Jump to content
vddobrev

Покупка на нов Акорд - имам нужда от съвет

Recommended Posts

Данъчен калкулатор: http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

 

Хонда 2.4 201к.с. - 744.86

Мазда 6 2.0 155к.с. - 574.42 (които няма да плащам тъй като има сертификат H1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е нещо страхотно вече! :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, само където е американско! С всички произтичащи от това предимства и недостатъци.В сервизите тук модели стандартни за EU пазара не могат да диагностицират, какво остава за такива екзотични за нашия пазар автомобили!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера леджента какво не ти харесва? Това е все едно да си купих S класа пред Майбах :lol: Ти искаш да дадеш 45к за една кола. Обаче леджента за 30к ти се струва евтин... Може човека да е закъсал яко с кинтите и да я е пуснал по спешност. Ходи я виж и ако те изкефи имаш 18к за текущи разходи. Колко да са едни тампони, накрайници, накладки на тая кола? А и 20/100 като те притеснява отиваш в БРЦ/все пак това не е 20 год кола да мине с Фобос/ и си слагаш за 1500-2000 лв една перфе газова уредба. Мисля, че на тоя мотор няма да има абсолютно никаква разлика. :D А после ще си возиш задника в лукс за 20*1,26=25,2лв/100км :P п.п.Каквото и да вземеш безаварийно каране. Едно време имах 10к за кола с вариант да се напъна до 15к, но не си купих точно заради отношението на представителите нова кола, а си звех англишманка 1.4 за 6300 като от завода :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които взеха участие със съвети или мнения. Служителите на Мазда проявиха изключителен професионализъм, като съдействие за продаването на моето Пежо (направо ми доведоха клиент), пътуване до Ст. Загора за тест драйв, и най-вече отстъпка от цената която ВЕЧЕ бе значително по ниска от подобна Хонда Акорд - получих екстри на стойност 5000 безплатно (Навигация с ДВД хай-деф екран, аларма, камера за задно виждане, боя металик). И така, следвашата седмица ще бъда собственик на нова Мазда 6 2.2 дизел 180 к.с. ниво на изпълненине "Active GTA".До тук съм карал Нисан, Тойота, Хонда, и... явно е било време да пробвам и Мазда :)

Редактирано от vddobrev
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е и само хубави моменти с нея ти пожелавам :) От описаното излиза, че е удоволствие да се работи с дилъри на мазда, явно хората знаят как да печелят клиенти. Сподели някоя снимка като я вземеш и ако не е тайна - с всичките отстъпки и благини, какви пари излезна колата в крайна сметка ? Интересно ми е, колко по-евтина излиза Маздата спрямо Акорд Type S с 180 коня дизела (който както го мъдрихме тук в темата, излизаше УЖ по данни на сайта на бултрако към 65000лв).

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито предварително,колега.Със здраве да я караш и да покажеш някоя снимка. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мазда 6 2.2 дизел 180кс ниво "Active GTA"плюс металик, аларма, навигация и ДВД 17см. хай дефинишън екран, камера за задно виждане - 57856 минус отстъпка 5080 = 52776 лв.Хонда Акорд 2.2 Type S - 69720 лв. Редактирано от vddobrev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може за кола от този клас да искат допълнително пари за цвят металик! (въпроса е по скоро риторичен) Смешници!Офтопик: Мене много ми допадна тая Акура дето я пуснаха погоре. Ама колегата е в грешка че това е акорд. Akura TL е по скоро Леджънд в по компактна и спортна обвивка, а тази като я гледам е Type S, със 3.7 мотора и SH-AWD системата, както и сдвоените ауспуси и някои други дреболии. А особено така с боядисана в цвета на купето (иначе много грозната) алуминиева решетка e направо убиец. Красавица!

