Jump to content
low_rider

2.2 акорд купе разход

Recommended Posts

Наблюдавам моя акорд последния месец си дигна разхода почти двойно градско (спрямо литри не пари) преди с 5-литра минавах 40-45км градско ,а малко преди бензина да се дигна е наблюдавам как постепенно го вдигна ,за 5-литра 20-25км (с родилни мъки ги минавам)- колата се кара по един и същи начин -сипвал съм бензин от различни места -всичко по мотора е изрядно лампи не светят-двигатела не гори масло проверих и компресията 15-бара на цилиндър (-/+0.060бара разлика между цилиндрите)-двигатела е ф22а7 блок с п0а бутала и ф20б6 глава CR 12.7:1Въпроса ми е следния ..............има ли колеги с подобни признаци напоследък (в смисъл дали е от бензина че е с повече примеси от преди ) или мотора трябва да го отварям ,забелязвам също че до 180км/ч набира много добре и до там,след това е много муден 200км дига с зорза набирането преди месец нямаше задръшки(до изключвател на на 5-скорост )да добавя с 17" джанти е 205/45/17 гуми не съм сигурен дали темата е за тука ,ако не е моля администраторите да е преместят благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........,забелязвам също че до 180км/ч набира много добре и до там,след това е много муден 200км дига с зор.........

офф ...Тези километри на писта ли са правени и къде? :lol:
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па по равни,прави пътища бе колега :lol: тя за 700-900м ти ги дига

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на мен на сивика от 6 - 7 засичания ми е давала 8 - 8,5 разход, при това с по-нервно шофиране. Говорим за градско. Преди 2 дена като я засякох ми даде 10,2(напоследък карам доста по-спокоино)!? Незнам каква е причината. Съмнявам се само в кварталната бензиностанция, която дори няма име...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

..........,забелязвам също че до 180км/ч набира много добре и до там,след това е много муден 200км дига с зор.........

офф ...Тези километри на писта ли са правени и къде? :lol:
Оффф.. Аре стига всичките сте се правили на светци!! Не е единствения който е вдигал тея скорости! А баровеца с Кю Седмицата? Или БМВ-то? Или Ауди-то? Или Мерца? Тука всеки втори вече стана най-примерният шофьор.. Проверявал ли си ламда сондата? Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пребиеш бе колега,това е сериозна скорост. Виж да не ти капе от някъде бензин,едно време Москвича почна да ми гори 70л./100км.,оказа се че резервоара се е пробил.Ама бензина беше евтин та си го карах така 6 месеца. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма се пребия колега, те не и се усещат км/ч колата е суха барут няма течове на никакви течности за колегата по горе 3-ламди сонди сам сменявал на ND и резултата един и същ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но ако е от полза.... Това с разхода и при мен е така, поръчал съм си сонда до месец ще разбера дали е от нея. За вървенето е абсолютно същото както при теб. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а освен сондата/ходи да я прегледат в някой кадърен сервиз да не е омуднела/, въздушен и горивен филтър да си сменявал скоро?Тя ако не и стига въздух няма да я има никаква. Същото е и с бензиновия филтър-запуши ли се после не стига дебит. И ти неусетно подаваш повече газ да върви, а тя си харчи и се чудиш....п.п. карането с 200 в час си е нормално. С потдържана кола и опитен шофер няма яд. Стига сте се правили. И аз си карам колата бясно. И жената я научих да юри и вече почти не се познава кой кара/само в планината е по-плаха/. Един път се умира и хубавото е, че с над 140 не боли :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте сондирали бе!Купете си ОБД за ПК и си гледайте графиката на ламбдата. И дали е мудна.Много по евтино ще ви излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стига сте сондирали бе!Купете си ОБД за ПК и си гледайте графиката на ламбдата. И дали е мудна.Много по евтино ще ви излезе.

