Jump to content
QcK

Въобразявате ли си,че не ви вървят колите като им свикнете?

Recommended Posts

Въобразявате ли си,че не ви вървят колите като им свикнете?Мен в началото ми се струваше,че си върви стабилно,а след това като и свикнах от време на време ми се струва,че грам не върви и почвам да търся проблеми,а си върви колкото преди :thumbs1: та съм забелязал,че ги гони такава параноя бая хора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри да си караш колата за определено време....седмица, така се събират избягалите коне от съзнанието ти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често ми се случва да ти кажа колега :) Но това си е нещо нормално, като си караш колата всеки ден и вече си и свикнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята всеки ден все повече я оценявам и откривам неща, които ме радват... :thumbs1: п.п. Колега QcK, да не си обул по-леки обувки... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега от тук започват и мислите ни за некви ъпгрейди с цел засилване на автомобила и връщане на онова чувство за ускорение от началото на нeйното закУпуване.:)

Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми се струва, че като зареждам А95 от EKO колата ми се изтрелва повече и има различен звук и минавам повече км градско. Долу-горе с 5/10 км, а като зареждам примерно от OMW не е така. Дали и някой друг го е забелязал или просто си въобразявам...:)п.п. Не целя реклама, това си е лично мое мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си въобразяваш,за разхода не знам,но вървенето на колата е по-добро и според мен :)

Редактирано от WaveMastaa
По�т, непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E аз нямам този проблем :) ако след ден 2 каране ми се струва ,че колата ми невърви и покарам служебния френски автомобил ми се стува че карам военен изтребител ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък понякога си въобразявам, че ми върви колата повече от колкото в действителност върви :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това си го въобразявам след като мина през авто мивката,което също не мога да си го обясня :) Иначе си карам колата всеки ден и ако се случи по някаква огромна случайност да не я карам 2-3 дена(което не е ставало от 2 месеца сигурно...)и направо все едно в друга кола се качвам като съм и мааааалко отвикнал.

Редактирано от WaveMastaa
По�т, непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова :thumbs1: ,аз в момента със си вкарал интригата, че в-тека не ми включва,а то може всичко да си е нормално :)

Редактирано от spas21

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто лечение на тези симптоми е следното:Ако караш "вървяща" /според теб?/ кола, търсиш кола, на половината мощност, с двойно повече килограми, караш я ден - два, и като седнеш на твоята каручка си мислиш че си се включил в някое рали, и се хилиш като идиот от кеВ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ти се струва че не върви мини на другата седалка да те повозят малко и ще ти се струва че колата върви даже повече от колкото когато я караш ти самия лично съм го пробвал опитай и ти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си въобразявам, че не върви, че е спъната... и като подкарам другата... 1.2 45 магарета... после VTi-то става неудържимо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега като бях болен и не си бях карал колата 4-5 дена, после наистина като се качих да карам и настъпя имам чуството, че съм на рали :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И до днес не разбирам някои хора - купуваш си кола, след време си като срастнал с нея, и поведението и става предсказуемо почти, мощността не достига в един момент, и слагаш коне. Как ще слагаш коне, като средното им тегло е около 500кг. а стига и над 1000 за някои породи. Как няма да ти се струва, че не върви :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се но като не я карам няколко дни,пак започва да си върви нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво правя аз: карам 1 седмица "икономично" за да си засека разхода, и след като го засека си отпускам крака на педала на газта и ми се струва, че карам "звяр" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и това го има и аз карах по едно време само до 2000-2500 оброта после започнах да я ръчкам и ми се струваше,че мноого върви и като я ръчках 2 дена на 3тия започна да ми се струва,че не върви :)а си върви нормално.Някой има ли си на идея от какво е породено това усещане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина решенията са 2:1: не караш известно време (седмица 2 ) и след това колата те изненадва отново и отново или2: След това веданага се качваш в друга кола ( в моя случай корса 1.4 ) и разбираш какъв самолет си управлявал преди малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 3-то решение: Оказва се, че колата наистина не "върви"! Особено като служебната ти е с мнооого повече коне или пък като те возят познатите все на по-мощни машини!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на мене ми се стори така :D .Ама вместо да карам други коли и да си самозалъгвам, направо си поръчах х22а5 :D .Предполагам по -добре ще да е от д14а3 с мега всмукателя от д16з6 :lol::) , де да знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нормално усещане.На мен ми се струва ,че ми друса супер много и амортисьорите са ми за смяна .Но като седна отзад или от дясно вози много по меко .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо да това и при мен го има имам чувството,че като минавам през дупки друса зврески много,а който съм возил винаги казва,че въобще не усещал дупките,а и аз като се качих да ме повозят в колата ми също мноого меко минава през дупките :) Това също не мога да си го обясня...

