИНК - 132,11 Лева с доставката до вас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тезиhttp://www.gumitebg.com/hankook/ghumi-ventus-v12-evo-k110/lietni-ghumi-195-50r15-ventus-v12-evo-k110?zenid=of2lmnsiql39bchp8u3bdjnop0карам с 4 такива и съм доволен като цяло от сцепление и поведение на мокро ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка реших да си взема Toyo T1R от Радиал. Тази седмица си прибирам джантите от Горна Оряховица и като се позатопли им се мятам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично Потенца повече не ща и да видя,страшно твърда гума,на сухо докато загрее можеш да идеш до Бургас,иначе като загрее,лепне добре,но на мокро....с 4 Потенци се въртях със 70км.ч от една локва на пътя,останала неизсъхнала,под един мост....И тва не са само мои наблюдения,говорил съм и с един друг приятел,имаше същите проблеми.Аз затова и пуснах тая тема,за да видя с какво да сменя Потенците....Тва лято,което мина,карах с такива-http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/38119/ и съм доста по доволен от Потенците,особено на мокро...

Колега аз съм много доволен от потенцата RE-,НО ако са ти стар ДОТ стават на пласмаса.В гумаджийниците постоянно искат да ме набутат с ДОТ 05/06/07/08г.Уж еФтино за 220лв.Е, гума изпечена, стара на 5г. не е гума!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям филм, колеги. Оказа се, че за момента Toyo T1R не се внася. Предлагат ми Proxes4, които уж били алтернатива, но според сайта на Toyo са всесезонни. Аз съм крано предубеден към всесезонните гуми, но все пак - някакви отзиви за тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля това лято да се оборудвам с 4 от тези ZE912 http://www.gumi7.com...1&submitSearch= маде ин джапан и като чета по сайтовете доста ги хвалят.

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Bridgeston Turanza, за която общо взето само положителни отзиви чувам и чета, другите за които последно време от различни места и хора чувам положителни мнения са Uniroyal Rainsport II. Аз също съм на 195/55 R15, но се замислям да мина на 205/50R 15. Разликата в цените им е минимална, а не ми се минава на 195/50, макар че на тях цената им наистина е много примамлива.Основната причина, обаче за да се включа в темата е, че последния път като се ровех по сайтовете попаднах на това: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/bridgestone/re002-20550-p-47716.html Bridgestone Potenza Re002 205/50 R15 за 200лв, като разликата с Туранза 195/55 R15 е около 10лв на гума.Някой има ли впечетление от тези гуми че мен много ме блазни идеята да я кача колата на Potenza.Другите за които искам да питам за мнения е Nokian, моделите V и H, и евентуално Z, която май е най спортна?

Ето тук има едно мнение http://www.rexnet.com.au/forum/index.php?/topic/140055-bridgestone-potenza-re002-tyre-review/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка гума си има плюсове и минуси. Изборът зависи от това, кое качество на гумата ти е водещо - поведение на сухо, на морко, комфорт, по-къс спирачен път, шум в купето, износване, разход на гориво и не на последно място цена. Аз преди повече от 2 години след доста умуване си взех нови Bridgestone Potenza RE050A с размер 205/45/17 и след изминати около 30 хиляди км мога да кажа, че съм доволен като цяло. Плюсове: уникално сцепление като загрее, позволяват по-спортно каране, по завоите си като залепен, спират много добре. Минуси: на дъжд са доста зле, при по-студено време загряват доста бавно, като през това време са шумни. Като загреят шума от гумите изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям филм, колеги. Оказа се, че за момента Toyo T1R не се внася. Предлагат ми Proxes4, които уж били алтернатива, но според сайта на Toyo са всесезонни. Аз съм крано предубеден към всесезонните гуми, но все пак - някакви отзиви за тях?

Колега купи си Uniroyal Rainsport 2, по-добри са от T1R. В avtogumi са 101лв за 195/50 ;) Не знам защо в България не са популярни, уникална гума е ! Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни и аз се сблъсках с този проблем...какви летни гуми са подходящи.Отначало ми каваха да вземам ханкук или фулда...понеже можех да ги взема с отстъпка,но като се поразрових из нета в ADAC на четвърто място място за моя размер са BARUM BRAVIRUS 2.С довтавката и монтажа ми излязоха по-евтино отколкото тези с отстъпката.Засега съм доволен....а и все едно не смених гумите,а хидравликата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BrIdgestone t001 тва е новата туранза много по тиха отговаря на стандартите от 2015 за по ниско ниво на шум и добро поведение при суха и мокра настилка задължително дот 2012 и произведени в франция или друга държава различна от турция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям филм, колеги. Оказа се, че за момента Toyo T1R не се внася. Предлагат ми Proxes4, които уж били алтернатива, но според сайта на Toyo са всесезонни. Аз съм крано предубеден към всесезонните гуми, но все пак - някакви отзиви за тях?

Колега купи си Uniroyal Rainsport 2, по-добри са от T1R. В avtogumi са 101лв за 195/50 ;) Не знам защо в България не са популярни, уникална гума е !
В крайна сметка си взех Dunlop Fastresponse. За сега съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...