И с лаптоп и аудио карта може да се види ламбда сонатата не съм го пробвал но съм сигурен че може например с Audition правите звукозапис и гледате как е положението. Аз съм си взел за 59лв. Behringer UCA222(усб аудио карта с доста добри параметри) с вградена аудио карта не знам дали ще стане да не вземе да реже ниските много сериозно но пак ще се види нещо. Ако сте маниаци има програми който правят аудио картата на осцилоскоп.Катализатора може да се е запушил, ватата от гърнето може да прави тапи. Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен тия на бензиностаниите просто ни ебават майката с неверно количество и още по-скапано качество.Дори на познати бензиностанции,на които бях доволен почнах да карам чувствително по-кратки разстояния със зареждане догоре.И не е от карането като стил,все едно ти сипват по-малко.Направи ми впечателение че сипах на един Лук Ойл,щото не ме кефи тая марка.Затова заредих 10лв само,докато стигна до мойта познатата и готина бензиностанция.Говоря за газ.Понеже съм с ГИ си имам диодчета и гледам горе-долу колко ми остава.Беше свършил тотално и сипах въпросните 10лв.С излизането от бензиностанцията й подадох повече газ и ми прехвърли на бензин,все едно не ми бяха сипали нищо.Направих го още 1-2 пъти и накрая задържа на газ.Това ме навежда на мисълта че вместо 7 литра са ми сипали драстично по-малко за тия 10лв и правят някакви врътки с колонките.Колата е Акорд купе Ф22Б5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега.. какво ще видиш със звукова карта??? Дори и да стане, какво ще разбереш от някаква брзмислена синосоида???И също си вижте LTFT и STFT.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм аудио карта като осцилоскоп вижда се даже може да се мери не е толкова зле колкото си го представяш е не може да мери постоянно напрежение но за без пари толкова :). Ако не е много скапана аудио картата от към ниските на -3dB почва от 1-2Hz. което е напълно достатъчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мери звуковата?? волтаж ли???Ще ти показва ли къде е ламбда 1 за бензин/газ/метан???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен тия на бензиностаниите просто ни ебават майката с неверно количество и още по-скапано качество.

Дори на познати бензиностанции,на които бях доволен почнах да карам чувствително по-кратки разстояния със зареждане догоре.

И не е от карането като стил,все едно ти сипват по-малко.

Направи ми впечателение че сипах на един Лук Ойл,щото не ме кефи тая марка.Затова заредих 10лв само,докато стигна до мойта познатата и готина бензиностанция.Говоря за газ.Понеже съм с ГИ си имам диодчета и гледам горе-долу колко ми остава.Беше свършил тотално и сипах въпросните 10лв.

С излизането от бензиностанцията й подадох повече газ и ми прехвърли на бензин,все едно не ми бяха сипали нищо.Направих го още 1-2 пъти и накрая задържа на газ.Това ме навежда на мисълта че вместо 7 литра са ми сипали драстично по-малко за тия 10лв и правят някакви врътки с колонките.

Колата е Акорд купе Ф22Б5

 

Качеството на горивото е много по зле от колкото преди то това си е очевидно ............

За разхода на бензин си го намалих драстично:

ландасондата смених ,PVC клапана (за вентилацията на мотора ), и 3 прищипани вакум маркучи единия беше на (MAP sensor )

 

да ама скоростта си остана същата 215км/ч...............Публикувано изображение................ това с 17-ки джанти с 215/55/17 гуми а оригинала го дават с 14-ки Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдавам моя акорд последния месец си дигна разхода почти двойно градско (спрямо литри не пари) преди с 5-литра минавах 40-45км градско ,а малко преди бензина да се дигна е наблюдавам как постепенно го вдигна ,за 5-литра 20-25км (с родилни мъки ги минавам)

А как разбираш, че са свършили тия 5 литра. Светва лампата или колата загасва?Или пълниш догоре, минаваш 20-25 км и доливаш 5 литра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пълнене до пълнене колега ................................. както и да е, открих едните причини и вчера открих и другата Публикувано изображение 4 от 4 бутала спукани

 

честито на мене Публикувано изображение ще си търсим други бутала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...