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, разлика 17000лв :blink: А като се сетиш, че ти продаваха 3 годишен акорд (макар и 2.4 бензин фул изпълнение) с ръжди за по-голяма сума спрямо чисто нова Мазда 6... а после защо Бултрако имали по няма и 100 продадени коли на година :dry: А относно това:

Ама колегата е в грешка че това е акорд. Akura TL е по скоро Леджънд

Ти грешиш - всички поколения Acura TL са правени на базите на съответните поколения Акорди произвеждани същите години. В случая тази Acura TL е правена на базата на ЕВРО Акорд 8-а ген. каквато човека създал темата искаше да си купи, кола предлагана за Сев. Америка като Acura TSX. TL си е на базата на Акорд, просто е правен по-луксозен, малко по-голям и са му слагани по-яки мотори, това е всичко. По-нисък клас е от Legend-а/Acura RL, но реално хората предпочитат TL-а, защото е доста по-евтин от Legend/Acura RL, а реално Legend/RL никога не е предлагал нищо кой знае какво повече спрямо TL-а (в смисъл, пак същите екстри, пак V6 мотори, пак предно предаване или SH-AWD както са последните поколения), не оправдава цената си като топ модел. Просто от Хонда така и не направиха флагмана си (Honda Legend/Acura RL) да е наистина флагман, да се предлага с мощен V8 мотор, които друга, по-евтина хонда да няма и с примерно задно предаване. Затова и Legend не се купува и дори американците не го харесват и то отдавна: неоправдано скъп, непредлагащ нищо по-добро от по-евтините модели (като TL). Дори в случая, този TL е по-привлекателен от Legend-а, защото се предлага с механична 6 степенна трансмисия, а Леджънд само с вече остаряла като разбирания 5 степенна автоматик. Според много хора, модела Legend провал от маркетингова гледна точка, от друга страна - Legend-а си е Legend, топ модела на Хонда.А и човека създал темата, още в самото начало си каза, че 6 цилиндрови коли, горещи по 20литра бензин в града не му трябват, затова се бе насочил към Акорд с 4 цилиндров бензинов или дизелов мотор. В крайна сметка, вече е направил избора си, който според мен е идеален - чисто нова мазда, на цената (че дори и по-евтина) на няколко годишен Акорд. Екстра е Маздата :thumbs1: Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това казвам, 17000 лева разлика, а за 3 годишния Акорд 2.4 Executive с ръжда намалиха на 56800 и това беше... абсолютно не реална цена, няма кой да им я купи, но те си знаят, може би им идва по-евтино да си им стои там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда прав си че ползва базата на Акорд. Използват се двигателите и задвижването на по-голямата RL(legend), както и някои от системите по окачването. За мен също TL-S е много по примамлив от RL(legend), както и от TSX(Accord), но в БГ реалността е друga, макар че съществува и Инфинити, което е на същите пари почти и си еи истински RWD. Коментара ми за Акурата нямаше връзка с избора на vddobrev, а по скоро лично мнение - наистина акурата е доста различна кола и разходите по нея също. Аз също мисля че Мазда 6 винаги е била най-прекия конкурент на Акорд, но техническата част както виждаме в случая не е всичко като се купува нова кола със всичките обвързващи фактори...Пожелавам на колегата много радостни мигове с новия автомобил и евентуално завръщане в редиците на Хонда някой ден! :) И дано тогава и производството и предлагането да са достойни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега - искрено се радвам за тебе , защото за мен Хондата като избор щеше да е грешка :( Просто хората от представителството на Мазда явно си знаят работата и вършат много добре , с което истински ме заинтригуваха за в бъдеще и определено при следващия нов или сравнително нов автомобил ще ги имам като опция :) Пожелавам ти безаварийно и приятно возене с МазНата ;) Относно разликата - сещате се колеги колко още повече ще стане разликата , ако човек с фирма си купи тази кола и цялото ДДС , разходи за части , гориво и т.н. се признават за разход - просто да си купиш чисто нова Хонда още повече се обезсмисля !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели някоя снимка като я вземеш...

Ето я: http://forum.mazdabg...=281033#p281033 Редактирано от vddobrev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е !!! Без да си кривя душата, но е по-красива от Акорд, дори с TYPE S боди кит да е. И цвета е супер.Само щастливи мигове ти желая с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трепач е и в пъти по-красива от новия Акорд.Да ти е честита колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...