Jump to content
addicted2drift

Сменихте ли гумите?

Recommended Posts

Може да звучи глупаво ама ей така за статистиката! :-)И направо на въпроса!Смених моите на 24.10.2011 - за съжаление само предните! Карам със Semperit icegrip на втори сезон! Доволен съм! :-) Съхранявам летните хоризонтално (аксиално) една върху друга!P.S. Някой знае ли какво значи DOT-а на гумата и как се разчита?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Mischelin W-drive и ги карам цяла година и съм много доволен лятото в жегите не свирят а зимата се държат идеално на сняг и на лед

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дота е много прост, първите две цифри показват седмицата, в която са произведени гумите, а вторите две - годината. Примерно 2310 означава 23-та седмица 2010 година. За дотове преди 2000 не мисля, че е нужно да споменаваме :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ще ги сменя тази събота (29.10.2011) с Debica Frigo 2 175/65/14 (4-ти сезон) мисля да им е последен..... грайфер имат доста(добре се представят). Но смятам за следващата да пробвам нещо друго.

Летните:Прилежно (измити,сложени) всяка по отделно в калъф за гуми.

 

Относно ДОТ-а: Той е разделен на две ....... например: 4408(44-седмица,08-година)

 

п.п. Колегата Veid ме е изпреварил! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много изписано по темата за гумите...Та наложително е да се сменят летните гуми със зимни, защото при ниски температури лятната гума се втвърдява и е като пластмаса и няма никакво сцепление на пътя. Калчука на зимна гума карана през лятото освен, че се трие много бързо, започва да се втвърдява и зимата е лятна гума със зимна шарка.За да не ви се нацепват летните гуми, преди да ги приберете ги напръскайте/намажете със спрей/вакса за гуми.Аз карам зимата с Maloya Davos, втора зима им е, доволно се представят до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Mischelin W-drive

 

А може би си с Yokohama W.drive, че нямам спомени Мишлен да имат такава гума:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тази година заложих на добрата и евтина дебица пък да видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няма да ги сменям , като гледам прогнозата 18 градуса през деня и 4-5 градуса сутрин рано.Според мен няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледал ли е дългосрочни прогнози за ноември? Ще има ли снегове и ниски температури?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има много изписано по темата за гумите...Та наложително е да се сменят летните гуми със зимни, защото при ниски температури лятната гума се втвърдява и е като пластмаса и няма никакво сцепление на пътя. Калчука на зимна гума карана през лятото освен, че се трие много бързо, започва да се втвърдява и зимата е лятна гума със зимна шарка.За да не ви се нацепват летните гуми, преди да ги приберете ги напръскайте/намажете със спрей/вакса за гуми.Аз карам зимата с Maloya Davos, втора зима им е, доволно се представят до момента.

КОлега и аз съм със същите гуми но не съм изобщо доволен от тях когато няма сняг иначе на сняг що годе добре се държат .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених преди седмица със GoodYear Ultra Grip Preformance 215/45/17 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених гумите сложих 265/70/16 АТ:) това на джипа де:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Civica съм с гуми DAYTON DW510 155/70/R13 :D

Редактирано от HONDA-TEAM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/40/16 са на балкона покрити, понеже са с джантите(макар че като се замисля сигурно лятото направо на боклука ще отидат). Другите 195/60/14 ще заминат в мазето или на село, като сложа зимните.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ги смених и сложих максис непомня модела 195 50 15, доволно се държаха миналата зима лошото е че имам само 2.Иначе летните ги съхранявам в шкаф изпуснати на 1 бар на около 10 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече с 4 нови Yokohama W.drive . Намалих раЗмера на Ширината минах от 195/55/15 раЗмер който го дават по каталог и сега с 185/60/15 . Новите гуми седят видимо меки а при проверка налягане има . Джантите са оригинални на хонда. Мога ли да очаквам неЩо дасе влоШи. По калкулатор За гуми имат раЗлика 2мм допустимо.Старите Заминаха в каЗана 2-те а другите Ще са подарък на някой от форума Yokohama 195/55/15 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите Заминаха в каЗана 2-те а другите Ще са подарък на някой от форума Yokohama 195/55/15 ;)

Браво колега!P.S. Благодаря на всички, които писахте по въпроса ми! :-) Редактирано от addicted2drift

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...