Jump to content
Кирето

Прехвърля сама на бензин

Recommended Posts

така......честита нова година Хонди - МондитаВъпроса е следни като карам с 180км/ч колата неусетно без даже да изписука си е минала на бензин а като я карам по бавноси върви на газ инякъде след 150км/ч си минава на бензин самичка:ph34r::ph34r::ph34r: газовата е ГИ БСМ с рейка Риал неква си На вас прави ли ви така нормално ли е?:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че не е нормално тихомълком да си обръща сама. Сигурно се срива налягането на газта и обръща. Или пък знам ли, може и така да е ако после сама връща на газ. Но би било странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ми е същия като твоя колега само че е 1.4I и е с премахната гарнитура на всмукателния колектор :):unsure: Давайте идей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обратно при газаджийте.Или не и стига гориво/после си я върнал сам на газ/ или е настроен над определени обороти да преминава на бензин с цел повече мощност. Едното от двете е. Ходи да я погледнат :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен двете неща които ги е написал по горе колегата това може да се дължи и за някой много зацапан филтър...Иначе ако до сега не е била така(да прехвърля сама) явно не и достига газта или има някой келяв датчик за налягане.Ако винаги си е била така значи това и е заложено(аз на моята им казах, че такава "екстра" неща)Тези които са ти я сложили би трябвало супер бързо да решат проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баща ми корсата прехвърляше сама , оказа се скъсан кабел по инсталацията на газта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога не си сменял филтъра на газта. На 10 000км се сменят и ако не си го сменял, най-вероятно ти е от това. Мойта преди като я изцепя до прекъсвач и също обръщаше, но с новия филтър нямам проблем, само че доколкото се сещам като обърне и пищеше. Твойта щом не пищи може и някой кабел или нещо по електрониката да ти прави мизерии. При всички положения иди на газаджия да ти погледне колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята съм я направил съвсем съзнателно над 4000 оборота да минава на бензин,което става без какъвто и да е сигнал от газовата. При теб може майсторите да са го направили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да някаква защита на компютъра на ГИ, след сработването на която колата преминава на бензин. Не разбирам много и не съм напълно запознат, но когато слагах ГИ на Civic-а, газаджията ми обясняваше за подобни защити. Например при по-голямо загряване на... рейките (или пък беше на инжекторите ли, компютъра ли... не помня вече какво ми казваше) при продължително каране или при по-голямо натоварване на мотора. При сработването на такава защита се води, че има "аварийно" превключване на бензин. След възстановяване на нормалните работни условия, би трябвало сама отново да прехвърли на газ. Само че би трябвало да "пищи" при това аварийно превключване...Най-добре отиди на газаджия да провери...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблема ти е в ключето! Моята също ми прехвърля сама от газ на бензин.Питах познат който се занимава с газ-уредби и той ми каза ,че проблема е или в релето или в ключа.Размених релетата за газ и бензин(еднакви са),но пролема си остана.Ключа не съм го сменял,защото и хванах чалъма.Наблюдавам си я (то се и чува )и като мине на бензин сама си я връщам на газ с малкото бутонче за принудително преминаване на газ.:rolleyes: Все пак ако много те дразни си я закарай на диагностика при някой газаджия!Успех П.П. Малко късно прочетох ,че си газова инжекция! При това положение мнението ми не ти върши работа!:D

Редактирано от mx rider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това ми се е случило само веднъж до сега просто бях на пета и реших да видя англичанчето колко му е халата и полека ускорих 180км/ч по километраж толкова може и си е обърнала по някое време сама на бензин без да изписука.иначе снощи на околовръсното я изрязах на пълна газ до 5000 оборота и и нямаше грижи самоует :)но явно при по продължително тормозене и 180 защо става не зная според мен инжекторите са лаина. за толкова пари толковаа филтрите са на точно 10 000км. , казаха ми да ги сменям единия на 15 а другия на 30 хил. км.вие как ги сменяте на колко?

Редактирано от Кирето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прехвърли заради филтъра ще писка, щом обръща без да писка е софтуерно, има няколко идеи за софтуерното обръщане, една от тях и наи честата е калпавите дюзи които при тея обороти немогат да се справят със прецизната смес и за да не ти светне чека се прехвърля на бензин (друг е въпроса че въобще може да не изхранят мотора в тея обороти особено ако е ветек). Другата причина за умишлено прехвърляне но със зададено по време, ако продължително караш с 180, може да се зададе примерно след 60 секунди и щом оборотите са над 5000 да мине на газ, с цел пак до някъде опазване на реиката да не изгори некои от бубинките :D макар че някои маистори минават с номера че така се опазвали клапаните от прегряване във високите обороти и работата на газ, Аз лично бих се съгласил с тях, и нямам против ако карам с 4500 колата ми да мине на бензин. Общо взето проблем нямаш отиди при тея с настроиите и ще ти я оправят, макар че по хубуу не я пипаи, квокато минава на бензин на 180 ти да не караш всеки ден с 180.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за мнението вози сравнително евтиноИмам и друг въпрос за да не отварям нова темаОт изпарителя (редуктора) до рейката има един дебел маркуч по който маи минава газта.Целия маркуч мирише на газ (Сякаш е пропит с миризмата на газ)и като пусна парното в колата почва да мирише лекичко на газ това само на градско на извънградско го няма тоя филм.на маркуча пише For LPG CLASS 2вашите маркучи така ли миришат ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ба го маркуча, смени го, намери си един маслоусточив със същото ФИ и го смени, как ша се пропии и ша мериши на газ, тряя да е баси ментака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...