Редактирано от WaveMastaa
По�т, непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то със всички май е така. Засега не съм я карал колата от месец и не ми се мисли после като се кача, ще ме е страх да и дам газ :)

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята все едно съм и сложил ремарке... :) Някой път ми се иска да сляза и да бутам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мен е същото. Като я купувах и се качих за първи път щях да напълня гащите... :) Сега седя и зяпам оборотомера и се чудя кога по дяволите стрелката ще мине от 5000 до 7000. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мен е същото. Като я купувах и се качих за първи път щях да напълня гащите... :o Сега седя и зяпам оборотомера и се чудя кога по дяволите стрелката ще мине от 5000 до 7000. ;)

хаха да :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,докато набира в баира няма да си помисля такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само когато се движа по какъвто и да е баир нагоре , извънградско. Имам чувството, че или бензиновия ми филтър е запушен , или че тази D15Z3 наистина си е куца работа! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Година и половина вече побутвам редовно ръчната за да проверя дали не карам на ръчна спирачка - това е, като паднеш от 160 на 115 коня.И според мен просто свикваме да караме на ниски обороти, дето японките ги няма.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа колега и аз карам англичанка с D15Z3 и наистина си е куца работа,като види баир и много се плаши особено като е понатоварена малко :) Иначе като съм сам в колата си е приятна за каране поне според мен,а и икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз постоянно съм във филма, че не върви като "едно време". Но колата си е същата, просто свикваме :) Като не я карам седмица-две - след това няколко дни имам чувството че карам ферари :) ей сега както не съм я карал вече две седмици, като излезе от бокса пак ще си имам ферари за няколко дни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 год.когато слезнех от новия Ситроен С4 и се качвах на Пижото 306,1,4 Mi,първото нещо което ми правеше впечатление беше че няма спирачки(в сравнение)и лазенето. Сега ,вече, ме впечатлява само дървената возия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз да кажа моята мъка :lol: като кача още 3ма във рекса и все едно съм закачил немски кошник и го дърпам :) незнем защо но които го е пробвал ще ме разбере :lol: друг е въпроса че 4 ма във црх е леко тясно :P:D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено и аз доста често имам това гадно чувство, че колата ми не върви като в началото! :) Обаче най-лесният начин да се убедя, че това не е така е, като се дръпна за пореден път с нещо познато като вървеж и отново му дам бинокъла! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То кой го няма това чувство...Аз кво да кажа,като от Рено Меган 1.6 90 коня,се качих на Хонда Акорд 1.8 136 коня...Наистина в началото ми се струваше,че карам совалка. :):lol: :lol: Лека-полека посвикнах,но въпреки това,пак си върви. :P:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биноклите са скъпо удоволствие, а и ако возиш повече са си тегло, а и заемат багажно пространство :lol::lol: А най-нелепия начин според мен да разбереш, че колата ти не си пуска ръчната на своеволие, е да не я караш известно време поради някакви щети или някакви ремонтни дейности по нея, и след като я покараш да я дооцениш за по-малко време, отколкото достигаш 8000 оборота в минута :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много върви като съм и човъркал нещо цял ден целия в масло и накрая като и се кача..иска да разкъса гумите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не си въобразявам просто не върви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...